reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelita Eutelsat Konnect VHTS trafił na orbitę [wideo]

dodano: 2022-09-08 11:32 | aktualizacja: 2022-09-12 11:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat/Arianespace

Eutelsat Konnect VTHS satelita 2022 360px Najbardziej zaawansowanym satelitą zapewniającym stacjonarne połączenia szerokopasmowe i mobilne w całej Europie jest nowy satelita telekomunikacyjny Eutelsat Konnect VHTS, który został z powodzeniem wyniesiony 7 września przez rakietę nośną Ariane 5 (lot VA258), która wystartowała z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej.

Eutelsat
Eutelsat Konnect VHTS satelita 2022 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Francuski operator satelitarny Eutelsat będzie mógł zaoferować swoim klientom ogromną pojemność. 500 Gb/s, co sprawia, że ​​jest to największy satelita geostacjonarny kiedykolwiek zamówiony i wystrzelony dla Europy. Pojemność na nowym satelicie Eutelsat Konnect VHTS została już zamówiona przez pierwsze zainteresowane firmy, które będą w stanie zapewnić swoim klientom atrakcyjne rozwiązanie na pokonanie cyfrowej przepaści.

Satelita łączności geostacjonarnej Eutelsat Konnect VHTS został wystrzelony przez Arianespace rakietą Ariane 5 z Gujana Space Center w Kourou w Gujanie Francuskiej o godzinie 21:45 UTC (23:45 czasu środkowoeuropejskiego) w środę, 7 września 2022 r. Satelita oddzielił się po 28 minutach lotu, a kontrola systemów została pomyślnie zakończona po 3 godzinach.

Eutelsat Konnect VHTS to satelita o bardzo wysokiej przepustowości zbudowany przez Thales Alenia Space.
Satelita zapewni stacjonarną łączność szerokopasmową i mobilną w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Eutelsat Konnect VHTS może zaoferować 230 wiązek na obszarze Europy Zachodniej i przepustowości 500 Gbps w paśmie Ka. Jest to największy satelita geostacjonarny kiedykolwiek zamówiony w Europie. Jest wyposażony w najmocniejszy transparentny procesor cyfrowy piątej generacji, który zapewnia elastyczność alokacji pojemności i optymalne wykorzystanie widma.

Ten najnowocześniejszy satelita Eutelsatu zaoferuje 7-krotnie większą pojemność niż macierzysty satelita Eutelsat Konnect, wprowadzony na rynek w 2020 roku, i jest dostępny dla kilku głównych klientów szerokopasmowych usług satelitarnych. Usługi satelitarne będą wykorzystywane przez Orange za pośrednictwem swojej spółki zależnej Nordnet, obejmującej Francję, Telecom Italia Mobile, obejmującej Włochy, a Thales Alenia Space będzie oferować usługi połączeń głównie rządom.


Źródło: eutelsat.com  arianespace.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...