reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Matki wojny” w kanale TVP Kobieta

dodano: 2022-07-28 20:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Kobieta „Matki wojny” W nocy z poniedziałku na wtorek, z 1 na 2 sierpnia br. o godz. 0:35 kanał TVP Kobieta zaprasza na kolejny odcinek polskiego programu dokumentalnego „Matki wojny”, opowiadającego o kobietach z Ukrainy, które uciekając przed rosyjską agresją, znalazły schronienie w Polsce. Bohaterkami 4. odcinka 1. sezonu będą matki dzieci chorych na raka. Prowadzącą program jest Marta Manowska („Kobiety w drodze”).

TVP Kobieta „Matki wojny”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wojna w Ukrainie dotyka wszystkich mieszkańców. Cierpią także chore dzieci, które rosyjska agresja pozbawiła możliwości leczenia. W poszukiwaniu leków i szansy na życie i zdrowie dla swoich dzieci ukraińskie matki ryzykując życie, pokonują tysiące kilometrów, żeby dotrzeć do miejsc, w których lekarze pomogą ich dzieciom. Dwa z takich miejsc w czwartym odcinku „Matek wojny” odwiedzi Marta Manowska.

Bocheniec jest niewielką miejscowością wypoczynkową w województwie świętokrzyskim. To tutaj chore onkologicznie dzieci z Ukrainy znalazły opiekę i pomoc. Fundacja, która pomogła im dotrzeć do Polski, szuka dla nich miejsc w klinikach w Polsce i w Europie, gdzie będą mogły kontynuować przerwane w Ukrainie leczenie. Marta Manowska w Bocheńcu spotka się z ukraińskimi matkami i ich dziećmi.

Kolejnym ośrodkiem, gdzie uchodźcy z Ukrainy znaleźli schronienie w Polsce, jest ośrodek Caritas w Kaczynie w województwie świętokrzyskim. Tutaj przed wojną, bombardowaniami, rosyjskim okrucieństwem, barbarzyństwem i śmiercią schronienie znalazło kilkadziesiąt kobiet i dzieci z Ukrainy. One również opowiedzą Marcie Manowskiej o swoich przeżyciach (więcej tutaj).

Jak informuje nadawca, stacja TVP Kobieta od początku wojny emituje cykle i programy poświęcone kobietom z Ukrainy. Kanał organizuje także specjalne pokazy dokumentu „Matki wojny” (więcej tutaj).

„Matki wojny” - sezon 1., emisja w nocy z poniedziałku na wtorek, z 1 na 2 sierpnia 2022 roku o godz. 0:35 w kanale TVP Kobieta.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C USZKODZONA FONIA

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

399 zł Więcej...