reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Afryka w październiku w Polsat Viasat Nature

dodano: 2022-09-14 19:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature W październiku br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom w ramach pasma „Spotkania z Afryką” takie programy jak „Masai Mara” (sezon 1.), „Lwy i hieny”, „Pawiany: dzika rodzinka” i „Malawi: na pomoc zwierzętom” (sezon 2.).

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Spotkania z Afryką”:
emisja: codziennie (od 3 października br.)
Pasmo będzie emitowane rzez cały październik br., od poniedziałku, 3 października. - W październiku mamy dla was wybór filmów dokumentalnych o Afryce - zapowiada nadawca. Afryka to drugi co do wielkości kontynent na Ziemi, ojczyzna wspaniałych krajobrazów i niezwykłego bogactwa flory i fauny. Jednymi z najciekawszych dzikich zwierząt Czarnego Lądu są pawiany, których rodzinne kroniki widzowie będą śledzić w programie „Pawiany: dzika rodzinka”. Widzowie poznają także różnice między najbardziej imponującymi drapieżnikami Afryki, lwami i hienami („Lwy i hieny”); spędzą trochę czasu w kenijskim rezerwacie Masai Mara („Masai Mara”) i zobaczą premierę drugiej serii programu „Malawi: na pomoc zwierzętom”.

„Spotkania z Afryką”:
„Masai Mara” („Maasai Mara: Wildlife Crossover”)
emisja: w poniedziałek, 3 października br. o 21:00

Rezerwat Masai Mara w Kenii słynie z bogactwa dzikiej przyrody i wędrujących przez jego tereny roślinożerców - między innymi wielkich migracji antylop gnu, których wędrówki przez cały czas czujnie śledzą drapieżniki. To tutaj rozgrywa się wielka historia dzikiej przyrody: kiedy drapieżniki spotykają swoje ofiary, każda chwila może zadecydować o losie jednych i drugich (więcej tutaj).

„Spotkania z Afryką”:
„Lwy i hieny” („Lions and Hyenas”)
emisja: we wtorek, 4 października br. o 21:00

Lwy i hieny od tysiącleci brutalnie rywalizują o mięso, ale ich strategie przetrwania są zupełnie inne. Lew poluje, wykorzystując siłę i energię, podczas gdy hiena osiąga to, co chce, poprzez nękanie i wyczerpanie przeciwnika. Oba gatunki kontrolują się nawzajem, okradając się i zabijając - ostatecznie oba przeżywają, choć żaden nie zwycięża w tej rywalizacji. Widzowie zobaczą konfrontację pomiędzy tymi wielkimi drapieżnikami w kenijskim rezerwacie Masai Mara. Film z bliska ukazuje niezwykłe zachowania tych najbardziej znanych afrykańskich drapieżników.

„Spotkania z Afryką”:
„Pawiany: dzika rodzinka” („Baboons - A Really Wild Family”)
emisja: we wtorek 4 października br. o 22:05

W Kenii, w samym sercu Wielkich Rowów Afrykańskich, żyje stadio pawianów oliwkowych. W programie widzowie poznają wszystkich członków tej rodziny. Jest tu mądry dziadek Babu; jego syn - władczy i dominujący samiec Mfalme, przywódca grupy; doświadczona matka Jamala i jej nowo narodzony syn - następca tronu, książę Mkuu. Widzowie odkrywają świat pawianów oczami małego Mkuu, stopniowo dowiadując się, co to znaczy urodzić się w małpiej rodzinie. Wielkie Rowy Afrykańskie tworzą dramatyczną scenerię dla wielkich i małych dramatów w życiu Mkuu i jego stada.

„Spotkania z Afryką”:
„Malawi: na pomoc zwierzętom” 2 („Malawi Wildlife Rescue” 2)
emisja: od niedzieli, 9 października br. o 19:15

Program śledzi pracę amerykańskiej lekarki weterynarii, doktor Amandy Salb, i jej kolegów pracujących w jedynym ośrodku ratowania dzikich zwierząt w Malawi. W drugim sezonie funkcję szefa opieki nad zwierzętami przejęła Torie Curr Smith. W tym roku do ośrodka trafiają kolejne łuskowce, najczęściej w złym stanie, odebrane handlarzom zwierzętami. Amanda jest jednym z nielicznych weterynarzy w Malawi uprawnionych do strzelania strzałkami usypiającymi i chwytania żywcem wielkiej zwierzyny, więc popyt na jej usługi jest ogromny. Widzowie zobaczą jej kolejne akcje pomocy dzikim zwierzętom w buszu - praca w terenie zawsze oznacza niezwykłe przygody i dramatyczne zwroty akcji (więcej tutaj).
 
Mandy Harwood, Amanda Salb i Stephanie Rumore oraz samochód Nissan Patrol w programie „Malawi: na pomoc zwierzętom”, foto: Blue Ant International
Mandy Harwood, Amanda Salb i Stephanie Rumore oraz samochód Nissan Patrol w programie „Malawi: na pomoc zwierzętom”, foto: Blue Ant International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...