reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wojenne dziewczyny” 5 w TVP1 i TVP Seriale

dodano: 2022-09-03 09:39 | aktualizacja: 2022-09-04 01:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Wojenne dziewczyny” W niedzielę, 4 września br. o godz. 20:00 na kanale TVP1, a w kolejnych dniach w stacji TVP Seriale, wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 5. sezonu polskiego serialu „Wojenne dziewczyny”, którego producentem jest Akson Studio. Wystąpią Aleksandra Pisula, Vanessa Aleksander, Maja Szopa, Karolina Rzepa, Magdalena Czerwińska, Danuta Stenka, Michał Czernecki, Maciej Brzoska, Piotr Nerlewski, Paweł Małaszyński, Karol Czarnowicz, Maurycy Popiel i Mateusz Rzeźniczak. Wcześniejsze odcinki tej produkcji pokaże TVP Kultura 2. Dodajmy, że zdjęcia do nowej serii były kręcone m.in. w Bielsku-Białej.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Wojenne dziewczyny”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Akcja piątego sezonu rozgrywa się wiosną i latem roku 1943. Armia niemiecka doświadcza pierwszych klęsk. W pałacu w Złoczewicach powstaje lazaret dla rannych przywożonych z frontu wschodniego. Pierwszym pacjentem jest as Luftwaffe major Walter von Calstein (w tej roli Karol Czarnowicz). Tymczasem dziewczyny planują akcję propagandową na ulicach Warszawy polegającą na podłączeniu się do jednej z niemieckich „szczekaczek” i nadaniu polskiej audycji.

Dowództwo informuje dziewczyny o tym, że z Anglii zostanie przerzucony cichociemny kapitan Joe (Karolina Rzepa). Zadaniem dziewczyn jest jego przejęcie. Zyga (Piotr Nerlewski) zakochuje się Karolinie „Nitce” (Maja Szopa). Wydaje się, że związek chłopaka z Woli i hrabianki nie ma szans przetrwać. Dodatkową komplikacją jest zjawienie się w Złoczewicach Jerzego Odrowąża (Maurycy Popiel), zubożałego właściciela ziemskiego i dawnego adoratora dziewczyny. Komplikacje pojawiają się również w związku boksera Sońki (Mateusz Rzeźniczak) i Ewy (Vanessa Aleksander). Awanturniczy charakter Sońki sprawia, że nie jest on w stanie utrzymać żadnej pracy (więcej tutaj).
 
Marta Mazurek i Józef Pawłowski w serialu „Wojenne dziewczyny”, foto: TVP
Marta Mazurek i Józef Pawłowski w serialu „Wojenne dziewczyny”, foto: TVP
Marta Mazurek i Józef Pawłowski w serialu „Wojenne dziewczyny”, foto: TVP
Aleksandra Pisula, Vanessa Aleksander i Marta Mazurek w serialu „Wojenne dziewczyny”, foto: TVP
Aleksandra Pisula, Marta Mazurek i Vanessa Aleksander w serialu „Wojenne dziewczyny”, foto: TVP
Aleksandra Pisula, Marta Mazurek i Vanessa Aleksander w serialu „Wojenne dziewczyny”, foto: TVP


„Wojenne dziewczyny” - sezon 5., emisja w niedziele (od 4 września 2022 roku) około godz. 20:00 w TVP1. Serial ten będą mogli również oglądać widzowie kanału TVP Seriale, a wcześniejsze odcinki stacji TVP Kultura 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...