reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Cena wyzwolenia” na kanałach TVP1 i TVP Polonia

dodano: 2022-09-17 06:32
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka „Cena wyzwolenia” W sobotę, 17 września br. o godz. 20:00 na kanale TVP1, a w kolejnych dniach w stacji TVP Polonia, wyemitowany zostanie premierowo polski film dokumentalny „Cena wyzwolenia”. Jego reżyserem jest Paweł Domański, a za zdjęcia odpowiadał Marcin Majerski. - Rosyjski atak na Ukrainę pozwolił ocenić proces rozliczania się z grzechami komunizmu za wschodnią granicą, i jak się okazuje zamiast rachunku sumienia Kreml w tych grzechach coraz bardziej się rozsmakowuje, a najczarniejsze zbrodnie albo wypiera ze zbiorowej świadomości albo próbuje wręcz udoskonalać tworząc nową machinę terroru - Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich - czytamy w opisie.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Cena wyzwolenia”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, film „Cena wyzwolenia” nie będzie jednak o Ukrainie. To na wskroś polska opowieść o nożu wbitym w plecy, o kłamstwach, morderstwach i wywózkach, które rozpoczęły się 17 września 1939 roku. Naszą „Ceną wyzwolenia” jest 570 tysięcy osób zamordowanych przez Sowietów, utrata Kresów Wschodnich, 50 lat komuny, i pranie mózgu, które sprawia, że do dziś niektórzy pochylają głowy nad sowieckimi grobami „wyzwolicieli”.

Jak czytamy w opisie, „Cena wyzwolenia” to dowód, że komunizm wciąż czeka na swoją „Norymbergę”. Autorzy filmu odwiedzają utracone na zawsze Kresy Wschodnie, ale też areszty, w których byli przetrzymywani i mordowani ci, którzy sprzeciwiali się stalinowskiej władzy. Rosja do dziś nie przyznała się do ataku na Polskę we wrześniu 1939 roku. W oficjalnej historiografii był to jedynie „wyzwoleńczy pochód Armii Czerwonej”. Ten „pochód” oznaczał śmierć polskich jeńców w Katyniu, wywózki setek tysięcy osób w najdalsze zakątki Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich oraz terror (więcej tutaj).

„Cena wyzwolenia” - emisja w sobotę, 17 września 2022 roku o godz. 20:00 w TVP1. Film ten będą mogli również oglądać widzowie kanału TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...