161 tys. widzów meczu FC Barcelona - Manchester City w Eleven Sports

dodano: 2022-08-25 11:59 | aktualizacja: 2022-08-25 12:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

FC Barcelona Patryk Mirosławski, COO Eleven Sports w Polsce, poinformował w mediach społecznościowych, że średnia oglądalność minutowa (AMR) meczu towarzyskiego FC Barcelona - Manchester City w Eleven Sports 1 wyniosła 161 tys. widzów. Natomiast zasięg (reach) wyniósł 453 tys. widzów. Jest to liczba osób, które oglądały mecz przynamniej minutę. Wynik ten, na podstawie danych Nielsena, nie uwzględnia oglądalności w internecie.

FC Barcelona
FC Barcelona - Manchester City

Eleven Sports ogłosił, że pokaże transmisję meczu charytatywnego FC Barcelona - Manchester City na dzień przed tym spotkaniem. Widzowie spodziewali się transmisji również na oficjalnym kanale FC Barcelona na YouTubie, gdzie utworzone zostało specjalne wydarzenie na żywo, jednak ostatecznie transmisja została przerwana po godzinie, tuż przed rozpoczęciem meczu.

Widzowie w Polsce mogli oglądać ten mecz wyłącznie na kanale Eleven Sports 1 lub w płatnej usłudze streamingowej Barça TV+. Komentarz w Eleven Sports zapewnili Mateusz Święcicki i Dominik Guziak.

FC Barcelona i Manchester City spotkali się w środę 24 sierpnia na Camp Nou podczas charytatywnego meczu mającego na celu zebranie funduszy na badania nad ALS (stwardnieniem zanikowym bocznym). Był to hołd solidarności z byłym bramkarzem i trenerem Juanem Carlosem Unzué, u którego ponad dwa lata temu zdiagnozowano ALS, chorobę neurodegeneracyjną, jak dotąd nieuleczalną.

Pewnym rozczarowaniem był brak gry Roberta Lewandowskiego - Polak siedział cały mecz na ławce rezerwowych. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3.