reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Morderczynie” - pierwszy polski serial fabularny Viaplay

dodano: 2022-08-17 10:17
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Viaplay

Maja Pankiewicz Morderczynie Paprika Studios Viaplay Powstaje pierwszy oryginalny polski serial fabularny produkowany przez Viaplay. Scenariusz jest inspirowany bestsellerem autorstwa Katarzyny Bondy zatytułowanym „Polskie morderczynie”. W rolach głównych zobaczymy Maję Pankiewicz (Otwórz oczy, Eastern), Izabelę Kunę (Lejdis, Teściowie) oraz Elizę Rycembel (Boże Ciało, Belfer). Za reżyserię wszystkich odcinków odpowiada Kristoffer Rus (Żywioły Saszy. Ogień, Za duży na bajki).

Maja Pankiewicz jako Karolina w serialu „Morderczynie”, fot. Paprika Studios/Viaplay
Maja Pankiewicz Morderczynie Paprika Studios Viaplay


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Karolina (Maja Pankiewicz) to młoda i ambitna policjantka, która prywatnie próbuje poradzić sobie z zaginięciem ojca. Jako „córeczka tatusia” mimo upływu czasu nie może pogodzić się z tym, że nie pozostawił on po sobie żadnego śladu. Karolina jest zdeterminowana, by poznać prawdę. Gdy dowiaduje się, że jej ojciec nie żyje, a w sprawę zaangażowane są bliskie jej osoby - nic już nie jest takie samo. W jej głowie pojawia się coraz więcej pytań, które naruszają nieskazitelny wizerunek ojca i burzą dotychczasową wizję świata - a nawet samej siebie.

W „Morderczyniach” walka nie toczy się pomiędzy dobrem a złem. To nie jest kolejna opowieść o nieskazitelnych bohaterach ratujących świat. Dotyczy zwykłych ludzi, pokazuje, że świat nie jest czarno-biały i jak niewiele trzeba, żeby przejść na ciemną stronę mocy. Widzowie będą mogli obejrzeć fascynujące historie kobiet od strony, którą zazwyczaj chce się przemilczeć.
 
Eliza Rycembel w serialu „Morderczynie”, fot. Paprika Studios/Viaplay

Serial stawia pytanie: co skłania kobiety do skrajnych aktów agresji? Kiedy i jak zaczyna się przemoc i dlaczego społeczeństwo wciąż daje przyzwolenie na akty przemocy w rodzinie? Dlaczego mamy tendencję do obrony i tłumaczenia agresora, i nie dostrzegamy niebezpieczeństwa w pierwszych oznakach przemocy? Widzowi będzie trudno odciąć się grubą kreską od bohaterek, które są odzwierciedleniem wielu kobiet z całego świata. Dlatego te pytania mają szansę wybrzmieć szczególnie mocno.
 

- Już po raz drugi przekładam książkę Katarzyny Bondy na język filmowy. Tym razem inspirujemy się prawdziwymi wydarzeniami. To ma ogromną siłę i wywołuje skrajne opinie na temat dobra i zła. Wierzę, że razem z naszą fantastyczną obsadą, zabierzemy widzów w poruszającą podróż w głąb psychiki kobiet w skrajnych sytuacjach, gdzie widz będzie zmuszonym zadać sobie pytanie: jak ja bym postąpił(a) w takiej sytuacji? - mówi Kristoffer Rus, reżyser i producent.

- Chcemy osiągnąć pozycję lidera branży rozrywkowej w Polsce, dlatego inwestujemy w wartościowe lokalne produkcje, które przygotowujemy wspólnie z najlepszymi twórcami. Serial „Morderczynie” pokazuje nasze ambicje tworzenia ważnych i unikalnych treści. Jesteśmy pewni, że dzięki połączeniu szerokiej oferty transmisji wydarzeń sportowych oraz niepowtarzalnej kompozycji różnorodnych produkcji, polscy widzowie Viaplay będą zadowoleni z naszej oferty - komentuje Filippa Wallestam, Chief Content Officer, Viaplay Group.

Główna rola w serialu „Morderczynie” to kolejny ważny występ w karierze Mai Pankiewicz, wielokrotnie nagradzanej za swoje role w filmie i w teatrze, m.in. za odkrycie aktorskie na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie czy Grand Prix oraz Nagrodą publiczności na 62. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

To pierwsza serialowa produkcja fabularna Viaplay w Polsce. Dotychczas platforma zaprezentowała polskim widzom wiele światowych oryginalnych filmów i seriali, takich jak „Billy the Kid”, „Trom” czy „Furia”. Grupa Viaplay stworzyła również polską wersję popularnego programu rozrywkowego „Fort Boyard” oraz jest koproducentem filmu „Kos”.

Premiera serialu „Morderczynie” odbędzie się w 2023 roku.

Za produkcję odpowiada warszawski oddział Paprika Studios, należący do Viaplay Studios.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...