reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Maraton filmów „Hotel Transylwania” w AXN

dodano: 2022-09-16 17:18 | aktualizacja: 2022-09-17 12:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: Antenna Group/satkurier.pl

AXN „Hotel Transylwania” W sobotę, 17 września br. o godz. 12:15 kanał AXN pokaże maraton „Hotelu Transylwania” - amerykańskie filmy „Hotel Transylwania” („Hotel Transylvania”) i „Hotel Transylwania 2” („Hotel Transylvania 2”) oraz amerykańsko-południowokoreański film „Hotel Transylwania 3” („Hotel Transylvania 3: Summer Vacation”). A co by się stało, gdyby w XXI wieku, to ludzie byli zagrożeniem dla różnych potworów, a nie odwrotnie, jak od tysięcy lat? Gdyby na przedstawicieli homo sapiens nie działały już strachy, czary, zaklęcia? Witajcie w świecie hotelu Transylwania, serii filmów animowanych o ostatniej oazie spokoju dla upiorów, która do dziś zarobiła prawie 1.4 miliarda dolarów na całym świecie.

AXN „Hotel Transylwania”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najpotężniejszy z wampirów w dziejach, którego imię przez setki lat mroziło krew w żyłach śmiertelników, został szefem hotelu w Siedmiogrodzie, w okrytej złą sławą Transylwanii. Tak daleko na peryferiach cywilizacji, że w średniowiecznych dokumentach, pisanych jeszcze po łacinie w XI wieku, podawano ten region jako ultra silvam (poza lasem). Dlaczego hrabia Drakula wybrał na hotel tak niedostępne miejsce? Żeby jemu i jego nietypowym gościom nie przeszkadzali ludzie. W dodatku były władca Wołoszczyzny, jest dość konserwatywny jeśli chodzi o obyczaje. Jego 118 letnia córka Mavis, będzie wystawiała tradycyjne, niechętne do zmian poglądy ojca na wiele prób. Szczególnie wtedy, gdy przez przypadek do ich hotelu pełnego potworów i wampirów trafi człowieczy nastolatek Jonathan.

Historie wampirów przedstawiano wcześniej głównie w mrocznych obrazach kinowych od „Draculi” Francisa Forda Coppoli przez „Wywiad z wampirem” Neila Jordana. Ale to dopiero seria filmów „Zmierzch” rozkochała dorosłych i nastolatków w wampirach do tego stopnia, że zapragnęli jak Bella, stać się jednym z nich. Te dwa klaski kina grozy, razem z „Hotelem Transylwania” znalazły się w jednym rankingu „Najlepsze filmy o wampirach top 10” filmowego serwisu filmomaniak.pl. 

Wybór tego filmu w pierwszej dziesiątce argumentowano tak:

„Hotel Transylwania” został świetnie zrealizowany. Animacja garściami czerpie z ikonografii filmów grozy, a dialogi są rewelacyjnie poprowadzone i pełne żartów oraz gier słownych.


Bo jeśli o dialogi chodzi, to za dubbing wzięli się znani aktorzy Hollywood. Król komedii, Adam Sandler, dał głos Drakuli. Selena Gomez, która grała u Woody’ego Allena, została Mavis. A Frankensteinem został kolejny aktor komediowy, Kevin James. W polskiej wersji filmów usłyszymy głosy Tomasza Borkowskiego, Agnieszki Mrozińskiej i Pawła Ciołkosza.

Po tym jak „Hotel Transylwania” nominowano do „Złotych Globów” („Najlepszy film animowany”), kwestią czasu było powstanie kolejnych części komedii, które podbiły serca widzów na całym świecie (dane za Antenna Group). 

W sobotę, 17 września br. o godzinie 12:15 kanał AXN pokaże film „Hotel Transylwania”, o godzinie 14:15 film „Hotel Transylwania 2”, a o godzinie 16:00 film „Hotel Transylwania 3” (więcej tutaj).

„Hotel Transylwania” - maraton, emisja w sobotę, 17 września 2022 roku o godz. 12:15 w AXN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...