reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Antypody we wrześniu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2022-08-12 23:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature We wrześniu br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom takie programy jak „Nowa Zelandia: podwodne życie” (sezon 1.), „Australia: na ratunek zwierzętom” (sezon 1.) i „Odyseja zwierząt” (sezon 1.).

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Nowa Zelandia: podwodne życie” („Shadowlands”)
emisja: od niedzieli, 4 września br. o 11:45

Daleko na południowej półkuli naszej planety morza i oceany pełne są fascynujących, dzikich stworzeń. W głębokich fiordach, nad którymi górują ośnieżone szczyty, słona woda miesza się ze słodką, a ciepłe prądy oceaniczne spotykają się z zimnymi wodami Antarktydy wokół zamarzających plaż. Te wymagające siedliska zamieszkują żyjące najdalej na południu delfiny butlonose, subantarktyczne foki i rzadkie pingwiny z regionu Nowej Zelandii znanego jako Fiordland. Widzowie zobaczą także migrujące kraby pacyficzne, koniki morskie i endemiczne ryby, które zwykle można znaleźć w znacznie głębszych wodach. Każde z tych zwierząt ma swój własny sposób na przetrwanie w ekstremalnych warunkach.

„Australia: na ratunek zwierzętom” („Wildlife Rescue Australia”)
emisja: od niedzieli, 4 września br. o 18:15

Program ukazuje pracę weterynarzy i pielęgniarek z kliniki Byron Bay Wildlife Hospital, którzy zajmują się wyjątkowymi australijskimi zwierzętami. Doktor Bree Talbot i jej niesamowity zespół badają i leczą najróżniejsze zwierzęta: ssaki, ptaki, gady i płazy przynoszone tu codziennie przez okolicznych mieszkańców i wolontariuszy zajmujących się ratowaniem dzikich zwierząt. Zespół, wykorzystujący specjalny ambulans weterynaryjny, ma pełne ręce roboty. Trzytygodniowa kolczatka straciła mamę, kolejne koale i kangury wymagają pilnych, ratujących życie operacji. Australijskie dzikie zwierzęta to rzadkie, często zagrożone gatunki, który nie zawsze dobrze reagują na interwencje weterynaryjne. Jak zapowiada nadawca, program ukazuje specjalistyczne umiejętności niezbędne do uprawiania zawodu lekarza weterynarii lub pielęgniarki weterynaryjnej na antypodach.

„Odyseja zwierząt” („Animal Odyssey”)
emisja: od soboty, 10 września br. o 20:00

Dzięki badaniom paleontologów wiemy, że historia kolonizacji świata przez zwierzęta jest ściśle związana z poważnymi zmianami zachodzącymi na naszej planecie w ciągu milionów lat. Poziom mórz podnosił się i opadał, okresowo otwierając i zamykając szlaki prowadzące na tereny, które przez długi czas były odizolowane od reszty świata - a różne gatunki zwierząt korzystały z okazji i rozprzestrzeniały się po całej planecie. Te zmiany środowiskowe i geograficzne odegrały rolę w ewolucji zwierząt, umożliwiając im zdobywanie nowych terytoriów i prowadząc do adaptacji, powstawania nowych rodzin - a czasami także do wyginięcia poszczególnych gatunków. Program analizuje nasze dotychczasowe wyobrażenia o rozmieszczeniu populacji zwierząt, rekonstruując wielkie wędrówki, które różne gatunki podjęły, by ostatecznie dotrzeć tam, gdzie żyją dzisiaj.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...