reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć” w Canal+

dodano: 2022-08-12 12:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Canal+ Premium „Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć” W piątek, 12 sierpnia br. o godz. 21:00 w CANAL+ Premium i o godz. 22:00 w CANAL+ 1 wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1., 2. i 3. sezonu 1. francuskiego serialu „Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć” („Toutes ces choses qu'on ne s'est pas dites”), którego producentami są Studicanal i TCC. Występują Alexandra Maria Lara, Martina García, Lyudmila Nesterova, Daniel Olbrychski, Juan Moreno y Herrera-Jiménez „Jean Reno” i Alex Brendemühl. Serialowa adaptacja powieści Marca Levy'ego będzie również dostępna w serwisie VOD CANAL+ Online.

Canal+ Premium „Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, „Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć” porusza ważne tematy. W nieco przewrotny sposób pragnie zwrócić uwagę widzów na problem relacji między najbliższymi sobie osobami. Oto ojciec Michel (w tej roli Jean Reno) - zabiegany, odnoszących sukcesy zawodowe biznesman, i jego córka, niezależna, dorosła już kobieta Julia (Alexandra Maria Lara), która właśnie ma wyjść za mąż. Ich wspólna przeszłość jest trudna. Oziębłość, cisza, dystans, brak czasu zerwały więzi. Więzi, które tak naprawdę powinny być najmocniejszymi, najsilniejszymi i najwspanialszymi na świecie - więzami między rodzicem a dzieckiem. Julia przez lata zaakceptowała brak ojca w jej życiu. Nie przypuszcza nawet, że ten pojawi się na ślubie, by towarzyszyć jej w tak ważnym dniu.

I ma rację. Tylko, że tym razem Michela zatrzymały nie sprawy biznesowe, ale jego własna śmierć.

Koniec. Już nie da się nic naprawić: śmierć ostatecznie ucina szansę na szczerą rozmowę, wytłumaczenie, przebaczenie.

Jednak nie byłoby ani książki, ani serialu „Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć”, gdyby Marc Levy nie znalazł na tę ostateczną sytuację rozwiązania. Oto Michel powraca „do życia”. Dzień po własnym pogrzebie zupełnie niepodziewanie zjawia się u Julii. Ojciec i córka dostają tydzień. Siedem dni, aby wszystko naprawić. Tylko tyle i aż tyle.

Marc Levy wpadł na pomysł książki przypadkiem.

- Jechałem z mamą samochodem. Ona prowadziła. Ja rozmawiałem przez telefon z moim synem. Powiedziałem na koniec „Kocham cię, pa”. Moja mama patrzyła cały czas przez przednią szybę prowadząc auto. Po kilku może minutach wyszeptała: „Mój ojciec nigdy mi nie powiedział, że mnie kocha”

- powiedział Marc Levy.


Czy to naprawdę takie trudne? Jak wstyd, brak czasu, rezerwa, czy cokolwiek innego może powstrzymać od mówienia najwspanialszych rzeczy kochanej osobie?  Dzielenia się najlepszym co mamy. I najgorszym. I nie - to nie działa tak, że „się wie”, że jest się kochanym. To trzeba usłyszeć. Bohaterowie serialu „Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć” dostali od życia drugą szansę. Jak i czy w ogóle ją wykorzystają? - To trzeba zobaczyć - zachęca nadawca.

Wielowątkowa fabuła serialu prowadzi widza nie tylko przez meandry wzajemnych relacji Michela i Julii. Ta sentymentalna wyprawa w głąb uczuć osnuta jest dodatkowo na wydarzeniach z ich wspólnej przeszłości, przez co akcja serialu rozgrywa się w wielu przepięknych miejscach Europy, cofając się aż do późnych lat 80. XX wieku. W tym serialu naprawdę miłość nie jedno ma imię.

I choć może zabrzmi to banalnie - mówmy, kochajmy, czyńmy bliskimi sobie osoby, na których nam zależy. Niech o tym wiedzą. Teraz, nie potem. Potem może być za późno.

- Mam wiele dzieci i praca nad serialem skłoniła mnie do refleksji nad tym, czy powiedziałem wszystko, co powinienem moim córkom? Czy powiedziałem im, że je kocham? Czy porozmawiałem z nimi o życiu, rodzinie, tradycji, wartościach, miłości? Mam nadzieję, że to wszystko znajdziecie w serialu. Że was też skłoni on do głębokich przemyśleń. Dlatego warto go obejrzeć

- powiedział Jean Reno.


Premiera serialu odbędzie się w piątek, 12 sierpnia br. w CANAL+ Premium i CANAL+ 1 oraz w sobotę, 13 sierpnia br. w serwisie VOD CANAL+ Online.

„Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć” - o serialu - reżyseria: Miguel Courtois („El Lobo” i „GAL”); serial powstał w oparciu o bestsellerową powieść o tym samym tytule autorstwa Marca Levy'ego; scenariusz: Marc Levy i Miguel Courtois; producenci: Marc Levy, Susanna Lea, Alain Pancrazi, Jean-Baptiste Frey, Anna Marsh, Francoise Guyonnet; występują: Alexandra Maria Lara, Jean Reno i Alex Brendemühl; produkcja Studiocanal/TCC.
 
Juan Moreno y Herrera-Jiménez „Jean Reno” i Alexandra Maria Lara w serialu „Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć”, foto: Jean-François Baumard/TCC/ Studiocanal
Juan Moreno y Herrera-Jiménez „Jean Reno” i Alexandra Maria Lara w serialu „Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć”, foto: Jean-François Baumard/TCC/ Studiocanal


„Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć” - sezon 1., emisja w piątki (od 12 sierpnia 2022 roku) o godz. 21:00 w CANAL+ Premium i o godz. 22:00 w CANAL+ 1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...