reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Gliniarze” 12 w telewizji Polsat Seriale

dodano: 2022-09-03 04:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Polsat „Gliniarze” grafika animacja rysunek bajka W sobotę, 3 września br. o godz. 17:00 w telewizji Polsat Seriale wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1., 2., 3., 4., 5. i 6. sezonu 12. polskiego serialu „Gliniarze”, którego producentem jest Outset Films. Wystąpią Ewelina Ruckgaber, Ewa Ruckgaber, Charlotta Zielińska, Magdalena Wojtacha, Helena Chorzelska, Monika Miller, Aleksander Mackiewicz, Piotr Mróz, Tomasz Skrzypniak, Arkadiusz Krygier, Dariusz Dłużewski, Zbigniew Kozłowski i Michał Hołub. Wcześniejsze odcinki tej produkcji mogą obecnie oglądać widzowie kanałów Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Polsat Seriale, Polsat Film, Polsat Doku, Polsat Games i Nowa TV, natomiast 13. sezon emituje premierowo stacja Polsat.

Polsat „Gliniarze” grafika animacja rysunek bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Psychopaci, porywacze, handlarze żywym towarem, narkotykowi bossowie czy nieuchwytni seryjni mordercy to tylko niektórzy przestępcy, z którymi przyjdzie się zmierzyć śledczym z Centralnego Biura Policji (CBP). Detektywi Natalia Nowak (w tej roli Ewelina Ruckgaber), Ewa Berg (Charlotta Zielińska), Adam Bogusz (Aleksander Mackiewicz), Jakub Roguz (Piotr Mróz), Krystian Górski (Tomasz Skrzypniak) i Olgierd Mazur (Arkadiusz Krygier) znów staną oko w oko z groźnymi kryminalistami. Czy tym razem wszyscy wyjdą cało z tej konfrontacji? 

Tytułowi „Gliniarze” to trzy pary policyjnych detektywów, ich przełożeni i stali współpracownicy: Olgierd Mazur i Krystian Górski, Natalia Nowak i Jakub Roguz oraz Ewa Berg i Adam Bogusz, naczelnik Wydziału Kryminalnego Piotr Zarębski (Dariusz Dłużewski), komendant Centralnego Biura Policji Robert Szwarc (Zbigniew Kozłowski) i tajemnicza informatyczka Żaneta Kujawska (Monika Miller) oraz policyjna profilerka Dominika Sęk (Helena Chorzelska). 

W dwunastym sezonie „Gliniarzy” powrócą znani już detektywi, ale dołączą też do nich nowe postacie. Do akcji wkroczy nowa detektyw Agata Byczewska (Magdalena Wojtacha) i przejmie służbowe obowiązki Jakuba Roguza - w parze z Natalią. W życiu osobistym śledczej Natalii Nowak i jej narzeczonego Filipa Mory (Michał Hołub) ogromną rolę odegra jego mama, Elżbieta Mora. W tej roli wystąpi prywatnie mama Eweliny Ruckgaber - Ewa Ruckgaber. 

Prowadząc śledztwa, bohaterowie tego serialu stale narażają się na niebezpieczeństwo. Jak zapowiada nadawca, w dwunastym sezonie serialu „Gliniarze” widzowie będą świadkami wielu wciągających śledztw, silnych emocji, głębokich wzruszeń oraz widowiskowych scen akcji. W pierwszym odcinku z najnowszej serii bezwzględny gang zagrozi wypoczywającemu na jachcie naczelnikowi wydziału Piotrowi Zarębskiemu. Czy detektywom uda się uratować swojego szefa, który chcąc rozpracować grupę przestępczą wejdzie w jej struktury? Jaki los spotka rodzinę Krystiana, na której życie będzie czyhać żądny zemsty na detektywie groźny gangster? Do czego posunie się Krystian, chcąc ratować życie żony i syna? Czy detektyw Ewa Berg odnajdzie po latach morderców swojego młodszego brata? W końcu, jakimi intencjami kieruje się nowa detektyw Agata Byczewska i czy w związku z jej działaniami Kubie uda się oczyścić z zarzutów o złamanie procedur i wrócić na komendę? To tylko niektóre pytania, które dotyczą znanych i lubianych bohaterów serialu. Odpowiedzi już wkrótce na antenie Polsatu Seriale!

Serial „Gliniarze” powstaje w firmie Outset Films (więcej tutaj).

„Gliniarze” - sezon 12., opisy postaci:

Aspirant sztabowy Olgierd Mazur (w tej roili Arkadiusz Krygier) - detektyw, partner Krystiana. W ekipie „Gliniarzy” od pierwszego sezonu. Zwolennik „starej szkoły”, opierającej się na pracy z ludźmi, to jest przesłuchaniach, obserwacji, prowokacji, a przede wszystkim intuicji. Charakteryzują go stoicki spokój i dojrzałość.

Starszy aspirant Krystian Górski (Tomasz Skrzypniak) - detektyw, partner Olgierda. W ekipie „Gliniarzy” od pierwszego sezonu. Do pracy w policji był szkolony przez najlepszych amerykańskich specjalistów. W przeszłości zdarzało mu się wpadać w kłopoty przez swoją wybuchowość, ale pod wpływem żony Eweliny złagodniał i zmienił się na lepsze.

Aspirant sztabowy Natalia Nowak (Ewelina Ruckgaber) - detektyw. W ekipie „Gliniarzy” od pierwszego sezonu. Silna, opanowana, nigdy nie odpuszcza. Bezwzględna dla przestępców, empatyczna w stosunku do ofiar, zawsze pomaga słabszym i tym będącym w mniejszości. Gdy jej wieloletni partner Jakub Roguz wraca do zdrowia po postrzale, jego miejsce w parze z Natalią zajmie nowa detektyw Agata Byczewska.

Starszy aspirant Jakub Roguz (Piotr Mróz) - detektyw, partner Natalii. W ekipie „Gliniarzy” od trzeciego sezonu. Szybki, skuteczny, nie znosi sprzeciwu, zawsze działa dynamicznie. Atrakcyjny, przyciąga kobiety, czasem również takie z problemami. Chciałby ułożyć sobie życie z Natalią, ale wybujałe ego utrudnia mu ten plan. Wbrew rozkazom Szwarca rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie szajki narkotykowej i zostaje poważnie ranny. Czy Jakubowi uda się oczyścić z zarzutów o złamanie procedur i wrócić na komendę?

Aspirant sztabowy Adam Bogusz (Aleks Mackiewicz) - detektyw, partner Weroniki. W ekipie „Gliniarzy” od siódmego sezonu. Były antyterrorysta, jego pasją są sporty walki (jest wspólnikiem i trenerem w klubie judo). Twardziel, świetnie dogaduje się z młodzieżą, uczciwy do szpiku kości, kawaler, który bardzo blisko trzyma się ze swoim bratem bliźniakiem.

Podinspektor Piotr Zarębski (Dariusz Dłużewski) - doświadczony, wieloletni naczelnik Wydziału Kryminalnego. W ekipie „Gliniarzy” z przerwą od pierwszego sezonu. Piotr stara się rzetelnie wykonywać swoją pracę i spokojnie przejść na emeryturę, nie liczy na awanse i rozwój kariery. Mimo iż może sprawiać wrażenie „sztywniaka”, zawsze kryje swoich podwładnych.

