reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Telewizja Radia Wrocław w ofercie sieci Avios

dodano: 2022-09-09 13:55 | aktualizacja: 2024-03-26 10:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Korbank/radiowroclaw.pl

Polskie Radio Wrocław W piątek, 9 września br. oferta sieci Avios (Korbank) powiększyła się o kanał Radiowroclaw.tv (Telewizja Radia Wrocław). Stacja Polskiego Radia Wrocław dostępna jest na dekoderach Korbox, w sekcji Avios Free VOD, bezpłatnie dostępnej dla wszystkich użytkowników.

Polskie Radio Wrocław


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Autorska stacja telewizyjna Polskiego Radia Wrocław działa od 2019 roku, nieprzerwanie transmitując wybrane pozycje programowe, w tym reportaże Joanny Lamparskiej, eksploratorki i autorki  książek o historii i tajemnicach Dolnego Śląska. Wrocławska spółka Avios, ogólnopolski dystrybutor telewizji w systemie IPTV, postanowiła uruchomić transmisję Telewizji Radia Wrocław na swoich dekoderach w całym kraju.

- Niemożliwe nie istnieje, postanowiliśmy udowodnić to w Radiu Wrocław. Tak jak świat się zmienia, tak zmieniają się oczekiwania odbiorcy, radio musi być multimedialne. Kilka lat temu podjęliśmy decyzję o tym, by zacząć produkować materiały wideo i powołać do tego osobną redakcję, a dziś dzięki współpracy z firmą Avios nadajemy przez całą dobę autorski program w ramach Radiowroclaw.tv. Bardzo się cieszymy i będziemy konsekwentnie rozwijać ten projekt

- komentuje Dariusz Wieczorkowski, pomysłodawca projektu, kierownik redakcji informacji i nowych mediów w Polskim Radiu Wrocław.


Telewizja Radia Wrocław dostępna jest na dekoderach Korbox, w sekcji Avios Free VOD, bezpłatnie dostępnej dla wszystkich użytkowników.

- Avios Free VOD to nasz autorski projekt rozwijany w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego udostępniamy go widzom naszej platformy całkowicie bezpłatnie - mówi Marcin M. Drews, pomysłodawca projektu. - Pierwotnie miał jedynie prezentować i promować niezależnych twórców wideo, którym trudno przebić się ze swymi materiałami do stacji komercyjnych. Szybko jednak poszerzyliśmy projekt o możliwość transmisji youtube’owych live’ów i streaming atrakcyjnych telewizji internetowych. To właśnie magia IPTV. W każdej chwili możemy rozbudowywać ofertę o niestandardowe rozwiązania, a ich implementacja dzięki pracom naszego Działu Research jest wręcz błyskawiczna - dodaje.


Jak czytamy w komunikacie, obecność Telewizji Radia Wrocław na platformie IPTV stwarza realną możliwość dotarcia do widzów, którzy na co dzień nie oglądają wideo w sieci.

- Widz klasycznej, linearnej telewizji stosunkowo rzadko sięga po treści internetowe, a wielu odbiorców wciąż nie posiada odbiorników smart. Dekodery IPTV łączą jednak oba te światy. Dzięki temu możemy dotrzeć do widza z materiałami internetowymi, po które sam by nie sięgnął chociażby z tego względu, iż nie miał do tej pory możliwości wyświetlania ich na ekranie telewizora - mówi Andrzej Andruszków, prezes zarządu sieci Avios. - Z pewnością cenną wartością dodaną jest tu możliwość przeciwdziałania cyfrowemu wykluczeniu - dodaje.


Platforma Avios należy do wrocławskiego operatora Korbank (więcej tutaj i tutaj).

Radiowroclaw.tv od 2018 roku tworzą Joanna Lamparska, Maciej Wlazało, Radosław Bugajski, Piotr Czyszkowski, Mateusz Lipiński i Dariusz Wieczorkowski.

Źródło: radiowroclaw.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...