reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wkrótce kanał TA3 Doku

dodano: 2022-08-25 12:36
autor: RO | źródło: parabola.cz

TA3 HD slovakia studio 360px.jpg Nadawca słowackiej telewizji z informacjami i publicystyką TA3, spółka C.E.N., s.r.o., może uruchomić nowy kanał. Słowacki regulator medialny Rada ds. Usług Medialnych (dawniej Rada ds. Nadawania i Retransmisji) przyznał licencję na projekt TA3 Doku. Drugi kanał TA3 może nadawać w sieciach kablowych, internetowych i w platformach satelitarnych.

TA3
ta3 spravodajska televizia 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dotąd TA3 skupiał się na bieżących wydarzeniach, raportach i publicystyce. Do niedawna nie miał konkurencji w tym segmencie. Pod koniec lutego br. sytuacja zmieniła się wraz z wprowadzeniem na rynek kanału RTVS 24 przez słowackiego nadawcę publicznego RTVS. Wkrótce ma wystartować jeszcze jeden kanał - JOJ 24 prywatnej grupy JOJ Group.

Poza krajowymi stacjami informacyjnymi, słowaccy widzowie mają dostęp licznych stacji zagranicznych, np. czeskiej ČT24, brytyjskiej BBC World News, amerykańskiej CNN International i innych.

W segmencie darmowych kanałów dokumentalnych, TA3 Doku nie będzie mieć konkurencji. Słowacki rynek tworzy wiele kanałów o tematyce "doku", ale większość z nich powstaje w języku czeskim i jest częścią pakietów płatnej telewizji.

Możliwe, że drugi kanał TA3 będzie tematycznie zbliżony do N24 Doku w Niemczech, skoncentrowanego na filmy dokumentalne i reportaże o kosmosie, historii, przyrodzie i naturze, technologii, przemyśle samochodowym, społeczeństwie i zjawiskach niewyjaśnionych. Na ostateczne rozstrzygnięcie oferty programowej TA3 Doku trzeba jeszcze zaczekać.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...