Inspektor Robert Szwarc (Zbigniew Kozłowski) - szef Centralnego Biura Policji. W ekipie „Gliniarzy” od sezonu dziewiątego. Doświadczony strateg, bezwzględnie przestrzegający procedur, czym nieraz utrudnia pracę operacyjną. Zimny, nieprzystępny, nie ufa nikomu. Rywalizuje z Piotrem Zarębskim, którego doświadczenie musi brać pod uwagę.

Informatyk policyjny Żaneta Kujawska (Monika Miller) - biegła z zakresu cyberprzestępczości. W ekipie „Gliniarzy” od dziewiątego sezonu. Sprytna, zadziorna, bardzo tajemnicza, nie lubi mówić o sobie. Zna się na realiach darknetu, może nawet zbyt dobrze. Wie, jak działać na granicy prawa. Ma znajomości w środowiskach hakerskich i anarchistycznych.

Detektyw Ewa Berg (Charlotta Zielińska) - absolwentka prawa. Chciała zostać prokuratorem, ale życie zweryfikowało jej wybory. Postawiała na pracę w policji, aby skuteczniej walczyć z przestępczością niż z wysokości prokuratorskiego biurka! Jest wnikliwa, nieustępliwa i zawzięta. Jeżeli nadepniesz jej na odcisk na pewno nie odpuści! Rzadko ponoszą ją emocje. Może wydawać się zachowawcza i zdystansowana, ale to przez prawniczy umysł, który zmuszą ją do dokładnej analizy kolejnych kroków i decyzji.

Policyjna profilerka Dominika Sęk (Helena Chorzelska) - psycholog z dużym doświadczeniem, świetna i bystra profilerka kryminalna. Błyskawicznie wyłapuje demaskujące sprawców szczegóły, dzięki czemu posuwa śledztwa do przodu. Dominika jest przenikliwa, z łatwością dostrzega również problemy głównych bohaterów, a dzięki empatii i doświadczeniu w relacjach z ludźmi zdobywa zaufanie detektywów i pomaga im w prywatnych kłopotach. Ale szczególne relacje połączą ją z Olgierdem. 

Aspirant sztabowy Agata Byczewska (Magdalena Wojtacha) to bystra i pozornie empatyczna policjantka z innej warszawskiej komendy. Zastąpi Kubę (Piotr Mróz) po tym, jak zostanie on postrzelony i zawieszony w czynnościach służbowych. Agata od początku na każdym kroku zaskakuje Natalię. Nie są to jednak przyjemne niespodzianki. Czy mimo narastających konfliktów między policjantkami uda im się wspólnie doprowadzić śledztwo do końca? Natalia przyłapuje Agatę na fotografowaniu akt starych spraw, podejrzewa, że jej nowa policyjna partnerka donosi. Czy te ponure podejrzenia wobec Agaty potwierdza się? Dla kogo Agata gromadzi te informacje z przeszłości Centralnego Biura Policji?

Elżbieta Mora (Ewa Ruckgaber) - matka Filipa Mory, narzeczonego Natalii. Jest dobrze sytuowaną, elegancją i zadbaną wdową. Energiczna, doświadczona, gotowa pomóc finansowo i organizacyjnie w wychowaniu dziecka Natalii i Filipa. Nawiązuje z przyszłą synową szczerą, dobrą relację, częściowo zastępując jej matkę, której Natalia nigdy nie miała.

Starszy sierżant, funkcjonariusz ABN Filip Mora (Michał Hołub) - służba w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (ABN) sprawia, który wielokrotnie współpracował z Centralnym Biurem Policji. Życiowy partner Natalii Nowak. Widzowie poznają go w jedenastym sezonie, gdy bez konsultacji z drużyną Centralnego Biura Policji, która prowadzi śledztwo w sprawie strzelaniny w kancelarii adwokackiej, razem ze swoimi ludźmi przeprowadza akcję zatrzymania podejrzanych. Następnego dnia Filip pojawia się na komendzie Centralnego Biura Policji i składa Natalii propozycję przejścia do Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, co dałoby jej awans. Wchodzi w konflikt ze starszym aspirantem Jakubem Roguzem i doprowadza do tego, że Jakub zostaje tymczasowo zawieszony.

„Gliniarze” - sezon 12., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Infiltracja”
emisja: w sobotę, 3 września br. o 17:00 na kanale Polsat Seriale

Psychopaci, porywacze, handlarze żywym towarem, narkotykowi bossowie czy nieuchwytni seryjni mordercy to tylko niektórzy kryminaliści, z którymi przyjdzie się zmierzyć śledczym z Centralnego Biura Policji w dwunastej serii „Gliniarzy”. Detektywi policji: Nowak, Berg, Bogusz, Roguz, Górski i Mazur, wspomagani przez swoich współpracowników, znów staną oko w oko z groźnymi przestępcami. Czy tym razem wszyscy wyjdą cało z tej konfrontacji?  W pierwszym odcinku bezwzględny gang zagrozi naczelnikowi wydziału Zarębskiemu. Podinspektor Piotr Zarębski spędza weekend na jachcie. Przypadkiem staje się świadkiem podejrzanych zdarzeń, które zmuszą do działania pod przykrywką jego samego, jak również jego przyjaciółkę, Irenę - funkcjonariuszkę Wydziału Wewnętrznego. Czy pomimo grożącego im niebezpieczeństwa, policjantom uda się przeprowadzić infiltrację? Tymczasem Natalia i Filip chodzą na terapię po tym, jak Natalia straciła ciążę. Jakub jest sfrustrowany decyzją Szwarca, która uniemożliwiła mu przeniesienie się na komendę do Gdańska.

Odcinek 2.: „Rozliczenie”
emisja: w sobotę, 3 września br. o 18:00 na kanale Polsat Seriale

Policjanci Centralnego Biura Policji rozpoczynają śledztwo w sprawie porwania kilkuletniego chłopca. Adam i Ewa niespodziewanie ustalają, że matka chłopca próbuje zataić przed policjantami bardzo ważny „szczegół” - poza chłopcem porwany został także partner kobiety. Okazuje się, że mężczyzna ma na swoim sumieniu wiele grzechów. Tymczasem Adam i Artur Król po dramatycznym zatrzymania członków grupy przestępczej wchodzą w bardzo niebezpieczny układ. Jeśli przełożeni ich zdemaskują, obaj mogą trafić za kratki.

Odcinek 3.: „Dobre intencje”
emisja: w sobotę, 3 września br. o 19:00 na kanale Polsat Seriale

Młoda dziewczyna zostaje zaatakowana przez gwałciciela. Przed gwałtem ratuje ją tajemniczy mężczyzna. Ofiara nie chce wyjawić tożsamości wybawcy i kłamie na przesłuchaniu. Niedługo później w tej samej okolicy dochodzi do nieudanego rozboju. Detektywi zaczynają podejrzewać, że ktoś z okolicznych mieszkańców postanowił sam wymierzać sprawiedliwość. Kim jest tajemniczy mężczyzna i czy zabawa w szeryfa może się dobrze skończyć? Tymczasem siostrzeńca Olgierda, Mateusza, czeka kolejna duża zmiana w życiu. Czy chłopak zdoła pogodzić się ze śmiercią matki i stanie wreszcie na nogi?

