reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa szansa dla węgierskiej TV2 w Serbii

dodano: 2022-08-15 10:52
autor: RO | źródło: media1.hu

TV2 Csoport Węgierska grupa medialna TV2 Média Csoport Zrt. drugi raz będzie ubiegać się o częstotliwość krajową w Serbii. Organ Regulacyjny ds. Mediów Elektronicznych Serbii (Regulatorno telo za elektronske medije, REM) ogłosił kolejny krajowy przetarg na miejsce w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, którego rozstrzygnięcie planowane jest na koniec 2022 roku.

tv2csoport.hu
TV2 Csoport Węgry kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy, ogólnokrajowy konkurs może oznaczać dla TV2 kolejną wielką szansę na wejście na rynek serbskiej telewizji po poprzedniej nieudanej próbie.

Niedawno w Republice Serbii ogłoszono przetarg na częstotliwości naziemne, a węgierska TV2 Csoport znalazła się wśród 14 uczestników przetargu. Firma TV2 RS Broadcasting, lokalna spółka zależna będąca blisko Lőrinca Mészáros, przyjaciela Viktora Orbána, który w krótkim czasie stał się miliarderem, nie uzyskała wtedy zezwolenia. Mimo to, nie zamierza zrezygnować ze swoich zamiarów.

Serbia byłaby drugim zagranicznym krajem ekspansji TV2 Média Csoport Zrt.. Niedawno węgierska firma pojawiła się na Słowenii, zawierając transakcję wartą 5 mln euro na przejęcie grupy telewizyjnej Planet TV od operatora Telekom Slovenije. Planet TV jest trzecim co do wielkości nadawcą na Słowenii, oferującym kanały Planet, Planet 2 i Planet Plus.

Zależna spółka TV2 RS Broadcasting ma uruchomić w Serbii nowy kanał telewizyjny oparty na wysokich standardach europejskich i popularnych formatach telewizyjnych.

Wcześniej TV2 Csoport w ramach ekspansji zagranicznej chciała kupić RTL Hrvatska, ale ostatecznie okazało się inaczej.

Źródło: media1.hu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...