reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1 września: Ruszył pierwszy kanał świąteczny [wideo]

dodano: 2022-09-03 12:08 | aktualizacja: 2022-09-05 12:38
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Trace Xmas Okres przedświąteczny zawsze generował zwiększone wydatki konsumenckie niż inne okresy roku, zwłaszcza jeśli była to Wielka Brytania i czas przed świętami Bożego Narodzenia. Trace Xmas stał się pierwszym kanałem o tematyce bożonarodzeniowej w historii, który wystartował najwcześniej - 1 września 2022 roku na zakończenie wakacji i początek roku szkolnego.

Trace Xmas
Kanały świąteczne w Wielkiej Brytanii (Trace Xmas)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał muzyczny Trace Xmas pojawił się punktualnie o 6:00 czasu brytyjskiego, zastępując Trace Hits w dekoderach Sky UK (pozycja 359 w EPG). Ramówkę wypełniają świąteczne utwory ulubionych artystów, takich jak Megan McKenna, Kerry Katona, Jo O'Meara, Justin Hawkins, Aurora, Mutya Buena, Gareth Gates, Tulisa czy Terry Coldwell.

Wyjątkowo w 2022 roku kanały bożonarodzeniowe w Wielkiej Brytanii pojawiają się wcześniej niż jak to było w latach ubiegłych. Większość podobnych stacji startowało w październiku lub listopadzie, co wielu i tak powie, że zbyt wcześnie. Trace Xmas w 2021 roku wystartował 22 września, wyprzedzając filmowy GREAT! movies christmas, który ruszył dzień później. Jednak w tym roku, świąteczny kanał filmowy GREAT! pojawi się w następnym tygodniu, czyli 2 tygodnie wcześniej niż w 2021 roku.

Kolejne kanały świąteczne mają wystartować w późniejszym terminie. Widzowie mogą spodziewać się NOW Xmas, BoXmas czy That's TV Xmas. Te akurat będą dostępne w wiązce europejskiej satelitów Astra 28,2°E w przeciwieństwie do Trace Xmas, który nadaje w wiązce punktowej na Wyspy Brytyjskie.

Czy w 2023 r. kanały świąteczne zaczną działać w sierpniu?
Dla nadawców komercyjnych coraz wcześniejszy napływ świątecznych kanałów ma poważne znaczenie. W obliczu niepewności ekonomicznej, reklamodawcy chcą jak najlepiej wykorzystać dłuższy niż zwykle okres przedświąteczny. Oczekuje się, że konsumenci będą rozkładać zakupy prezentów na kilka miesięcy, aby rozłożyć koszty.

Parametry techniczne dla Trace Xmas:
Astra 2F (28,2°E)
tp. 112 (11,344 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S / QPSK) – wiązka UK

ID: Trace Xmas
PID V: 2355 (MPEG-2 / SD)
PID A: 2356 (eng)
PID PCR: 2355
SID: 55207
PID PMT: 262
Provider: BSkyB
Kodowanie: brak (FTA)


Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...