Odcinek 4.: „Mokra robota”
emisja: w sobotę, 3 września br. o 20:00 na kanale Polsat Seriale

Bogaty biznesmen zostaje zastrzelony we własnym łóżku, jego żona ledwo uchodzi z życiem. Detektywi odkrywają, że mężczyzna prowadził podwójne życie i był zamieszany w handel narkotykami. Dzięki pomocy nowej informatorki, Pati, udaje się ustalić, że biznesmen naraził się kilku niebezpiecznym osobom. Jak zakończy się policyjna prowokacja? Tymczasem Kuba wbrew rozkazom Szwarca rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie szajki narkotykowej. Nie wie w jak dużym niebezpieczeństwie się znajdzie.

Odcinek 5.: „Powrót do domu”
emisja: w sobotę, 3 września br. o 21:00 na kanale Polsat Seriale

Jadący na służbę Adam Bogusz natrafia na idącego ulicą, skatowanego mężczyznę. Dowiaduje się, że jego przyjaciel został porwany i może być w niebezpieczeństwie. Wkrótce w okolicznych lasach dochodzi do brutalnego zabójstwa młodej kobiety. Czy detektywi rozwiążą sprawę tajemniczych napadów i odnajdą porwanego mężczyznę? Tymczasem Artur Król próbuje na nowo poukładać swoje zawodowe życie. Niestety, przełożeni z Komendy Głównej za wszelką cenę chcą wykorzystać go do swoich celów. Policyjny tajniak dostaje ultimatum, jakiego się nie spodziewał.

Odcinek 6.: „Tajniacy”
emisja: w sobotę, 3 września br. o 22:00 na kanale Polsat Seriale

Prostytutka zgłasza, że została zgwałcona przez policjantów w cywilu. Trop rzeczywiście prowadzi do policjantów kryminalnych. W sprawę zostaje włączony wydział wewnętrzny, a wraz z biegiem śledztwa pojawiają się kolejne znaki zapytania. Czy za brutalnym przestępstwem mogą stać policjanci? Czy detektywi odkryją prawdę? Tymczasem Krystian kończy terapię u psychologa. Czy poradzi sobie z lękiem o rodzinę i zachowa zimną krew w obliczu zagrożenia?

Odcinek  7.: „Dziczyzna”
emisja: w sobotę, 10 września br. o 17:00 na kanale Polsat Seriale

Detektywi dostają nietypowe zgłoszenie - w podwarszawskiej wsi został znaleziony martwy, przywiązany do drzewa mężczyzna. Prawdopodobnie zagryzły go psy. Detektywi ustalają, że mężczyzna został przed śmiercią wysmarowany kawałkami dziczyzny. Przez całe śledztwo przewija się motyw organizacji chroniącej prawa zwierząt, z której członkami nieżyjący mężczyzna był skonfliktowany. Co się stało z psami, które zagryzły mężczyznę? Kto doprowadził do jego śmierci? Naczelnik Wydziału Kryminalnego Centralnego Biura Policji Piotr Zarębski tymczasem przedstawia detektywom starszą aspirant Agatę Byczewską, która ma zastąpić hospitalizowanego Jakuba. Czy Natalia dogada się ze swoją nową policyjną partnerką?

Odcinek 8.: „Na dwa etaty”
emisja: w sobotę, 10 września br. o 18:00 na kanale Polsat Seriale

Na tyłach klubu nocnego odnaleziony zostaje młody mężczyzna z mocno okaleczonymi genitaliami. Okazuje się, że w ofiara pracowała jako męska prostytutka. Sprawa komplikuje się, kiedy detektywi odkrywają, że mężczyzna był zmuszany do takiej pracy przez międzynarodową szajkę sutenerów. Czy detektywi odkryją, kto stoi za pobiciem? Tymczasem Adam wracając z treningu zostaje napadnięty, a auto, które wypożyczył z wypożyczalni, zostaje skradzione. Razem ze Stefanem przygotowują akcję, w trakcie której zatrzymują napastników. Na jaw wychodzi motyw, dla którego pobili policjanta.

Odcinek 9.: „Przeczucie”
emisja: w sobotę, 10 września br. o 19:00 na kanale Polsat Seriale

Dochodzi do porwania młodej kobiety, która znika bez śladu. Kolejni podejrzani zostają wykluczeni, a wszystkie zdobyte przez detektywów tropy okazują się fałszywe. Olgierd stawia odważną hipotezę, którą popiera tylko profilerka Dominika. Tymczasem policyjny informator Okoń pada ofiarą wymuszenia haraczu. Detektywi muszą znaleźć sposób, żeby pomóc cennemu informatorowi, ale jednocześnie nie spalić go na mieście. Czy to w ogóle możliwe?

Odcinek 10.: „Grube ryby”
emisja: w sobotę, 10 września br. o 20:00 na kanale Polsat Seriale

W czasie rodzinnego obiadu w warszawskiej restauracji zostaje postrzelony poseł. Sprawa może mieć podłoże polityczne. Detektywi działają pod presją mediów. W dodatku, okazuje się, że zniknął pocisk, którym poseł został draśnięty. Prowadzone wspólnie z ABW śledztwo odsłania nieoczekiwane i niebezpieczne powiązania tego parlamentarzysty. Nowa partnerka, Agata tymczasem na każdym kroku zaskakuje Natalię. Nie są to jednak przyjemne niespodzianki. Czy mimo narastających konfliktów między policjantkami uda im się wspólnie doprowadzić śledztwo do końca?

Odcinek 11.: „Fałszywe dźwięki”
emisja: w sobotę, 10 września br. o 21:00 na kanale Polsat Seriale

Kilka godzin po zakończeniu przyjęcia weselnego wokalistka kapeli występującej na imprezie zostaje odnaleziona pobita i zgwałcona. Przed Ewą i Adamem niełatwe zadanie. Podejrzanych w sprawie, podobnie jak wersji wydarzeń, jest co najmniej kilku, a świeżo zawarte małżeństwo już na starcie przeżywa ogromny kryzys. Na dodatek, sama ofiara toczyła niejasną grę pomiędzy mężczyznami ze swojego najbliższego otoczenia.

Odcinek 12.: „Zabawka”
emisja: w sobotę, 10 września br. o 22:00 na kanale Polsat Seriale

Detektywi odnajdują zwłoki luksusowej prostytutki pracującej w agencji dla VIP-ów. Według zeznań świadka w sprawę jej śmierci mogą być zamieszani policjanci. Detektywi ustalają, że ofiara współpracowała z dziennikarzem śledczym. Nieoczekiwanie śledztwo zostaje zamknięte na rozkaz funkcjonariusza Komendy Głównej Policji. Tymczasem Krystiana ponownie odwiedza jego matka, Alicja. Kobieta prosi o wybaczenie. Czy tym razem jest szczera? Krystian zauważa coś niepokojącego.

