reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Perskie kanały opuściły Türksat

dodano: 2022-07-31 14:06
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Turksat 5A satelita operator satelitarny 360px.jpg Fiaskiem zakończyła się dystrybucja perskich kanałów filmowo-rozrywkowych na satelicie Türksat 3A (42°E). Turecki operator satelitarny Türksat wyłączył stację telewizyjną Farsi TV, a kilka dni temu zrobił to samo z Damac Persian TV. Obie stacje zostały uruchomione wraz z początkiem maja br. do szerokiej dystrybucji FTA w wiązce wschodniej - odbiór w Polsce możliwy był z anten 80-90 cm.

farsitv.us
Farsi TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dodanie perskich kanałów do oferty niekodowanej z 42°E było dość zaskakującym posunięciem i jednocześnie stwarzało możliwości rozszerzenia liczby kanałów w innych językach, niż tylko turecki. Türksat przez 3 miesiące transmitował perskie stacje prywatne Damac TV Persian i Farsi TV.

Damac TV Persian z siedzibą w Dubaju koncentruje się na muzyce, koncertach i filmach w oryginalnej wersji językowej. Teraz można go znaleźć na satelitach TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E) i Eutelsat 7B (7°E). Odbiór w Polsce tylko z większych anten satelitarnych.

Farsi TV ze Stanów Zjednoczonych stawia bardziej na irańską muzykę, a obecnie jest tylko streamingowany w Internecie.

Wcześniej Türksat zakończył emisję arabskich kanałów rozrywkowych Rotana Media Group. Widocznie wejście na nowe rynki nie przyniosło zamierzonych efektów, więc nadawcy postanowili nie przedłużać kontraktów z tureckim operatorem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia kanałów


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...