419 tys. widzów meczu Sevilla - FC Barcelona w Eleven Sports

dodano: 2022-09-05 13:43
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

LaLiga Santander Sobotni mecz Sevilla - FC Barcelona cieszył się bardzo wysoką oglądalnością w polskiej telewizji jak na zwykły mecz ligowy w Hiszpanii. Transmisję z tego spotkania można było oglądać w Eleven Sports 1, a jak informuje Patryk Mirosławski, COO Eleven Sports w Polsce, średnia średnia oglądalność minutowa (AMR) wyniosła 419 tys. widzów. Dane pochodzą z Nielsena.

Mecz 4. kolejki LaLiga Santander Sevilla - FC Barcelona zakończył się wynikiem 0:3, a bramki zdobyli: Raphinha w 21. minucie, Robert Lewandowski w 36. minucie i Eric García w 50. minucie. Komentarz ze stadionu zapewnili w Eleven Sports: Michał Wszołek i Marcin Gazda, studio poprowadził Mikołaj Kruk, a jego gośćmi byli: Mateusz Majak, Maciej Kruk, Piotr Urban i Daniel Sobis.

W 5. kolejce ligi hiszpańskiej mecz Cádiz - FC Barcelona zostanie pokazany na antenie CANAL+ Premium, a także - w rozdzielczości 4K - na CANAL+ 4K Ultra HD.

Dodajmy, że mecz 2. kolejki LaLiga Santander - pierwszy transmitowany w ramach nowego sezonu przez Eleven Sports, miał oglądalność 513 tys. widzów. Było to spotkanie szczególnie oczekiwane przez kibiców ze względu na możliwość strzelenia przez Roberta Lewandowskiego jego pierwszego gola w LaLiga. Ostatecznie, „Lewy” strzelił swoje dwie pierwsze bramki w tej lidze. Co więcej, pierwszy gol padł w pierwszej minucie, co było najszybszą jak dotychczas bramką w karierze Polaka.