Odcinek 13.: „Ucieczka”
emisja: w sobotę, 17 września br. o 17:00 na kanale Polsat Seriale

Dwie rodziny zgłaszają zaginięcie swoich dzieci. Nastolatkowie byli parą, mimo że rodzice dziewczyny nie wyrażali na to zgody. Początkowo wydaje się, że jest to zwykła ucieczka z domu. Jednak wszystko się zmienia, gdy policja odnajduje brutalnie pobitą nastolatkę, a rodzice chłopaka otrzymują list z żądaniem okupu. Czy detektywom uda się rozwiązać sprawę na czas? Tymczasem Natalia zaczyna zmieniać nastawienie do nowej partnerki, Agaty. Martwi się za to Jakubem - jego rehabilitacja nie odnosi przewidywanych skutków, a on jest tym coraz bardziej załamany.

Odcinek 14.: „Śpij spokojnie”
​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 17 września br. o 18:00 na kanale Polsat Seriale

Dochodzi do włamania do willi znanego prokuratora. W trakcie napadu jeden z włamywaczy gwałci nastoletnią córkę mężczyzny. Detektywi rozpoczynają śledztwo, w którym każdy kolejny trop rodzi nowe pytania, a granica między ofiarą i przestępcą zupełnie się zaciera. Wkrótce potem zaangażowani w sprawę detektywi stają się celem ataków ze strony brutalnych gangsterów. Tymczasem Ewa przeżywa kryzys w życiu prywatnym. Interesy jej męża, Mikela, idą coraz gorzej a dzieci przechodzą okres buntu. Do Ewy dociera, że poświęcając się służbie w Centralnym Biurze Policji, zaniedbywała najbliższych. Czy uda jej się to zmienić?

Odcinek 15.: „Strzelanina”
​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 17 września br. o 19:00 na kanale Polsat Seriale

Olgierd kupuje motocykl, wymarzony model. Pojazd prawie od razu ulega awarii. W pobliskim warsztacie natyka się na postrzelonych mężczyzn. Okazuje się, że detektywi przypadkowo trafili na trop porachunków w niebezpiecznej grupie przestępczej. Czy policjanci dowiedzą się co tak naprawdę stało się w warsztacie? Tymczasem Olgierd chce wycofać się z kupna uszkodzonego motocykla, ale sprzedawca znika i nie odbiera telefonów. Olgierd podejrzewa, że został oszukany.

Odcinek 16.: „Rodzinny interes”
​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 17 września br. o 20:00 na kanale Polsat Seriale

Na budowie pod Warszawą zostają odnalezione zwłoki kobiety. Okazuje się, że to mieszkanka okolicznej wsi, która zaginęła prawie rok wcześniej. Jej mąż podejrzany o zabójstwo nadal przebywa w areszcie. Detektywi muszą zagłębić się w rodzinne intrygi i szokujące sekrety. Czy odkryją prawdę i ustalą, kto tak naprawdę zamordował kobietę? Tymczasem Agata nie ustaje w wysiłkach, by zaprzyjaźnić się z Natalią i zadbać o dobrą atmosferę współpracy. Czy Natalia przekona się w końcu do nowej koleżanki?

Odcinek 17.: „A miało być tak pięknie”
​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 17 września br. o 21:00 na kanale Polsat Seriale

W podwarszawskiej wsi dochodzi do napadu na parę nastolatków. Napastnicy brutalnie biją chłopaka i gwałcą dziewczynę. Ewa i Adam ustalają, że dzieciaki mogły paść ofiarą zemsty. Sprawa jednak się komplikuje, gdy jedyni podejrzani mają niepodważalne alibi. Detektywi muszą spojrzeć na całą sprawę od zupełnie innej strony. Czy dzieciaki mogły być przypadkowymi ofiarami? A może w całą sprawę jest zamieszany chorobliwie zazdrosny były partner dziewczyny?

Odcinek 18.: „Dodatkowy zarobek”
​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 17 września br. o 22:00 na kanale Polsat Seriale

Młoda modelka zostaje brutalnie pobita. Cudem uchodzi z życiem. Atak nie wygląda na próbę gwałtu ani rabunku a ofiara nie chce współpracować z policją. Sprawa komplikuje się, gdy okazuje się, że w sprawę zamieszani są ludzie z półświatka, z którymi zadarła dziewczyna. Czy policjantom uda się odkryć prawdę, zanim ktoś zginie? Tymczasem Krystian dowiaduje się od swojej matki, Alicji, że to jej partner stoi za jej pobiciem. Czy Krystian powstrzyma się przed samodzielnym wymierzeniem sprawiedliwości?

Odcinek 19.: „Ojciec chrzestny”
​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 24 września br. o 17:00 na kanale Polsat Seriale

Podczas gdy rodzina Mastalerzów wychodzi z domu na pogrzeb głowy rodziny Henryka - szanowanego przedsiębiorcy spod Warszawy, zostaje zastrzelona synowa zmarłego, Dorota. Detektywi ustalają długa listę wrogów rodziny Mastalerzów. Jest wśród nich m.in. były pracownik rodziny oraz wydziedziczony syn Mastalerzów. W trakcie śledztwa detektywi wpadają na trop, że być może to nie Dorota miała być ofiarą. Tymczasem Natalia przyłapuje Agatę na fotografowaniu akt starych spraw, podejrzewa, że jej nowa policyjna partnerka donosi. Jakie kroki podejmie Natalia wobec Agaty?

Odcinek 20.: „K.O.”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 24 września br. o 18:00 na kanale Polsat Seriale

Utytułowany zawodnik MMA Wariacki „Wariat” zostaje znaleziony martwy w swojej willi pod Warszawą. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że mężczyznę odnalazł policyjny informator, a prywatnie przyjaciel Wariata, Misiek. Adam i Ewa prowadzą śledztwo. Sprawa początkowo wygląda na nieszczęśliwy wypadek, ale detektywi z biegiem czasu odkrywają, że śmierć mężczyzny nie była przypadkowa. Tymczasem wymagająca i intensywna praca w Centralnym Biurze Policji zaczyna odbijać się na życiu prywatnym Ewy. Jej dzieci, Anissa i Olaf, sprawiają policjantce coraz więcej problemów. Niespodziewanie z pomocą przychodzi sympatyczny sąsiad Ewy, Gerd.

Odcinek 21.: „Przemoc”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 24 września br. o 19:00 na kanale Polsat Seriale

Trwa śledztwo w sprawie bezwzględnego gangu porywaczy dzieci. Detektywom udaje się uwolnić jedno z porwanych dzieci, ale sprawa szybko się komplikuje. Gdy dochodzi do kolejnego porwania, nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak naprawdę zakończy się to śledztwo. Czy uda się uratować porwane dzieci? Tymczasem Olgierd natyka się w swoim bloku na nieprzytomną dziewczynę, Izę. W ostatnim momencie ratuje ją przed przedawkowaniem. Kim jest uratowana dziewczyna?

Odcinek 22.: „Reguły gry”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 24 września br. o 20:00 na kanale Polsat Seriale

Mężczyzna zostaje zastrzelony tuż przed swoim domem. Jego trafiona rykoszetem partnerka trafia do szpitala w ciężkim stanie, jest w śpiączce. Zabójca strzelał z samochodu byłej dziewczyny denata. Kobieta zostaje zatrzymana. Jednak kolejne ujawniane tajemnice zastrzelonego mężczyzny znacząco komplikują śledztwo. Czy detektywom uda się ustalić sprawcę egzekucji? Tymczasem Natalia i Aneta szykują prowokację, która ma ostatecznie rozstrzygnąć, czy Agata donosi na ich zespół. Czy uda im się zdobyć dowody obciążające nową partnerkę Natalii?

