reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Agora zaprasza na 8. „Olsztyn Green Festival”

dodano: 2022-08-13 02:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Agora - Olsztyn Green Festival W dniach 12-14 sierpnia br. w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel w Olsztynie odbywa się 8. „Olsztyn Green Festival”. Wystąpią Katarzyna Lins, Maria Peszek, Rafał Stanisław Kamiński „Ralph Kaminski” i Kult. Organizatorami festiwalu są Agora i wyborcza.pl, a współorganizatorem Urząd Miasta Olsztyna. Partnerem głównym projektu jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Agora - Olsztyn Green Festival


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
24 koncerty polskich muzyków, rozmowy z artystami i naukowcami o ochronie środowiska, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych oraz aktywności dla całej rodziny. To tylko kilka przykładów atrakcji jakie czekają uczestników tegorocznej edycji „Olsztyn Green Festivalu” - festiwalu łączącego muzykę ze zrównoważonym stylem życia. Najnowsza edycja wydarzenia odbędzie się weekend 12-14 sierpnia br. w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel w Olsztynie na plażach nad samym jeziorem, wśród zieleni i drzew.

Katarzyna Lins, Maria Peszek, Rafał Stanisław Kamiński „Ralph Kaminski” i Kult to tylko część muzyków z listy 24 artystów, którzy wystąpią na ósmej edycji „Olsztyn Green Festivalu”. Prócz koncertów, w trakcie weekendu 12-14 sierpnia br. odbędą się również spotkania z artystami, aktywności na świeżym powietrzu, a w strefie „Jemy i pijemy” jak co roku uczestnicy znajdą food trucki i fashion trucki.

Jak czytamy w komunikacie, kluczowym elementem festiwalu jest jednak jego ekologiczny wymiar. Organizatorzy zapraszają do specjalnie przygotowanej strefy „Ekoaktywności dla małych i dużych”, gdzie w trakcie 3 dni na festiwalu odbędą się warsztaty zarówno dla dzieci jak i dorosłych oraz spotkania z eko-aktywistami i naukowcami. Dla chętnych przygotowano  m.in. kreatywne warsztaty plastyczne Fundacji „W Krajobrazie”; strefę Lasów Państwowych, gdzie Nadleśnictwo Kudypy przeprowadzi leśne warsztaty m.in. z rozpoznawania gatunków drzew, oraz strefę Państwowej Akademii Nauk, która zaprosi na warsztaty i interaktywną grę z prawidłowej segregacji materiałów do pakowania żywności. Najmłodsi będą mogli kontynuować edukację na temat odpadów w strefie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi, a w strefie Remondis usiąść za kierownicą śmieciarki i poznać tajniki jej działania. Natomiast dorośli uczestnicy festiwalu w strefie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej dowiedzą się jak oszczędzać ciepło, obniżyć rachunki za prąd oraz żyć w bardziej zrównoważony sposób. W strefie „EKO spotkań z Dobrą Energią” zaplanowano rozmowy z gośćmi o ochronie środowiska m.in. z profesorem Szymonem Malinowskim i Izabelą Sałamachą (Operacja Czysta Rzeka), Małgorzatą Jamroży „Margaret”, Pauliną Górską, Ewą Bińczyk czy prezesem Dobrej Energii Krzysztofem Witkowskim. W trakcie spotkania ogłoszeni zostaną również laureaci plebiscytu „Klimatyczni 2022” organizowanego przez „Gazetę Wyborczą Olsztyn”, która wspólnie z marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem chce „docenić osoby i organizacje z Warmii i Mazur, które realnie troszczą się o przyrodę”.

Organizatorzy w ramach wydarzenia zainaugurowali również wspólnie z Nałęczowianką oraz firmą R3Polska akcję „Posadź NAŁ drzewo”. W jej ramach od 27 lipca do 16 września br. na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel zainteresowani znajdą specjalny festiwalowy recyklomat. W zamian za wrzucone do niego plastikowe butelki PET lub puszki można otrzymać karnety na festiwal - na obecną edycję do 11 sierpnia br. za 50 butelek, natomiast od 12 sierpnia do 16 września br. za 100 butelek można otrzymać karnet na przyszłoroczną edycję wydarzenia.

Głównym celem tej akcji jest jednak lokalne sadzenie drzew. Za każde 100 zebranych butelek, które zostaną wrzucone do recyklomatu organizatorzy zasadzą drzewo, niwelując tym samym ślad węglowy w Olsztynie (jedno drzewo może redukować rocznie 6 kg CO2).

„Olsztyn Green Festival” co roku wprowadza kolejne rozwiązania ekologiczne. Są wśród nich m.in. naczynia biodegradowalne w strefie gastronomicznej, wielorazowe kubki, segregacja śmieci czy organizacja dojazdu na wydarzenie komunikacją miejską oraz parkingów dla rowerów.

„Olsztyn Green Festival 2022” odbędzie się w dniach 12-14 sierpnia br. w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel w Olsztynie. Organizatorami festiwalu są Agora i wyborcza.pl, a współorganizatorem Urząd Miasta Olsztyna. Partnerem głównym projektu jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, a sponsorem są Perła Browary Lubelskie.

„Olsztyn Green Festival” - o festiwalu - partner strategiczny: Merrell, Nałęczowianka, partner eko: Dobra Energia dla Olsztyna, partner logistyczny: DPD, partner merytoryczny: ZAiKS, partner miejsca: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, partnerzy: Kinder Bueno White, Budimex, Instax Fuji Film, Michelin, Salony Muzyczne Riff, Trefl, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Inka, Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie, Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie, Alcar Autoryzowany Koncesjoner Renault, Galeria Warmińska, Aura Centrum Olsztyna, Społem, Bolero, Remondis, patroni medialni: wyborcza.pl, sieć kin Helios, AMS, Kino Polska, wp.pl, Made in Warmia & Mazury, Radio Nowy Świat, rytmy.pl i CGM.

Dodajmy, że w 2020 roku, z uwagi na epidemię koronawirusa i zagrożenie Covid-19, „Olsztyn Green Festival” nie odbył się. W zamian zorganizowana została specjalna impreza „Olsztyn Green Plażówka” (więcej tutaj).
 
Organizatorami wydarzenia pod nazwą „Olsztyn Green Plażówka” byli Agora i Urząd Miasta Olsztyna, foto: Agora
Organizatorami wydarzenia pod nazwą „Olsztyn Green Plażówka” byli Agora i Urząd Miasta Olsztyna, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...