reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Warner Bros. Discovery wycofuje się z GB News

dodano: 2022-08-22 21:14
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

GB News Dotychczasowy akcjonariusz Warner Bros. Discovery sprzedał swoje udziały w nowym kanale telewizyjnym GB News, dając większą kontrolę Legatum Ventures z siedzibą w Dubaju. GB News wystartował 13 czerwca 2021 r. i jest nadawany w wiązce brytyjskiej satelity Astra 2F (28,2°E).

GB News
GB News


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Amerykański konglomerat medialny Warner Bros. Discovery, właściciel m.in. CNN, poinformował, że dokonał oceny swojego globalnego i lokalnego portfela inwestycyjnego po fuzji. W rezultacie sprzedał swoją inwestycję w wysokości 60 mln funtów, dając pełną kontrolę innym udziałowcom kanału GB News, firmie Legatum Ventures z siedzibą w Dubaju oraz Sir Paulowi Marshallowi.

Legatum jest spółką inwestycyjną funduszy hedgingowych. Jest także sponsorem organizacji badawczej Legatum Institute w Londynie.

Legatum kontroluje brytyjską firmę All Perspectives Limited, która jest oficjalnym posiadaczem licencji Ofcom na transmisję GB News.

Obecnie GB News toczy walkę z brytyjskim kanałem TalkTV, aby zaistnieć wśród znanych kanałów informacyjnych w Wielkiej Brytanii. W środę, 24 sierpnia przenosi się na pozycję 604. w sieci Virgin Media.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...