Odcinek 23.: „Fundamenty”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 24 września br. o 21:00 na kanale Polsat Seriale

W podwarszawskiej miejscowości dochodzi do porwania lokalnego dewelopera. Detektywi odkrywają, że mężczyzna czuł się zagrożony i wokół jego firmy kręcili się podejrzani ludzie. Wkrótce wychodzą na jaw brudne interesy developera, a w sprawie pojawia się nowy, nieoczekiwany trop wiodący do brutalnego zabójstwa popełnionego na Ukrainie. Tymczasem Ewa, dzięki pomocy Żanety, odkrywa prawdę na temat Gerda. Sympatyczny Niemiec, lubiany przez Olafa i Anissę, okazuje się groźnym pedofilem. Wściekła i zdeterminowana Ewa zamierza za wszelką cenę odnaleźć ukrywającego się mężczyznę.

Odcinek 24.: „Echa przeszłości”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 24 września br. o 22:00 na kanale Polsat Seriale

Porwana zostaje nastoletnia córka byłego gangstera, a trop prowadzi do jego dawnego konkurenta z półświatka. Sprawę komplikują jednak podejrzane komentarze w mediach społecznościowych dziewczyny. Kto naprawdę stoi za jej zniknięciem? Czy detektywi zdążą odnaleźć nastolatkę, zanim będzie za późno? Matka Krystiana, Alicja, tymczasem ma szansę naprawić błędy z przeszłości i zacząć nowe życie. Czy kobieta zdoła w końcu wyjść na prostą?

Odcinek 25.: „Śmierć przy drodze”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 1 października br. o 17:00 na kanale Polsat Seriale

Przy jednej z dróg krajowych dochodzi do śmiertelnego potrącenia pracującej tam prostytutki. Komenda Główna Policji wiąże jej śmierć z narastającym konfliktem między gangami sutenerów. Prowadzące śledztwo Natalia i Agata trafiają na trop licznych powiązań między prostytutką a mieszkańcami pobliskiej miejscowości. Czy któryś z nich może być mordercą? Tymczasem Jakub stara się o przywrócenie do służby, a Natalia ma coraz więcej dowodów na nielojalność Agaty. Na czyje polecenie działa i dla kogo gromadzi informacje partnerka Natalii?

Odcinek 26.: „Wszystko zostaje w rodzinie”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 1 października br. o 18:00 na kanale Polsat Seriale

Właściciel restauracji w podwarszawskiej miejscowości zostaje brutalnie pobity. Detektywi odkrywają, że mężczyzna miał sporo długów. Gdy trwa przesłuchanie jednego z podejrzanych, w tej samej miejscowości dochodzi do pobicia właściciela warsztatu samochodowego. Okazuje się, że obaj mężczyźni są kuzynami. Trop prowadzi do miejscowego lichwiarza, u którego kuzyni pożyczali pieniądze. Czy to on stoi za brutalnymi napadami?

Odcinek 27.: „Dzieci i potwory”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 1 października br. o 19:00 na kanale Polsat Seriale

Znajomy prosi Olgierda, by przyjrzał się podejrzanemu człowiekowi, zaczepiającemu uczennice szkoły podstawowej. Wkrótce u podejrzanego policjanci odkrywają ogromne zbiory pedofilskich zdjęć i innych zabronionych materiałów. Nieoczekiwanie on sam ginie z ręki nieznanego sprawcy. Komu i dlaczego zależało na śmierci podejrzanego? Jaki związek mają z tym odnalezione w jego domu zabronione zdjęcia? Tymczasem przyjaźń Dominiki i Olgierda kwitnie, a cała komenda aż huczy od plotek na temat ich rzekomego romansu. Czy rzeczywiście detektyw i profilerka są kimś więcej, niż tylko przyjaciółmi?

Odcinek 28.: „Zapach i głos”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 1 października br. o 20:00 na kanale Polsat Seriale

Niewidoma kobieta zostaje zgwałcona, gdy wraca w nocy do domu. Detektywi muszą opierać się przede wszystkim na zeznaniach pokrzywdzonej, która pamięta głos i zapach sprawcy. Dzięki ścisłej współpracy z profilerką policjanci typują podejrzanego. Czy uda im się zatrzymać mężczyznę, zanim skrzywdzi kolejną osobę? Po trudnej rehabilitacji Jakub tymczasem zostaje ponownie dopuszczony do służby. W tym samym czasie Szwarc podejmuje ostateczną decyzję w sprawie Agaty i jej obecności na komendzie.

Odcinek 29.: „Wymiar sprawiedliwości”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 1 października br. o 21:00 na kanale Polsat Seriale

Michał Rafalski znajduje ranioną nożem psychiatrę. Jednocześnie znika syn emerytowanej sędzi, który był pacjentem kobiety. Chociaż wszystko wskazuje na to, że chłopak ukrył się po napaści na psychiatrę, policjanci docierają do szokujących informacji, które rzucają nowe światło na sprawę. Po koncercie Adam znajduje płytę z dedykacją należącą do tajemniczej kobiety. Czy detektywowi uda się ją odnaleźć?

Odcinek 30.: „Podwójny agent”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 1 października br. o 22:00 na kanale Polsat Seriale

Podczas nalotu na magazyn nielegalnego paliwa ginie szef oddziału Służby Celno-Skarbowej. Niestety, wraz z nim ginie bezcenna wiedza i kontakty niezbędne do walki z mafią paliwową. Olgierd i Krystian odkrywają tajemnice, które wywracają ich śledztwo do góry nogami. Tymczasem koleżanka Eweliny prosi Krystiana o pomoc w sprawie syna, który wsiąkł w dilerkę. Czy Krystianowi uda się uratować chłopaka przed odsiadką i zmarnowaniem życia?

Odcinek 31.: „Długa droga”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 8 października br. o 17:00 na kanale Polsat Seriale

W lesie obok podwarszawskiej miejscowości nastolatek pada ofiarą śmiertelnego potrącenia. Okazuje się, że to syn bliskiego przyjaciela Zarębskiego. Podejrzanym zostaje mężczyzna, który w przeszłości, jadąc po pijanemu potrącił dziecko i niedawno wyszedł z więzienia. Czy mieszkańcy miejscowości wydadzą na niego wyrok, nim detektywi potwierdzą, czy jest prawdziwym sprawcą? Tymczasem Filip przy własnoręcznie przyrządzonej kolacji rozmawia z Natalią i ich wspólnej przyszłości oraz składa jej niezwykłą propozycję.

Odcinek 32.: „Prawo ojca”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 8 października br. o 18:00 na kanale Polsat Seriale

W trakcie rodzinnego obiadu dochodzi do masakry - nieznany sprawca wdziera się do domu i morduje członka rodziny, pozostałych ciężko raniąc. Detektywi po przesłuchaniu rannych typują podejrzanego, który miał osobiste porachunki z głową rodziny, ojcem zamordowanego. W toku śledztwa Adam i Ewa odkrywają mroczną stronę rodziny, która padła ofiarą zamachowca. Tymczasem Rafalski na prośbę krewnego prowadzi prywatne śledztwo, które niespodziewanie łączy się z nieodnalezionym do tej pory mordercą brata Ewy.

