reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec kanałów Digi Sport 1-3 [wideo]

dodano: 2022-08-05 19:59 | aktualizacja: 2022-08-06 20:49
autor: RO | źródło: media1.hu/parabola.cz

Match4 Na Węgrzech 3 kanały DIGI o tematyce sportowej - DIGI Sport 1, Digi Sport 2 i Digi Sport 3, przestały istnieć 5 sierpnia 2022 roku. W ich miejscu nadawane są dwa kanały sportowe z oferty Network4. Według filmów dokumentujących to zdarzenie, zamknięcie starych stacji okazało się nieco drastyczne [wideo]. Platforma DIGI na Węgrzech korzysta z satelitów Thor na pozycji 0,8°W.

Digi Sport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
DIGI, przejęte przez 4iG, ma zlikwidować wszystkie własne kanały telewizyjne. W pierwszej rundzie firma pożegnała trzy kanały sportowe DIGI Sport 1, Digi Sport 2 i Digi Sport 3, które od lat nie przynosiły zysków. Ich transmisja została wyłączona w nocy z czwartku na piątek, 5 sierpnia, a kilka sekund później zastąpiła je stacja Arena4 należąca do grupy Network4 oraz nowo powstała Match4.

Według nagrania opublikowanego w serwisie YouTube, pierwszym zatrzymanym kanałem 4 minuty po północy był DIGI Sport 3. Prawdopodobnie nikt nie przemyślał pożegnania, bo przekaz przerwano w chwili, gdy działacz sportowy miał wypowiedzieć się na temat rozegranego meczu.
Około 3 nad ranem wyłączono DIGI Sport 2. Tuż przed przerwaniem przekazu, kanał emitował zwiastuny programowe innych stacji, po czym pojawił się dżingiel stacji Arena4.
DIGI Sport 1 został przerwany jako ostatni. W jego miejsce wskoczył nowy kanał Match4 o godz. 6:00. Transmisja starego kanału również została nagle przerwana.

1 września br. przestaną istnieć inne kanały węgierskiej platformy DIGI, w tym DIGI World, DIGI Life, DIGI Animal World, H!T Music Channel, Music Channel i FilmNow. Jakimi stacjami zostaną zastąpione, tego jeszcze nie wiadomo. Jedną z nowości na pewno ma być FilmBox Extra HD, który tematycznie zastąpi FilmNow.

Arena4 to najszybciej rozwijający się kanał sportowy na Węgrzech, który prawie połowę czasu antenowego poświęca na transmisje sportowe na żywo. Szybko rosnąca popularność stacji wynika z atrakcyjnej oferty programowej - oferuje mecze niemieckiej Bundesligi, UEFA, a także interesujące wśród fanów amerykańskiego futbolu NFL i NCAA, wyścigi MotoGP oraz liczne sporty walki, wydarzenia i starcia (gale PBC i MMA/Bellator, zawody WWE).

Match4 skupi się na popularnych, międzynarodowych mistrzostwach piłki nożnej, PDC World Darts Championship i flagowych wydarzeniach sportowych, takich jak NASCAR, IndyCar Series i World Superbike.
Parametry techniczne Match4 HD:
Thor 6 (0,8°W)
tp. 6 (11,823 GHz, pol.H, SR: 30000, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK)
Kodowanie: Conax/Cryptoworks/Irdeto/Nagra MA

Parametry techniczne Match4 (SD):
Thor 7 (0,8°W)
tp. 22 (12,130 GHz, pol. H, SR: 28000, FEC: 7/8; DVB-S / QPSK)
Kodowanie: Conax/Cryptoworks/Irdeto/Nagra MA

Parametry techniczne Arena4 HD:
Thor 6 (0,8°W)
tp. 5 (11,804 GHz, pol. V, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK
Kodowanie: Conax/Cryptoworks/Irdeto/Nagra MA

Źródło: media1.hu  parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...