reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Granica kosmosu” w TVN24 BiS i TVN24 GO

dodano: 2022-09-03 08:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Warner Bros. Discovery

TVN24 BIS TVN 24 BIS TVN24 Biznes i Świat TVN 24 Biznes i Świat „Granica kosmosu” W sobotę, 3 września br. o godz. 11:30 w serwisie VOD TVN24 GO oraz o godz. 12:00 na kanale TVN24 BIS rozpocznie się program specjalny „Granica kosmosu”. Będzie on nadawany z podwrocławskich Wzgórz Trzebnickich i tworzony wspólnie z firmą Scanway. - To będzie kosmiczna sobota w TVN24 BiS i w TVN24 GO. Wyniesiemy balon stratosferyczny na wysokość kilkudziesięciu kilometrów, zobaczymy krzywiznę Ziemi i przetestujemy urządzenie, które za kilka miesięcy poleci na orbitę rakietą Elona Muska - zapowiada nadawca. Przypomniana zostanie historia projektu „Gwiazda Polski”. Gospodarzem programu będzie Hubert Kijek.

TVN24 BIS TVN 24 BIS TVN24 Biznes i Świat TVN 24 Biznes i Świat „Granica kosmosu”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sobotę, 3 września br. od godziny 11:30 w TVN24 GO i od godziny 12:00 w TVN24 BiS będzie można oglądać specjalny program „na żywo” z podwrocławskich Wzgórz Trzebnickich - „Granica kosmosu”. - W jego trakcie wspólnie z firmą Scanway wyślemy balon stratosferyczny, który wyniesie urządzenia badawcze na wysokość około 30 kilometrów, czyli właśnie na granicę kosmosu - zapowiada nadawca. Scanway podczas tej misji będzie testować urządzenia przed wysłaniem swojego satelity z rakietą SpaceX Falcon 9, co zaplanowane jest na jesień br. (więcej tutaj)

Program ma być też okazją do rozmowy o polskiej nauce i prężnie się rozwijającej branży kosmicznej. Twórcy programu przypomną również zapomnianą historię „Gwiazdy Polski”. Przed II wojną światową Polska chciała wysłać balon z załogą na wysokość 30 kilometrów. Nie udało się, bo wybuchła wojna. Był to jednak jeden z najambitniejszych na świecie programów kosmicznych w tamtym czasie. - W sobotę, 3 września br. symbolicznie dokończymy misję naszych dziadków - zapowiada nadawca.

Program „Granica kosmosu” będzie można oglądać w TVN24 BiS i TVN24 GO w godzinach 12:00-15:00 w sobotę, 3 września br. W TVN24 GO będą również dostępne dodatkowe streamy pokazujące moment pompowania balona (powinno to się rozpocząć kilkadziesiąt minut przed startem), parametry jego lotu, a także obraz z kamery umieszczonej na pokładzie (więcej tutaj).

„Granica kosmosu” - emisja w sobotę, 3 września 2022 roku o godz. 11:30 w TVN24 GO i o godz. 12:00 w TVN24 BIS.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...