reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wielki Test – Media XXI Wieku” w TVP1

dodano: 2022-08-30 17:10 | aktualizacja: 2022-08-31 00:46
autor: Janina Klepacka | źródło: TVP

wielki test o mediach XXI wieku TVP 360px W środę, 31 sierpnia o godz. 21:05 stacja TVP1 zaprasza na „Wielki Test – Media XXI Wieku”. Widzowie i zaproszeni do studia goście: znani artyści, sportowcy i dziennikarze sprawdzą swoją wiedzę na temat tego, jak świadomie i odpowiedzialnie korzystają z mediów.

TVP
wielki test o mediach XXI wieku TVP 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jak sprawdzić, czy przeczytane lub usłyszane informacje są prawdziwe? To ważna umiejętność dla każdego, kto korzysta ze współczesnych mediów, a przede wszystkim z Internetu, gdzie możliwość publikacji tekstów, zdjęć czy nagrań mają wszyscy użytkownicy.

W programie prowadzący zwrócą uwagę na świadome i odpowiedzialne korzystanie m.in. z mediów społecznościowych, komunikatorów internetowych, aplikacji oraz kanałów prezentujących treści w celach rozrywkowych, reklamowych czy perswazyjnych. Pokażą, czym grozi nierozważne udostępnianie w sieci swoich danych, zdjęć i poglądów, oraz wskażą sposoby weryfikowania otrzymywanych informacji, odróżniania ich od komentarzy, opinii, plotek, reklam, fejków i świadomej dezinformacji.

Widzowie dowiedzą się, jak uchronić się przed manipulacją, hejtem i podejmowaniem nagłych decyzji np. konsumenckich pod wpływem reklam czy ukrytych przekazów marketingowych.

Wiedzę na temat świadomego korzystania z mediów XXI wieku w studiu telewizyjnym sprawdzą znani artyści, sportowcy i dziennikarze m.in.: Anna Matysiak i Marcin Piętowski, Agnieszka Sitek i Piotr Ligienza, Joanna Moro i Dariusz Kordek, Agnieszka Wagner i Cezary Morawski, Anna Powierza i Marek Sierocki oraz Monika Jarosińska i Enrico Buscema. Widzowie będą mogli rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony.

Program „Wielki Test – Media XXI Wieku” poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...