Odcinek 33.: „Żona”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 8 października br. o 19:00 na kanale Polsat Seriale

Na jednej z warszawskich ulic dochodzi do strzelaniny, w której ginie groźny gangster, od dawna poszukiwany przez policję. Detektywi zdobywają zaskakujące informacje na temat żony mężczyzny. Policjantów czeka bardzo trudne śledztwo. Rozwiązanie zagadki okaże się zaskakujące dla wszystkich. Tymczasem Iza przychodzi do Olgierda. Chce podziękować mu za uratowanie życia w dość nieszablonowy sposób. Jak zareaguje Olgierd?

Odcinek 34.: „4-5-6”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 8 października br. o 20:00 na kanale Polsat Seriale

Do mediów zostaje rozesłany list nawiązujący do śledztwa prowadzonego przez CBP kilka miesięcy wcześniej. W liście zapowiedziane są zabójstwa, do których ma dojść w najbliższym czasie na terenie Warszawy. Pełna mobilizacja pod presją czasu i czujnym okiem mediów oznacza, że śledztwo będzie szczególnie ciężkie. Czy tym razem policjantom uda się ustalić sprawcę ze stuprocentową pewnością i zapobiec fali zbrodni? Tymczasem Natalia i Filip rozważają sprawę adopcji dziecka. Filip przedstawia Natalii swoją matkę, Elżbietę. Jak ułożą się relacje obu kobiet?

Odcinek 35.: „Nie pozwolę cię skrzywdzić”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 8 października br. o 21:00 na kanale Polsat Seriale

Zostaje napadnięta nauczycielka jednego z warszawskich liceów. Detektywi odkrywają, że kobieta miała problemy z alkoholem oraz narkotykami. Wkrótce zaczynają ginąc uczniowie, którzy mogli mieć związek ze sprawą. Czy detektywi zdołają zapobiec jeszcze większej tragedii? Na komendzie tymczasem pojawiają się plotki o bracie Ewy, który zginął w porachunkach między gangami narkotykowymi. Informacja ta może w każdej chwili dotrzeć do Szwarca. Czy pozycja Ewy w Centralnym Biurze Policji może być zagrożona?

Odcinek 36.: „Prawo silniejszego”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 8 października br. o 22:00 na kanale Polsat Seriale

Podczas spaceru z Eweliną i Frankiem Krystian jest świadkiem pobicia. Detektyw interweniuje i zatrzymuje sprawcę, który w następstwie mu grozi. Okazuje się, że zatrzymany jest powiązany z groźnym gangiem narkotykowym, który wypowiada Krystianowi wojnę. Czy detektywi wyjdą cało z tego starcia? Tymczasem Ewelina znajduje w skrzynce list z pogróżkami. Czy Krystian zdoła ochronić swoją rodzinę?

Odcinek 37.: „Alarm”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 15 października br. o 17:00 na kanale Polsat Seriale

Na numer alarmowy trafia zgłoszenie o bombach podłożonych w kilku szkołach na terenie miasta, pod jednym z adresów policja faktycznie odnajduje ładunek wybuchowy. Następnego dnia uruchomione zostają kolejne alarmy bombowe. Sprawca próbuje wciągnąć detektywów w swoją grę. Detektywom udaje się do niego dotrzeć. Jednak okazuje się, że mężczyzna nie działa sam, a jego wspólnik kontynuuje misję. Czy następna bomba zostanie odnaleziona na czas? Tymczasem Natalia i Filip odwiedzają ośrodek adopcyjny. Natalia denerwuje się ilością formalności, których muszą dopełnić, żeby spełnić marzenie o dziecku. Czuje jednak ogromne wsparcie ze strony matki Filipa, Elżbiety.

Odcinek 38.: „Bez duszy”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 15 października br. o 18:00 na kanale Polsat Seriale

W podwarszawskiej miejscowości zgwałcona zostaje kobieta, pracownica fermy drobiu. Okazuje się, że mieszkańcy sprzeciwiali się planowanej rozbudowie fermy. Dwa dni później w innej miejscowości dochodzi do kolejnego gwałtu. Okazuje się, że obie ofiary były do siebie bardzo podobne. Jaka tajemnica łączy obie kobiety? Tymczasem Adam coraz częściej odwiedza Luizę w jej knajpie. Ich relacje zacieśniają się. Szwarc przyznaje się do tego, że dał się wplątać w pułapkę Jareckiego. Co w tej sytuacji zrobi Zarębski?

Odcinek 39.: „Bez skrupułów”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 15 października br. o 19:00 na kanale Polsat Seriale

Rodzina Krystiana została porwana. Całe Centralne Biuro Policji gorączkowo jej szuka. Detektywi pracują ponad ludzką wytrzymałość, aby uratować rodzinę Krystiana, ale porywacze sprytnie zacierają za sobą ślady. Czy wyczerpany i zrozpaczony Krystian zdoła zachować skupienie, czy może popełni groźny w skutkach błąd? Tymczasem przetrzymywana przez porywaczy Ewelina robi wszystko, aby ocalić siebie i syna.

Odcinek 40.: „Śmiertelny błąd”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 15 października br. o 20:00 na kanale Polsat Seriale

Poważany profesor psychiatrii wiesza się we własnym domu. Prowadzący śledztwo detektywi szybko nabierają wątpliwości, czy jego śmierć rzeczywiście była samobójstwem. Sprawa wydaje się mieć związek ze spotkaniem, jakie odbyło się poprzedniego dnia w domu profesora. Kim jednak byli jego goście, których tożsamość została starannie ukryta? Co łączyło denata z tajemniczą kobietą z tatuażem na plecach? Czy szanowany w środowisku naukowym profesor prowadził podwójne życie?

Odcinek 41.: „Pamięć absolutna”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 15 października br. o 21:00 na kanale Polsat Seriale

Policjant z warszawskiej komendy zostaje zastrzelony pod swoim domem. Napastnik poruszał się samochodem podszywającym się pod nieoznakowany radiowóz. Rozpoczynają się poszukiwania niebezpiecznego informatora policji. Gdy ginie kolejny gliniarz, całe Centralne Biuro Policji zostaje postawione na nogi. Tymczasem Ewa ma kolejne problemy wychowawcze z dziećmi - jedno z nich wdaje się w bójkę w szkole. Jednocześnie Szwarc zastanawia się, jakie haki zebrała na niego Agata.

Odcinek 42.: „Ostatni oddech”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 15 października br. o 22:00 na kanale Polsat Seriale

W jednym z klubów nocnych dochodzi do brutalnego gwałtu na kobiecie. Okazuje się, że niedawno zaginęła na Ukrainie. Zrozpaczona matka zgwałconej kobiety podejrzewa, że jej córka nie była jedyną ofiarą. Olgierd i Krystian wpadają na trop gangu handlarzy kobietami. Czy śledztwo ma szansę zakończyć się dobrze? Detektywi tymczasem dołączają do śledztwa innej jednostki policji i trafiają na trop Adriana Klicza, porywacza rodziny Krystiana. Czy mężczyzna wciąż będzie skutecznie ukrywać się przed organami ścigania?

