reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niekodowany kanał sportowy Persiana Sports

dodano: 2022-08-25 19:24 | aktualizacja: 2022-08-25 20:32
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Persiana Sports Perska grupa medialna Persiana Media Group testuje nowy kanał sportowy na satelicie TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E). Na nowo uruchomionym transponderze o częstotliwości 10,762 GHz, pol. V (SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S / QPSK) w wiązce wschodniej zameldował się Persiana Sports HD. Zawartość wypełnia trailer promocyjny emitowany w pętli w kodeku MPEG-4 bez szyfrowania (FTA).

Persiana Sports
Persiana Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wiodący nadawca kanałów muzycznych i filmowych już kiedyś posiadał w swoim portfolio Persiana Sports, który pojawił się na satelicie w lipcu 2021 r., zastępując 3 kanały sportowe marki Varzesh. W październiku nadawca zamknął stację, a miejsce na transponderze przeznaczył do dystrybucji muzycznej stacji Persiana Sonnati, która jest łatwiejsza w utrzymaniu.

Z uwagi na trudności z utrzymaniem kanału sportowego w darmowym przekazie FTA (atrakcyjne transmisje sportowe są zwykle chronione licencjami), grupa Persiana zdecydowała się dłużej nie rozpowszechniać dedykowanego kanału. Jak będzie tym razem, czas pokaże, ale już na wstępnych testach technicznych widać, że nadawca chce postawić na jakość merytoryczną swojego programu. Pod znakiem zapytania stoi kwestia rozwiązania praw do transmisji sportowych, które kanał będzie emitował.

Persiana Sports ma wypełnić lukę w tematyce sportowej dla irańskich odbiorców. Ostateczne rozpoczęcie transmisji jest planowane we wrześniu po przeprowadzeniu szeregu testów technicznych przez operatora WNS i nadawcę Persiana. Szczegóły oferty programowej mogą być znane dopiero po oficjalnym starcie kanału.

Odbiór wiązki East na południowym-zachodzie Polski jest możliwy z anten o średnicy 80-100 cm. Im dalej na wschód, tym sygnał słabnie.

Parametry techniczne:
TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E)
tp. - (10,762 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S / QPSK) - wiązka East

ID: Persiana Sports
PID V: 801 (MPEG-4 / HD)
PID A: 802
PID PCR: 801
SID: 8
PID PMT: 800
Provider: WNS
Kodowanie: brak ( FTA )
 
Przekaz testowy kanału Persiana Sports


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...