reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TF1 i M6 chcą pójść na ustępstwa, aby się połączyć

dodano: 2022-08-22 20:32
autor: RO | źródło: digitaltveurope.com

M6 Według raportu francuskiego dziennika Le Figaro, TF1 i M6 proponują odrębność firm reklamowych przez trzy lata, jeżeli uzyskają zgodę organów regulacyjnych na fuzję. Propozycja jest częścią szerszego zestawu środków zaradczych, jakie zaproponowały spółki macierzyste obu nadawców Bouygues i RTL Group francuskiemu organowi ochrony konkurencji Autorité de la Concurrence. Regulator ma podjąć ostateczną decyzję w październiku.

TF1
TF1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obu nadawców proponuje również rozdzielenie swojej działalności w zakresie reklamy radiowej, ograniczenie dystrybucji francuskich filmów w kanałach połączonych i przedłużenie o rok umów dystrybucyjnych z dostawcami usług, m.in. z Canal+, Orange, Free i SFR.

Połączona firma TF1-M6 miałaby około 75% udziału we francuskim rynku reklamy telewizyjnej.

W zeszłym miesiącu francuski organ nadzoru poinformował o swoich poważnych obawach o konkurencję ze szczególnym uwzględnieniem rynku reklamowego. Nadawcy oświadczyli, że dadzą Autorité de la Concurrence odpowiedź w ciągu trzech tygodni.

Wcześniej szef TF1, Gilles Pelisson, powiedział, że jakiekolwiek żądanie ze strony organu nadzoru, aby M6 i TF1 sprzedały jeden ze swoich flagowych kanałów, oznaczałoby zerwanie umowy dla obu stron.

Regulator powiedział, że konieczna jest bardziej szczegółowa analiza po wstępnym otrzymaniu opinii dostawców, konkurentów i klientów stron na rynkach nabywania praw, publikacji i dystrybucji usług telewizyjnych i reklamy.

Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...