reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cartoonito startuje w Czechach i na Słowacji

dodano: 2022-08-18 20:03 | aktualizacja: 2022-08-18 21:31
autor: RO | źródło: parabola.cz

Looney Tunes Boomerang Na czeski i słowacki rynek wchodzi nowy kanał dla dzieci Cartoonito. Od 1 września br. będzie nadawany codziennie od 8:00 do 14:00 w bloku programowym Boomerang. Codziennie zaoferuje niezapomniane klasyki, takie jak „Tomek i przyjaciele” czy serię krótkich filmów animowanych „Lamput”. Pasmo Cartoonito jest dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym od 2 do 5 lat.

Cartoonito
Cartoonito logo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Treści Cartoonito przyczyniają się do rozwoju czterech głównych cech: kreatywności, uwagi, ciekawości i odwagi. Każda postać z kreskówek niesie ze sobą przesłanie związane z tymi wartościami.

W ten sposób transmisję Cartoonito będą mogli oglądać wszyscy widzowie, którzy mają kanał telewizyjny Boomerang TV w pakiecie. Cartoonito w postaci bloku programowego dotrze do znacznej liczby abonentów w Czechach i na Słowacji. To także okazja dla operatorów do zaprezentowania marki nie tylko widzom telewizyjnym, ale przede wszystkim operatorom platform płatnej telewizji, ponieważ w przyszłości może dojść do uruchomienia osobnego kanału.

Sam Boomerang wystartował prawie 30 lat temu - w grudniu 1992 roku jako blok programowy siostrzanej stacji Cartoon Network.
Droga do niezależnego kanału niestety była trudna - ówcześnie dostępna analogowa telewizja przez satelitę czy sieci kablowe miała ograniczone możliwości rozszerzania oferty, dlatego Boomerang jako odrębny kanał pojawił się dopiero w 2000 roku, gdy rosło znaczenie telewizji cyfrowej.

W Polsce pasma Cartoonito uruchomiono na kanale Boomerang w 2011 roku.

Boomerang jest obsługiwany przez koncern Warner Bros. Discovery, w skład którego wchodzą największe marki płatnej telewizji, takie jak Discovery, Animal Planet, HBO, Cinemax, Eurosport i oczywiście Cartoonito i Cartoon Network.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

439 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...