reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

AXN: Witajcie w rzeźni - weekend z filmami „Hostel”

dodano: 2022-08-13 02:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: Antenna Group

AXN „Hostel” Na planie 600 litrów sztucznej krwi. Zdobywca „Spike TV Scream Awards”, w kategorii „Najbardziej pamiętne okaleczenie”. Wzywane pogotowie do mdlejących na pokazach wersji reżyserskiej filmu. Witajcie w świecie horroru „Hostel”, którego wszystkie 3 części („Hostel”, „Hostel 2” i „Hostel 3”) pokaże w weekend 12-15 sierpnia br. kanał AXN.

AXN „Hostel”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jeden z najbardziej krwawych obrazów w dziejach, rozgrywa się po sąsiedzku, w Słowacji. Wszyscy byli zaskoczeni taką lokalizacją. A najbardziej sami Słowacy i mieszkańcy Bratysławy (choć „Hostel” kręcono w czeskiej Pradze), obok której rozgrywa się krwawa akcja filmu.

- Ten film mnie obraża. Myślę, że wszyscy Słowacy powinni czuć się dotknięci

- opowiadał dla BBC o „Hostelu” Tomasz Galbavy, słowacki deputowany.


Przedstawicielka słowackiego Ministerstwa Kultury, Linda Heldichova, dodała:

- Posłowie na Słowacji są zgodni, że „Hostel”, którego producentem jest Quentin Tarantino, szkodzi reputacji kraju.


Eli Roth, scenarzysta i reżyser tego makabrycznego obrazu, odpowiedział politykowi:

- Nie martw się. Było siedem masakr piłą mechaniczną w Teksasie (chodzi o film „Teksańska masakra piłą mechaniczną”), a ludzie nadal jeżdżą do tego stanu. To tylko film!


Quentin Tarantino wyprodukował obraz, określany w serwisie filmowym filmweb.pl: „Witajcie w rzeźni”. Historia o dwóch backpackersach, trafiających podczas zwiedzania Europy do tytułowego hostelu, w którym są kuszeni przez piękne kobiety, rozgrywa się w piwnicy tak strasznej, że Eli Roth słuchał kwartetu smyczkowego podczas zdjęć. Dzięki temu mógł kręcić swój horror w „ludzkich” warunkach. Przedstawiciele Elitarnego Klubu Łowieckiego, za odpowiednią opłatą, mogą w tej piwnicy spełniać swoje najbardziej chore, nieludzkie fantazje. Właścicielki hostelu odurzają turystów i sprzedają myśliwym. Wyobraźnia oprawców w zadawaniu bólu nie zna granic. „Hostel” i jego kolejne dwie części, wymienia się jednym tchem obok najbardziej krwawych obrazów gore jak „Cannibal Holocaust” czy właśnie „Teksańska masakra piłą mechaniczną”.

Na inspirację prawdziwymi wydarzeniami w filmie powoływał się Eli Roth. Wpadł na swój makabryczny pomysł, serfując po Internecie. Zabłądził na mroczną, tajską stronę, na której za wysoką opłatą, oferowano mordercze wakacje w torturowaniu i zabijaniu ludzi. Reżyser podzielił się odkryciem z Quentinem Tarantino. Nie wiadomo jednak czy była to strona z prawdziwymi usługami czy tylko czyjaś chora produkcja wirtualna, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.

„Hostel” zarobił 80 mln dolarów przy budżecie 5 mln dolarów. Wśród jego fanów powstały specjalne rankingi, punktujące np. najbardziej makabryczne zgony w „Hostelu”. Wystarczyły cztery pierwsze dni emisji pierwszej części filmu w Stanach Zjednoczonych Ameryki, by producenci podjęli decyzję o nakręceniu drugiej i trzeciej części. W pierwszej wersji debiutu, scenariusz kończył się zabiciem pięcioletniej córki jednego z oprawców. Zmieniono to, bo sami producenci mówili reżyserowi, że jest to zbyt brutalne. W części drugiej i trzeciej jest już tylko gorzej, czyli dla fanów horrorów lepiej. A recenzje po tych obrazach często sprowadzają się do ostrzeżenia: „Dla widzów o silnych żołądkach”.

Film „Hostel” wyemitowany zostanie w piątek, 12 sierpnia br. o godzinie 22:30 (więcej tutaj), film „Hostel 2” w sobotę 13 sierpnia br. o godzinie 22:20, a film „Hostel 3” w nocy z soboty na niedzielę, z 13 na 14 sierpnia br. o godzinie 0:20 w kanale AXN (więcej tutaj).
 
Zulay Henao w filmie „Hostel 3”, foto: Alicia Gbur
Zulay Henao w filmie „Hostel 3”, foto: Alicia Gbur
Lauren German w filmie „Hostel 2”, foto: Antenna Group
Lauren German w filmie „Hostel 2”, foto: Antenna Group
Petr Janiš i Jay Hernandez w filmie „Hostel”, foto: Antenna Group
Petr Janiš i Jay Hernandez w filmie „Hostel”, foto: Antenna Group


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...