reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

26.08 Atak na karty Polsatu poza oryginalnymi dekoderami

dodano: 2022-08-26 22:36 | aktualizacja: 2022-08-29 12:34
autor: Dr. Hack | źródło: forum.satkurier.pl

OSCAM Card sharing piractwo 360px 26 sierpnia br. wieczorem użytkownicy linuksowych odbiorników zaczęli zgłaszać problemy z kartami Polsat Box w tzw. OSCAM (ale także z card sharingu z tzw. chińskich linijek). Problemy te mieli zarówno klienci z kartami poza oryginalnym dekoderem Polsatu (w OSCAM), jak i ci, którzy korzystają z sharingu. Jak wynika z wypowiedzi użytkowników forum.satkurier.pl, nie dotyczyło to wszystkich kart. Cała akcja została zainicjowana podczas transmisji FAME MMA w PPV. Atak trwał od około godz. 21:30 do północy - aktualnie wszystko ponownie działa.

wm.policja.gov.pl/satkurier.pl
Sharing wm policja gov pl karty Cyfrowy Polsat 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Należy podejrzewać, że nastąpił specyficzny atak na piracki card sharing kart Polsatu. Ewentualnie to przypadek związany z transmisjami w PPV - tego nikt nie potwierdzi. Dotyczyło niektórych kart z CAID 1803/1861.

Okazuje się, że karta Polsat Box poza oryginalnym dekoderem działała tylko kilka minut (podobno dokładnie 10 minut) w odbiorniku Linux z OSCAM, a potem już nie działała i tak na zmianę. Dotyczyło to tylko niektórych przełożonych kart, nawet tych nieudostępnionych w sieci. Dlatego nie działały tzw. linijki zakupione w chińskich portalach, a także karty w dekoderach Linux z OSCAM. Wcześniej podobny manewr z powodzeniem przetestowano w hiszpańskiej platformie Movistar+.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Movistar+ używa podobnych blokad od dawna i OSCAM posiada na to obejście, ale nie wiadomo, na ile skuteczne. Natomiast faktem jest, że w Hiszpanii już eksperymentowano w ten sposób, więc to nie jest tak, że to już koniec oglądania. To taka zabawa w kotka i myszkę, jak to przy piractwie się dzieje. Poza tym w Hiszpanii używa tego tylko na mecze hiszpańskiej ligi celem dokuczania, poza tym oglądanie innych programów nie jest blokowane.


Tutaj nie wiadomo do końca jaki był cel.
W przypadku Polsat Box niekoniecznie musiało to być dokuczanie, bo możliwe, że to czysty przypadek przy okazji PPV. Dotyczyło to i oglądania samodzielnie we własnym tunerze i sharingu, ogólnie wszystkiego poza dekoderami operatora. Co istotne, nie dotyczyło to wszystkich kart. Nie wiadomo, jaki był klucz tego niby-ataku. Czy chodziło o to, by sprawdzić, kto co miał wykupione? Czy może operator miał jakieś podejrzenia? Albo próbował zlokalizować, kto udostępnia nielegalnie sygnał, wyłączając grupy kart na moment i potencjalnie lokalizując dawców - operatorów serwerów sharingu, a przynajmniej mogąc w ten sposób później wyłączyć te umowy? Trudno powiedzieć na ten moment.

Polsat korzysta z pomysłów Movistar+?
Nie wiadomo też, czy technicznie to było to samo, co w Hiszpanii, czy coś innego, atak był zbyt krótki i nie został na razie wystarczająco przeanalizowany. W Hiszpanii ataki są tylko na meczach LaLigi w odstępach 5-minutowych, może celowo, żeby nie spalić całkiem tego patentu, bo jeśli byłby stale w użyciu, to zmusiłoby hakerów na zrobienie na to skutecznego i łatwego obejścia. Obecnie, o ile obejście w OSCAM jest, to podobno nie jest takie proste, wymaga znajomości tematu i analizy ataku zaraz po jego rozpoczęciu i dostosowania konfiguracji OSCAM do konkretnego ataku. Na ile to prawda, nie wiemy, ale temat jednak istnieje, a Polsat zapewne szybko przeanalizuje, jak to wpłynęło na piracki rynek.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...