reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Głupcy” - film TVN i TVR w kinach

dodano: 2022-08-12 07:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Gutek Film/satkurier.pl

Gutek Film TVN TVR „Głupcy” Od piątku, 12 sierpnia br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polsko-niemiecko-rumuński film „Głupcy”. Producentami filmu są Extreme Emotions, Micro Films i Achtung Panda, koproducentami TVN (Warner Bros. Discovery), EC1 Łódź - Miasto Kultury, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Opus Film i DI Factory, przy wsparciu TVR, wsparcia finansowego udzielili Eurimages, Centrul National al Cinematografiei, Medienboard Berlin-Brandenburg GmbH, Mitteldeutsche Medienförderung i Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Gutek Film. Występują Dorota Kolak, Katarzyna Herman, Marta Nieradkiewicz, Agnieszka Suchora, Łukasz Simlat i Tomasz Tyndyk.

Gutek Film TVN TVR „Głupcy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, Tomasz Wasilewski („Zjednoczone stany miłości” i „Płynące wieżowce”) powraca z filmem zasługującym na miano najradykalniejszego w jego dorobku. Niekonwencjonalne małżeństwo - Marlena (w tej roli Dorota Kolak) ma 62 lata, Tomasz (Łukasz Simlat) jest o dwie dekady młodszy - wiedzie ustabilizowane życie w nadmorskiej miejscowości. Ich związek przeżywa wstrząs, gdy Marlena postanawia zaopiekować się chorym synem, ale już od początku staje się jasne, że zwyczajność tej relacji jest tylko pozorna. Wszak Marlena i Tomasz funkcjonują w odkształconym, odrealnionym, momentami wręcz surrealnym świecie. Do ich domu położonego na wydmie niemal wdziera się woda - zresztą natura „atakuje” bohaterów ze wszystkich stron. W tej opowieści o biologiczności, więzach krwi, pierwotnych impulsach i ich czołowym zderzeniu z konstruktem zwanym rodziną; wybujałe rośliny przejmują władzę nad wnętrzami, wzburzone morze huczy, w pokoju przekrzykują się ludzie i ptaki.

Reżyserem filmu „Głupcy” i autorem jego scenariusza jest Tomasz Wasilewski, za zdjęcia odpowiadał Oleg Mutu (autor zdjęć do filmów „Mungiu, „Apertiego” i „Łoźnicy”), a za scenografię Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. W obsadzie znaleźli się Dorota Kolak, Katarzyna Herman, Marta Nieradkiewicz, Agnieszka Suchora, Małgorzata Majerska, Kinga Ciesielska, Joanna Król, Dorota Papis, Joanna Pokojska, Hanna Klepacka, Alina Seban, Mirosław Jękot, Maksymilian Juszczak, Michał Grzybowski, Sebastian Pawlak, Bartosz Sak, Łukasz Simlat i Tomasz Tyndyk (więcej tutaj).

„Głupcy” - o filmie - scenariusz i reżyseria: Tomasz Wasilewski, występują: Dorota Kolak, Katarzyna Herman, Marta Nieradkiewicz, Łukasz Simlat i Tomasz Tyndyk, kraj produkcji: Polska, rok produkcji: 2022, język oryginalny: polski, gatunek: dramat, czas trwania: 107 minut.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Dorota Kolak na plakacie promującym kinową emisję filmu „Głupcy”, foto: Gutek Film
Dorota Kolak na plakacie promującym kinową emisję filmu „Głupcy”, foto: Gutek Film
Dorota Kolak w filmie „Głupcy”, foto: Łukasz Bąk/Gutek Film
Dorota Kolak w filmie „Głupcy”, foto: Łukasz Bąk/Gutek Film
Łukasz Simlat i Dorota Kolak w filmie „Głupcy”, foto: Łukasz Bąk/Gutek Film
Łukasz Simlat i Dorota Kolak w filmie „Głupcy”, foto: Łukasz Bąk/Gutek Film


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...