reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wątpliwości co do przyszłości FreeSports

dodano: 2022-08-15 09:45
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

FreeSports Darmowy kanał sportowy FreeSports został uruchomiony w Wielkiej Brytanii na naziemnej platformie Freeview w 2017 roku. W szczytowym momencie był oferowany w platformach Freeview, Sky UK, Virgin Media, Freesat, BT TV i TalkTalk TV. Dzisiaj pozostał tylko w Sky i Virgin Media, ale za to jest przesyłany strumieniowo przez FreeSports Player czy Samsung TV Plus. Jednak ostatnie wydarzenia sprawiają wrażenie, że kanał jest likwidowany.

FreeSports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
FreeSport przez kilka lat był „oknem wystawowym” dla zawartości premium Premier Sports. Teraz stał się witryną sklepową z ograniczoną widownią.

Niedawna umowa ITV na wyświetlanie 10 meczów hiszpańskiej LaLiga przez kolejne 3 lata tylko podsyciła to wrażenie. LaLiga była jedną z najbardziej znanych transmisji sportowych FreeSports. Kontrakt ITV kończy 3-letnią umowę, w ramach której Premier Sports jako główny właściciel praw umożliwił siostrzanej stacji FreeSports relacjonowanie wielu darmowych meczów w każdym sezonie.

Od czasu zamknięcia dystrybucji we Freeview, FreeSports nie widnieje już na żadnej liście darmowych kanałów. Jest to ważna informacja, ponieważ niektórzy posiadacze praw do transmisji chcą udostępnić niektóre relacje bezpłatnie, aby pomóc w promowaniu ich sportu lub ligi. Z prawnego punktu widzenia FreeSports nadal uważa się za kanał darmowy dzięki nieszyfrowanemu przekazowi FTA z satelity Astra 2E (28,2°E) w wiązce brytyjskiej.

Umowa z Freeview zakończyła się w ramach szerszych zmian w platformie naziemnej, w wyniku której dystrybucję zamknięto w celu zwolnienia częstotliwości dla 5G. Ale operatorzy multipleksów reklamowali alternatywne sloty na poziomie ogólnokrajowym, które mogły pozwolić na pozostanie FreeSports w naziemnej telewizji.

Do wyjścia z oferty satelitarnej Freesat doszło 2 lata temu po doniesieniach o sporze w sprawie opłat za nadawanie. Do tej pory żadne zmiany w tym przypadku nie nastąpiły, ale użytkownicy Freesat mogą dostroić kanał ręcznie.

W międzyczasie FreeSports po cichu usunęło materiały marketingowe o dostępności w BT i TalkTalk TV po tym , jak portal RX:TV podkreślił promowanie tych platform, mimo że kanał nie jest w nich dostępny. Dystrybucja w BT i TalkTalk TV była powiązana z Freeview, ponieważ obie usługi są hybrydą Freeview i IPTV.

Będą większe zmiany.
W lipcu br. szwedzka firma medialna Viaplay ogłosiła przejęcie operacji Premier Sports w Wielkiej Brytanii. Viaplay potwierdził, że planuje rebranding nowo nabytych kanałów. Firma nie tylko chce dodać swoją markę do kanałów, ale także zmienić to, co nadają. W szczególności chce wprowadzić programy niesportowe. Dla fanów sportu, którzy mają nadzieję, że FreeSports wróci do Freeview, przejęcie Viaplay wskazuje, że kanał raczej nie powróci w obecnym formacie.

Viaplay musi potwierdzić dalsze szczegóły odnośnie swoich planów w Wielkiej Brytanii, w tym daty uruchomienia usługi przesyłania strumieniowego. Firma nie skomentowała szczegółów swojego przejęcia i tego, jak to wpłynie na przyszłość FreeSports.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...