reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Spór Canal+ i TF1 przeniósł się do sądu

dodano: 2022-09-13 21:19
autor: RO | źródło: telesatellite.com

TF1 Francuscy nadawcy TF1 i Canal+ stanęli przed paryskim Sądem Handlowym. Mijają 2 tygodnie, odkąd Canal+ nie nadaje żadnych kanałów TF1 Group. Podjęcie kroków prawnych ma zmusić Canal+ do wznowienia transmisji wszystkich stacji na platformach TNTSAT i Canal+ w trybie natychmiastowym.

Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sędzia rozpoczął rozprawę proponując wznowienie emisji kanałów TF1 na 3 miesiące, a w między czasie dwie grupy nadawcze miałyby wypracować nowe porozumienie handlowe. Propozycję odrzucił Canal+, który przypomniał, że ustawa "Loi Léotard" z 30 września 1986 r. dotycząca swobody komunikacji nie zobowiązuje go do nadawania kanałów TF1 na platformie TNTSAT z satelity Astra 19,2°E.

TF1 Group zauważa, że gospodarstwa domowe na obszarach wiejskich i w górach zostały pozbawione oglądania darmowych stacji telewizyjnych TF1, TMC, TFX, TF1 Séries Films i LCI. Teraz muszą wydać około 300 euro na zmianę operatora i przekierować anteny na platformę Fransat, która nadaje z satelity Eutelsat 5 West B (5°W). Szacuje się, że problemem może być dotkniętych nawet 2 mln gospodarstw domowych.

Orzeczenie sądu ma być ogłoszone 22 września 2022 roku.

Wstępna procedura pozwoliła poznać kwotę, jaką TF1 zażądała od Canal+ za nadawanie darmowych kanałów i usług: 13 milionów euro rocznie. Wcześniej komunikowano o podwyżce wynoszącej ponad 50%. Stąd wielka frustracja płatnego operatora i nadawcy Canal+.

Źródło: telesatellite.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...