reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RTVE ostrzega przed końcem darmowej NTC

dodano: 2022-09-06 21:26
autor: RO | źródło: satcesc.com

TDT Naziemna Telewizja Cyfrowa Hiszpania Hiszpański nadawca publiczny RTVE jest zaniepokojony ryzykiem upadku naziemnej telewizji cyfrowej DTT w modelu free-to-air (FTA), dlatego przystąpił do stowarzyszenia Call To Europe (Wezwanie do Europy), utworzonego przez ponad 40 organizacji w celu zagwarantowania częstotliwości przewidzianych dla naziemnej telewizji cyfrowej po 2030 roku.

https://www.rtve.es/television/dividendo-digital/
TDT Naziemna Telewizja Cyfrowa Hiszpania


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dyrektor RTVE ds. polityki audiowizualnej, usług publicznych i polityki międzynarodowej, Angel García Castillejo, zwrócił uwagę, że kolejna Światowa Konferencja Radiokomunikacyjna, która odbędzie się pod koniec 2023 r. w Dubaju, może zmienić obecną sytuację w zakresie dostępu do widma radiowego dla naziemnej telewizji cyfrowej, co wpłynie negatywnie na dalsze jej funkcjonowanie.

Ruch Call to Europe wzywa, aby nie zmieniać aktualnych zakresów częstotliwości dla naziemnej telewizji cyfrowej, ponieważ cała Europa potrzebuje pasma od 470 do 694 MHz dla transmisji usług w standardach DVB-T/DVB-T2.

W Hiszpanii naziemna telewizja cyfrowa przeszła kilka migracji: z początkowego widma 800-900 MHz (zwolnienie dla szybkich sieci mobilnych LTE) do 700 MHz (dla najnowszej generacji sieci komórkowych 5G), a teraz na 470-694 MHz. Ważność tego zakresu obowiązuje do 2030 roku. Nadawcy wezwali rząd, aby nie wprowadzać już żadnych zmian i zagwarantować obecne częstotliwości w celu ochrony ich działalności.

Źródło: satcesc.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...