Pół miliona widzów meczu Real Sociedad - FC Barcelona

dodano: 2022-08-22 10:59 | aktualizacja: 2022-08-22 20:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Eleven Sports oglądalność FC Barcelona Z danych Nielsena wynika, że w grupie 4+ średnia oglądalność minutowa (AMR) meczu Real Sociedad – FC Barcelona (1:4) w telewizji Eleven Sports wyniosła 513 tys. widzów. W tym spotkaniu 2. kolejki LaLiga Santander, które odbyło się 21 sierpnia, grający od niedawna w barwach Barcelony Robert Lewandowski strzelił swoje dwa pierwsze gole w tej lidze; zaliczył też asystę. Co więcej, pierwsza bramka padła w pierwszej minucie, co było najszybszą jak dotychczas bramką w karierze „Lewego” i była to także urodzinowa bramka Polaka, który to przyszedł na świat 34 lata temu. Było więc dużo powodów do świętowania.

Eleven Sports
Robert Lewandowski Eleven Sports

Jak poinformował w mediach społecznościowych Patryk Mirosławski, COO Eleven Sports w Polsce, średnia oglądalność w każdej minucie niedzielnego meczu Real Sociedad – FC Barcelona w Eleven Sports wyniosła 513 tys. widzów. Dane te nie obejmują oglądalności w internecie, a ta może być bardzo podobna, co dałoby łącznie nawet 1 mln widzów Eleven Sports. Mariusz Wójcicki, dyrektor STARS.TV, zauważył, że Eleven Sports 1 był w czasie meczu drugą pod względem oglądalności telewizją w Polsce.

To historyczny rekord, jeśli chodzi o transmisje meczów ligi hiszpańskiej w kanałach Eleven Sports, poinformował nadawca i dodał, że reach, czyli zasięg, w grupie 4+ wyniósł 887 tys. widzów. W tym przypadku jest to liczba osób, które oglądały mecz przez co najmniej jedną minutę.

Szczegółowe dane dotyczące oglądalności Real Sociedad – FC Barcelona w Eleven Sports 1:

Mecz (niedziela, 21 sierpnia, godz. 21:55)
AMR: 513 190 (Total Individuals 4+)
Reach: 886 894

Studio w przerwie meczu (niedziela, 21 sierpnia, godz. 22:53)
AMR: 444 181 (Total Individuals 4+)
Reach: 476 194

Dodajmy, że mecz Real Sociedad – FC Barcelona można było oglądać również w natywnej rozdzielczości 4K na kanale Eleven Sports 1 4K. Ponadto, transmisji towarzyszyło trwające niemal dwie godziny studio przedmeczowe, w południe widzowie mogli obejrzeć magazyn „Tour de Eleven” prosto z San Sebastián, o 16:00 specjalny materiał na żywo na Facebooku, Twitterze i Instagramie, a o 19:00 Q&A na żywo z murawy Estadio Anoeta (na Instagramie).

Podobny wynik oglądalności jak dla Real Sociedad – FC Barcelona odnotowano podczas towarzyskiego meczu Barcelony z Pumas UNAM (6:0) transmitowanego w Polsacie Sport, kiedy to „Lewy” zdobył swoją pierwszą bramkę dla Barcelony.

Należy się spodziewać, że podczas El Clásico z Robertem Lewandowskim padną prawdziwe rekordy oglądalności, a te spotkania już 16 października i 19 marca. Tradycyjnie, mecze Realu Madryt z FC Barcelona transmitowane są równolegle w Eleven Sports i CANAL+.

Przypominamy wyniki oglądalności kilku ostatnich ligowych El Clásico:
Należy zwrócić uwagę, że oglądalność El Clásico nie była w ostatnim czasie tak wysoka, jak miało to miejsce przy poprzednich starciach FC Barcelony z Realem Madryt, kiedy jednymi z gwiazd byli Leo Messi i Cristiano Ronaldo. Rekord oglądalności podczas El Clásico odnotowała stacja Eleven Sports dnia 18 grudnia 2019 roku – 407 tys. widzów. Łącznie z wynikiem w CANAL+ (271 tys.) było to 678 tys. widzów. Teraz gwiazdą El Clásico będzie Robert Lewandowski, więc można się jedynie domyślać, co będzie się działo.

Dodajmy, że mecze Roberta Lewandowskiego, kiedy grał jeszcze w Bayernie Monachium, gromadziły w Eleven Sports i CANAL+ również bardzo dużą widownię. Przykładowo, rozegrany 22 maja 2021 roku mecz Bayern Monachium – FC Augsburg, obejrzało w Eleven Sports średnio 554 tys. widzów.