reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Coraz mniej Rosjan ogląda państwową telewizję

dodano: 2022-09-04 11:16 | aktualizacja: 2022-09-04 15:39
autor: RO | źródło: dailymail.co.uk

Pierwyj RTR Planeta NTV Mir Jedna czwarta Rosjan przestała oglądać państwowe kanały telewizyjne, ponieważ znudziła ich prowojenna propaganda rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Pisze o tym portal Daily Mail na podstawie sondażu przeprowadzonego przez niezależny ośrodek badania opinii publicznej Rosmir.

uatv.ua
Rosja i Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tylko 65% Rosjan ogląda rosyjską telewizję państwową w porównaniu do 86% z początku inwazji Putina na Ukrainę. Państwowe kanały od miesięcy emitują propagandę i grożą poważnymi konsekwencjami za wspieranie Ukrainy.

Wśród największych propagandystów mediów państwowych jest Władimir Sołowjow, rosyjski prezenter kanałów Rossija 1 i Rossija 24. Określany mianem "głosu Putina" bezwstydnie oskarżył Ukrainę o inscenizowanie okrucieństw w celu uzyskania większej pomocy militarnej ze strony Zachodu i groził bombardowaniem stolic europejskich.

Ale bezlitosna wojenna propaganda nudzi zwykłych Rosjan, którzy coraz bardziej rozczarowują się wojną Putina.
Jedna czwarta widzów już teraz przełącza się na inne kanały. Nie tylko widzowie mają dość rosyjskiej propagandy, Kilku prezenterów telewizyjnych już dawno wyjechało z Rosji. Lilia Gildiejewa to znana i lubiana dziennikarka, która pracowała dla telewizji NTV. Zasłynęła m.in. z częstych żartów na antenie ze swoim partnerem telewizyjnym i kolegą Aleksiejem Piwowarowem. Na antenie trzeciej najczęściej oglądanej stacji NTV prowadziła tam wieczorny program informacyjny.

Dziennikarze boją się nowego prawa w Rosji, które pozwala karać za wszelkie oświadczenia przeciwko rosyjskiemu wojsku. Media mają obowiązek prowadzenia narracji wyrażanej przez Kreml, a więc używanie określenia "specjalnej operacji wojskowej" zamiast "wojna" czy "Inwazja", jednocześnie zaprzeczając o ofiarach i okrucieństwach wojennych. Sprzeczna narracja jest traktowana jako przestępstwo, za które może grozić do 15 lat więzienia.

Sondaże pokazują również, że tylko 55% Rosjan opowiada się za inwazją. Ta liczba wynosiła 66% kilka miesięcy temu.

Liczba funkcjonujących moskiewskich restauracji jest obecnie na najniższym poziomie od 5 miesięcy, a sektor kinowy ostrzega, że upadnie bez wsparcia rządu, ponieważ sankcje nie pozwalają na wyświetlanie najnowszych produkcji filmowych.

Kreml wykorzystał państwowe kanały telewizyjne, aby szerzyć dezinformację i wspierać rosyjską wojnę na Ukrainie. W rezultacie na terytorium krajów Unii Europejskiej zablokowano możliwość odbioru przez satelity Eutelsat Hot Bird 13°E rosyjskich kanałów RT (Russia Today), Pierwyj, RTR Planeta i Rossija 24.

Źródło: dailymail.co.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...