reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Litewscy widzowie unikają rosyjskich kanałów

dodano: 2022-08-28 14:05
autor: RO | źródło: 15min.lt

Litwa Rosyjskie kanały retransmitowane na Litwie straciły połowę widowni po inwazji Rosji na Ukrainę, 24 lutego 2022 roku. Wynika to z raportu przygotowanego przez Kantar dla Litewskiej Komisji Radia i Telewizji (LRTK). Badania objęły 2096 mieszkańców Litwy w wieku 18-74 lat. 596 respondentów mieszka w przygranicznych powiatach.

https://s1.15min.lt/images/photos/2019/01/23/original/lietuvos-radijo-ir-televizijos-komisijos-posed
LRTK regulator Litwa Lietuvos radijo ir televizijos komisija


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według badań zleconych przez litewskiego regulatora, o ile do 24 lutego około połowa Litwinów oglądała programy telewizyjne nadawane w języku rosyjskim, to po 24 lutego liczba tych, którzy je oglądali, spadła do 24%. W przygranicznych regionach wciąż jest więcej osób oglądających rosyjskie programy niż na całej Litwie, ale ich udział także spadł z 59 do 32%.

Oczywiście te zmiany są częściowo powiązane z tym, że na Litwie zabroniono nadawania propagandowych programów telewizyjnych w języku rosyjskim. Jest to jeden z głównych powodów zaprzestania oglądania. Pozostałe najpopularniejsze powody to propaganda i dezinformacja oraz brak zaufania do przedstawianych informacji.

Mieszkańcy, którzy nie oglądali takich programów telewizyjnych do 24 lutego, w większości wskazywali, że nie są nimi zainteresowani.

Choć od początku rosyjskiej wojny na Ukrainie, Litewska Komisja Radia i Telewizji tymczasowo zawiesiła bezpłatny odbiór rosyjskich i białoruskich kanałów telewizyjnych, to dostępna technologia telewizyjna umożliwia oglądanie ich na różne sposoby. Dlatego nadal są mieszkańcy, który oglądają rosyjskie programy.

Źródło: 15min.lt 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...