reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa szansa dla węgierskiej TV2 w Serbii

dodano: 2022-08-15 10:52
autor: RO | źródło: media1.hu

TV2 Csoport Węgierska grupa medialna TV2 Média Csoport Zrt. drugi raz będzie ubiegać się o częstotliwość krajową w Serbii. Organ Regulacyjny ds. Mediów Elektronicznych Serbii (Regulatorno telo za elektronske medije, REM) ogłosił kolejny krajowy przetarg na miejsce w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, którego rozstrzygnięcie planowane jest na koniec 2022 roku.

tv2csoport.hu
TV2 Csoport Węgry kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy, ogólnokrajowy konkurs może oznaczać dla TV2 kolejną wielką szansę na wejście na rynek serbskiej telewizji po poprzedniej nieudanej próbie.

Niedawno w Republice Serbii ogłoszono przetarg na częstotliwości naziemne, a węgierska TV2 Csoport znalazła się wśród 14 uczestników przetargu. Firma TV2 RS Broadcasting, lokalna spółka zależna będąca blisko Lőrinca Mészáros, przyjaciela Viktora Orbána, który w krótkim czasie stał się miliarderem, nie uzyskała wtedy zezwolenia. Mimo to, nie zamierza zrezygnować ze swoich zamiarów.

Serbia byłaby drugim zagranicznym krajem ekspansji TV2 Média Csoport Zrt.. Niedawno węgierska firma pojawiła się na Słowenii, zawierając transakcję wartą 5 mln euro na przejęcie grupy telewizyjnej Planet TV od operatora Telekom Slovenije. Planet TV jest trzecim co do wielkości nadawcą na Słowenii, oferującym kanały Planet, Planet 2 i Planet Plus.

Zależna spółka TV2 RS Broadcasting ma uruchomić w Serbii nowy kanał telewizyjny oparty na wysokich standardach europejskich i popularnych formatach telewizyjnych.

Wcześniej TV2 Csoport w ramach ekspansji zagranicznej chciała kupić RTL Hrvatska, ale ostatecznie okazało się inaczej.

Źródło: media1.hu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...