Odcinek 43.: „Artysta”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 22 października br. o 17:00 na kanale Polsat Seriale

Detektywi pomagają policjantom spod Warszawy rozwiązać sprawę napaści na wiejskiego artystę, malarza Ksawerego. W trakcie śledztwa detektywi ustalają, że artysta spotykał się z wieloma kobietami, miał także konflikt z lokalną businesswoman. Sprawa komplikuje się, kiedy detektywi odkrywają, że w śledztwie dochodziło do mataczenia, a ze sprawą może mieć związek poszukiwana od dwóch lat listem gończym kobieta. Szef Centralnego Biura Policji Robert Szwarc tymczasem wydaje książkę „Efekt ponad wszystko - działania skutecznego stratega”. Szwarc liczy na to, że detektywi wnikliwie zapoznają się z publikacją, która staje się jednak na komendzie obiektem żartów.

Odcinek 44.: „Zbieg okoliczności”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 22 października br. o 18:00 na kanale Polsat Seriale

Centralne Biuro Policji zostaje zaangażowane do rozwiązania sprawy wypadku, w którym zginęła młoda kobieta. Ustalenia wskazują, że całe zajście zostało zaaranżowane. Trop prowadzi do firmy zajmującej się handlem samochodami i maszynami budowlanymi. Prowadzący ją mężczyzna serię tajemniczych wydarzeń wokół firmy nazywa „zbiegiem okoliczności”. Tymczasem Szwarca czeka przesłuchanie przed komisją z Biura Spraw Wewnętrznych. Zarębski, rozumiejąc powagę sytuacji i decyzję przełożonego, niespodziewanie wyciąga do niego pomocną dłoń.

Odcinek 45.: „Wyścig z czasem”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 22 października br. o 19:00 na kanale Polsat Seriale

Grupa narkomanów napada na starsze małżeństwo w ich własnym domu. Jeden ze sprawców niezamierzenie zabija oboje emerytów. Na jaw wychodzi również zniknięcie wnuczki ofiar, którą dziadkowie tymczasowo opiekowali się w momencie napadu. Czy detektywom uda się odkryć, co stało się z dziewczynką? Czy zdążą uratować jej życie? Tymczasem Iza ponownie odwiedza Olgierda, aby przeprosić go za swoje wcześniejsze zachowanie. Spotkanie z dziewczyną uświadamia detektywowi, że istnieje normalne życie poza służbą. Czy wzajemna fascynacja przerodzi się w coś więcej i czy połączy ich namiętność?

Odcinek 46.: „Lepszy start”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 22 października br. o 20:00 na kanale Polsat Seriale

Natalia przypadkiem pomaga ciężko pobitemu mężczyźnie. Razem z nim jest jego ciężarna dziewczyna, która nie wie, kto jest sprawcą napadu. Pierwsze ustalenia wskazują, że pobicie ma związek z handlem dopingiem. Śledztwo ujawnia jednak, że sprawa ma charakter całkowicie osobisty, a partnerka poszkodowanego mężczyzny może być w niebezpieczeństwie. Tymczasem Natalia i Filip starają się o status rodziny zaprzyjaźnionej. Razem z matką Filipa zabierają Antosia, chłopca z ośrodka adopcyjnego, na spacer do parku.

Odcinek 47.: „Polityczny nokaut”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 22 października br. o 21:00 na kanale Polsat Seriale

Po zakończonym treningu bokserskim ktoś próbuje udusić dziewczynę. Od byłego narzeczonego ofiary detektywi dowiadują się, że ta była winna pieniądze dilerowi. Okazuje się, że ten sam diler nachodził ofiarę w szpitalu. Czy detektywom uda się go odnaleźć? Tymczasem Szwarc zostaje oczyszczony z postawionych mu zarzutów. Ma świadomość tego, że sprawa mogłaby skończyć się inaczej gdyby nie pomoc Zarębskiego.

Odcinek 48.: „W gangu”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 22 października br. o 22:00 na kanale Polsat Seriale

Przy zabitym w wypadku motocykliście detektywi znajdują znaczne ilości narkotyków i ślady świadczące o tym, że mógł on należeć do gangu narkotykowego kierowanego przez nieuchwytnego przestępcę. Zapada decyzja, aby Olgierd pod przykrywką wniknął do gangu. Rozpoczyna się niebezpieczna gra. Tymczasem z policyjną informatorką Żanetą nieoczekiwanie kontaktuje się jej bliski. Prosi o pilną pomoc. W co wplątał się ten mężczyzna?

Odcinek 49.: „Zemsta jest gorzka”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 29 października br. o 17:00 na kanale Polsat Seriale

Dyrektor szkoły zostaje znaleziony nieprzytomny we własnym gabinecie. Okazuje się, że ktoś zatruł jego kawę. Niestety, brakuje jakichkolwiek śladów. Detektywi po kolei przesłuchują wszystkich jego współpracowników. Ale szybko okazuje się, że każdy ma jakiś sekret i kilka osób mogło mieć motyw do zabójstwa. Detektywi znajdą dowody jego winy. Czy odkryją, kto jest sprawcą? Tymczasem Natalia odkrywa, że jedna z jej sąsiadek jest ofiarą przemocy domowej. Czy uda jej się pomóc kobiecie i namówić ją, by odeszła z dzieckiem od agresywnego męża?

Odcinek 50.: „Ciągle żyję”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 29 października br. o 18:00 na kanale Polsat Seriale

W dłonie Ewy wpada tajemniczy banknot z zapisaną na nim wiadomością, świadcząca o porwaniu. Choć niektórzy funkcjonariusze CBP uznają to za żart, Ewa i Adam decydują się rozpocząć śledztwo. Czy tajemniczy banknot pozwoli im poznać prawdę i doprowadzi do nadawcy wiadomości? Tymczasem Ewa, dzięki pomocy Wiśni, policjanta z Komendy Rejonowej Policji, dostaje namiar na Foxa - gangstera podejrzanego o zabójstwo jej brata. Próbując zdobyć dowody jego winy, odkrywa, że mężczyzna ma potężnych protektorów.

Odcinek 51.: „Eskalacja”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 29 października br. o 19:00 na kanale Polsat Seriale

W podmiejskiej okolicy ktoś napada na kobietę. Ofierze udaje się obronić przed gwałcicielem, ale niedługo potem dochodzi do brutalnego gwałtu na innej kobiecie. Detektywi odkrywają, że obie napaści są ze sobą połączone a sprawca może się inspirować drastyczną sprawą z przeszłości. Jak zaskakujące będą odkrycia w tej sprawie? Tymczasem szczęśliwy z Izą Olgierd marzy o policyjnej emeryturze w ciepłych krajach. Sielankę przerywa nieoczekiwane wyznanie dziewczyny, która ujawnia dramatyczne wydarzenia ze swojej przeszłości.

Odcinek 52.: „Zmęczenie materiału”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 29 października br. o 20:00 na kanale Polsat Seriale

Przedstawiciel handlowy zostaje znaleziony martwy na opustoszałym parkingu, z raną postrzałową. W domu denata detektywi odkrywają zwłoki kobiety, z którą się spotykał. W toku śledztwa okazuje się, że zastrzelony mężczyzna był zamieszany w handel narkotykami na dużą skalę. Śledztwo coraz bardziej się komplikuje a podejrzani próbują wzajemnie obarczyć się winą. Tymczasem Natalia i Filip spędzają kolejny wspólny wieczór z Antonim. Chłopiec z ośrodka adopcyjnego coraz mocniej się do nich przywiązuje.

