We wrześniu br. kanał Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Dowody zbrodni” (sezon 2.), „Jak zostałem seryjnym mordercą”, „Zbrodnia po angielsku” (sezon 1.) i „Opowiem ci o zbrodni” (sezon 5.).
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, wrzesień br. na kanale Crime+Investigation Polsat oznacza program „Opowiem ci o zbrodni” - po raz piąty polscy pisarze kryminalni zmierzą się z prawdziwymi historiami, które wstrząsnęły całą Polską. Z kolejnym sezonem pojawią się także „Dowody zbrodni” (sezon 2.), program który nieustannie dowodzi, że każdy trop się liczy, w szczególności dla nierozwiązanych spraw. Pojawiają się również nowości - seria „Zbrodnia po angielsku” ukazuje śledztwa okiem dziennikarza, który szedł tropem detektywów. Drugą nowością będzie wstrząsający program „Jak zostałem seryjnym mordercą”, gdzie razem z ekspertami widzowie dowiedzą się, co ma wpływ na wybory zabójców.
Wrzesień 2022 roku w ofercie kanału CI Polsat:
„Dowody zbrodni” 2 („Cold Case Files” 2)
emisja: w czwartki (od 1 września br.) o 21:00
„Dowody zbrodni” to serial opowiadający o śledztwach dotyczących przestępstw, które przez lata pozostawały nierozwiązane. W poszczególnych odcinkach widzowie obserwują pracę detektywów, ale też towarzyszą rodzinom ofiar, które za wszelką cenę pragnęły oddać sprawiedliwość zmarłym. Począwszy od historii dziecięcego wspomnienia przestępcy o śmierci siostry, aż po masowe badania DNA, które mają doprowadzić do wykrycia zabójcy - detektywi sprawdzają każdy trop, który może pomóc w rozwiązaniu zagadki zbrodni liczącej nawet 30 lat, by w efekcie postawić jej sprawcę przed sądem (więcej tutaj).
„Jak zostałem seryjnym mordercą” („First blood”)
emisja: w poniedziałki (od 5 września br.) o 22:00
Seria dokumentalna „Jak zostałem seryjnym mordercą” to okazja, by wraz z twórcami programu przyjrzeć się analizie psychologicznej seryjnych morderców. Program bada kluczowe momenty w ich życiu, które według ekspertów doprowadziły ich do popełnienia brutalnych przestępstw. Seria przyjrzy się chyba najgroźniejszym zabójcom, których sprawy wstrząsnęły Stanami Zjednoczonymi Ameryki, w tym sylwetkom Aileen Wuornos, Richarda Ramireza, Eda Kempera i Roberta Hansena. Twórcy programu chcą uchwycić moment, gdy przestępcy wykonali pierwszy ruch, który doprowadził do późniejszych tragedii. Czy można było go uniknąć?
„Zbrodnia po angielsku” („Killer Britain With Dermot Murnaghan”)
emisja: w piątki (od 16 września br.) o 21:00
„Zbrodnia po angielsku” to serial poświęcony prawdziwym zbrodniom. Gospodarzem serii jest brytyjski dziennikarz Dermot Murnaghan, który osobiście relacjonował przypadki omawianych zbrodni i obserwował przebieg dotyczących ich śledztw. Każdy z pięciu odcinków opowie odrębną historię zabójstwa, którą zilustrują archiwalne nagrania, a dopełnią wywiady z osobami związanymi z daną sprawą. Widzowie poznają zeznania członków rodziny ofiary oraz wypowiedzi detektywów, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zbrodni i byli świadkami następujących po niej wydarzeń (więcej tutaj).
„Opowiem ci o zbrodni” 5 („Once Upon a Crime” 5)
emisja: w środy (od 21 września br.) o 22:00
Polscy pisarze kryminalni po raz kolejny zmierzą się ze sprawami kryminalnymi, które wstrząsnęły Polską. Katarzyna Grochola, Małgorzata Rogala, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Igor Brejdygant i Robert Małecki analizują akta, rozmawiają z bliskimi ofiar oraz śledczymi, którzy pracowali nad sprawami, by dotrzeć do prawdy o zbrodni. Igor Bejdygant pochyli się nad sprawą Danuty, dyrektorki szkoły jednej z miejscowości pod Radomiem zamordowanej przez swojego męża, który do dziś nie przyznaje się do winy. Wojciech Chmielarz zajął się tragiczną sprawą z Gliwic, gdzie w roku 2001 słuch zaginął po małżeństwie Doroty i Zbigniewa Sobańskich. Po latach śledczy nazywani „Łowcami zabójców” ustalili, że para została porwana i brutalnie zamordowana. Max Czornyj opowiada o losach Pawła Tuchlina, znanego opinii publicznej jako Skorpion - jeden z najbardziej przerażających seryjnych zabójców Polski i Europy końca XX wieku. Skorpion mordował przez siedem lat. Zamordował co najmniej dziewięć kobiet, a jedenaście usiłował zabić. Katarzyna Grochola po raz kolejny wybrała sprawę powiązaną z przemocą domową. W 1996 w Kościelisku znika Józef C., ceniony cieśla, mąż i ojciec czwórki dzieci. Mężczyzna, często sięgał po alkohol i stawał się wtedy agresywny. Uznano, że mężczyzna porzucił rodzinę. Jego siostra nie dawała za wygraną i poprosiła o pomoc krakowskie Archiwum X. Robert Małecki w swojej opowieści udaje się do Krakowa, gdzie w roku 1995 zaginął 23-letni student Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do dziś nie ustalono, co się z nim stało, jednak śledczy są pewni, że młody chłopak od dawna nie żyje. Debiutująca w programie Małgorzata Rogala przeanalizuje sprawę zazdrosnej żony, która w 2007 roku w Warszawie starała się dowieść rzekomej zdrady swojego małżonka. Brak dowodów nie powstrzymał ją od chęci zemsty. Kobieta zleciła zabójstwo męża. Pisarze starają się poznać motywy morderców. Odwiedzają miejsca, w których doszło do tragicznych wydarzeń, odbywają swoistą wizję lokalną po latach. Najbardziej kluczowe momenty omawianych spraw odtworzone są w inscenizacjach z obsadą złożoną z polskich aktorów. W piątym sezonie na planie pisarze spotkali się m.in. z Karoliną Gorczycą, Aleksandra Popławską, Magdaleną Kumorek, Katarzyną Kwiatkowską, Markiem Kalitą, Marcinem Bosakiem, Krystianem Pestą, Adamem Bobikiem, Krzysztofem Stelmaszykiem, Krzysztofem Czeczotem i Krystianem Wieczorkiem (więcej tutaj).
reklama
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.