reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Litewscy widzowie unikają rosyjskich kanałów

dodano: 2022-08-28 14:05
autor: RO | źródło: 15min.lt

Litwa Rosyjskie kanały retransmitowane na Litwie straciły połowę widowni po inwazji Rosji na Ukrainę, 24 lutego 2022 roku. Wynika to z raportu przygotowanego przez Kantar dla Litewskiej Komisji Radia i Telewizji (LRTK). Badania objęły 2096 mieszkańców Litwy w wieku 18-74 lat. 596 respondentów mieszka w przygranicznych powiatach.

https://s1.15min.lt/images/photos/2019/01/23/original/lietuvos-radijo-ir-televizijos-komisijos-posed
LRTK regulator Litwa Lietuvos radijo ir televizijos komisija


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według badań zleconych przez litewskiego regulatora, o ile do 24 lutego około połowa Litwinów oglądała programy telewizyjne nadawane w języku rosyjskim, to po 24 lutego liczba tych, którzy je oglądali, spadła do 24%. W przygranicznych regionach wciąż jest więcej osób oglądających rosyjskie programy niż na całej Litwie, ale ich udział także spadł z 59 do 32%.

Oczywiście te zmiany są częściowo powiązane z tym, że na Litwie zabroniono nadawania propagandowych programów telewizyjnych w języku rosyjskim. Jest to jeden z głównych powodów zaprzestania oglądania. Pozostałe najpopularniejsze powody to propaganda i dezinformacja oraz brak zaufania do przedstawianych informacji.

Mieszkańcy, którzy nie oglądali takich programów telewizyjnych do 24 lutego, w większości wskazywali, że nie są nimi zainteresowani.

Choć od początku rosyjskiej wojny na Ukrainie, Litewska Komisja Radia i Telewizji tymczasowo zawiesiła bezpłatny odbiór rosyjskich i białoruskich kanałów telewizyjnych, to dostępna technologia telewizyjna umożliwia oglądanie ich na różne sposoby. Dlatego nadal są mieszkańcy, który oglądają rosyjskie programy.

Źródło: 15min.lt 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

379 zł Więcej...