Odcinek 53.: „Cyngiel”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 29 października br. o 21:00 na kanale Polsat Seriale

W porachunkach grup przestępczych przypadkową ofiarą staje się kobieta w ósmym miesiącu ciąży. Centralne Biuro Policji dzięki pomocy świadka szybko trafia na trop sprawców, którzy zostają błyskawicznie zatrzymani. Olbrzymi sukces okazuje się jednak połowiczny, bo na jaw wychodzą fakty, które podważają wiarygodność świadka. Tymczasem Król dostaje zadanie od szefów grupy przestępczej, którą rozpracowuje pod przykrywką. Zmuszony zostaje do poprowadzenia samochodu. Nie zna jego zawartości, jednocześnie wyczuwając nadciągającą katastrofę.

Odcinek 54.: „Niunia”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 29 października br. o 22:00 na kanale Polsat Seriale

W wypadku przy czyszczeniu broni ginie mąż Jolanty, właścicielki agencji modelingu. Śledztwo wydaje się proste, lecz zaskakujące informacje zmuszą detektywów do ponownego przyjrzenia się sprawie. Jaką tajemnicę zabrał ze sobą do grobu mąż Jolanty? Tymczasem w małżeństwie Krystiana układa się coraz gorzej. Czy związek przetrwa pojawienie się przy Krystianie atrakcyjnej Jolanty? Jednocześnie szef Centralnego Biura Policji Szwarc ogłasza powstanie nowej komórki organizacyjnej.

Odcinek 55.: „Miła pani”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 5 listopada br. o 17:00 na kanale Polsat Seriale

Detektywi zajmują się sprawą zaginięcia pracownicy firmy doradztwa finansowego Olgi. Doświadczają nacisków z góry, ponieważ kobieta doradzała klientom VIP: politykom, ludziom biznesu, wysoko postawionym urzędnikom i miała dostęp do ważnych poufnych informacji. Istnieje hipoteza, że kobieta mogła sfingować porwanie. W toku śledztwa detektywi ustalają, że w oddziale firmy dochodzili do licznych uchybień, które mogą mieć związek z zaginięciem pracownicy.

Odcinek 56.: „Uznany za winnego”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 5 listopada br. o 18:00 na kanale Polsat Seriale

Dochodzi do brutalnego zabójstwa internetowej reporterki śledczej. Modus operandi wskazuję, że sprawa może mieć związek z Krawcem - psychopatycznym zabójcą, odsiadującym wyrok dożywotniego więzienia za zamordowanie dwóch chłopców. Tymczasem w śledztwo angażuje się policyjna profiler Domina Sęk. Czy jej przeczucie pozwoli złamać zasłonę milczenia w sprawie sprzed lat? Tymczasem Ewa odkrywa, w jaki sposób zbliżyć się do Foxa. Choć wie, że jej zagrywka może być ryzykowna, decyduje się podjąć grę i zbliżyć do zabójcy swojego brata. Osamotniona w walce o prawdę, zamierza walczyć o sprawiedliwość do samego końca.

Odcinek 57.: „Informator”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 5 listopada br. o 19:00 na kanale Polsat Seriale

Detektywi otrzymują list od informatora innej komendy, który twierdzi, że ma szokujące informacje o handlu bronią. Umówione spotkanie nie dochodzi do skutku, a detektywi znajdują skatowanego mężczyznę w krzakach. Trop prowadzi do byłego boksera, ale rozwiązanie sprawy okaże się zaskakujące dla wszystkich. Pod naciskiem Eweliny tymczasem Olgierd wyznaje jej, że detektywi sfingowali dowody na winę jej porywacza. Czy bolesna prawda ostatecznie pogrąży małżeństwo Eweliny i Krystiana?

Odcinek 58.: „Dracula”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 5 listopada br. o 20:00 na kanale Polsat Seriale

Nad Wisła zostają odnalezione zwłoki nastolatki. Okazuje się, że dziewczyna obracała się w twórczym, ale potencjalnie niebezpiecznym środowisku artystycznym. Ponieważ nie jest to pierwsza taka ofiara, policjanci badają sprawę pod kątem seryjnego sprawcy. Podejrzenia padają również na dwójkę rywalizujących ze sobą fotografików. Kto stoi za serią zabójstw? Tymczasem Natalia i Filip dostają pozytywną decyzję i otrzymują status rodziny zaprzyjaźnionej Antosia. W drodze na spotkanie z Natalią i Antonim Filip ulega poważnemu wypadkowi.

Odcinek 59.: „Syndrom”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 5 listopada br. o 21:00 na kanale Polsat Seriale

Policjanci Centralnego Biura Policji szturmują kryjówkę poszukiwanego kilkoma listami gończymi przestępcy. Zostaje on zastrzelony, a na terenie jego kryjówki odnalezione zostają dwie dziewczynki, porwane kilka dni wcześniej. Adam i Ewa próbują rozszyfrować, gdzie miały trafić porwane dzieci i kto współpracował z porywaczem. Tymczasem Ewa, bezradna wobec nietykalności mordercy jej brata, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Policjantka zdaje sobie sprawę, że wyjście z sytuacji może być tylko jedno. Niespodziewanie plany krzyżuje jej telefon od zapłakanej córki.

Odcinek 60.: „Bez szans”
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​emisja: w sobotę, 5 listopada br. o 22:00 na kanale Polsat Seriale

Dochodzi do porwania Roberta Szwarca, szefa Centralnego Biura Policji. Sprawcy domagają się wielomilionowego okupu. Cała jednostka zostaje postawiona w stan alarmowy, ale śledztwo od samego początku idzie fatalnie. W trakcie dochodzenia detektywi dowiadują się nieznanych dotąd wydarzeń z przeszłości swojego przełożonego. Czasu jest coraz mniej a porywacze są bezwzględni i nieobliczalni. Czy uda się uratować życie szefa Centralnego Biura Policji? Tymczasem Łucja ujawnia niepokojące informacje na temat przeszłości Izy. Olgierd będzie musiał podjąć ważną decyzję.
 
Magdalena Wojtacha w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym
Magdalena Wojtacha w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym
Magdalena Wojtacha i Ewelina Ruckgaber w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym
Magdalena Wojtacha i Ewelina Ruckgaber w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym
Magdalena Wojtacha w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym
Magdalena Wojtacha w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym
Magdalena Wojtacha w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym
Magdalena Wojtacha w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym
Charlotta Zielińska w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym
Charlotta Zielińska w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym
Ewelina Ruckgaber i Ewa Ruckgaber w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym
Ewelina Ruckgaber i Ewa Ruckgaber w serialu „Gliniarze”, foto: Mikołaj Tym


„Gliniarze” - sezon 12., emisja w soboty (od 3 września 2022 roku) o godz. 17:00 w kanale Polsat Seriale. Wcześniejsze odcinki tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie kanałów Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Polsat Seriale, Polsat Film, Polsat Doku, Polsat Games i Nowa TV, a sezon 13. telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...