reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1.11 Digitürk ma opuścić satelitę Eutelsat 7°E

dodano: 2022-09-15 20:30
autor: RO | źródło: TV Platformları (Twitter)

Digiturk Pogłoski o przeniesieniu tureckiej platformy Digitürk na satelity Türksat (42°E) wracają jak bumerang. Turecki portal TV Platformları publikuje w sieciach społecznościowych informację o wyłączeniu Digitürk z satelity Eutelsat 7C (7°E) od 1 listopada 2022 roku.

Digitürk
Digiturk Digitürk


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Digitürk ma opuścić 7°E, a to oznacza również, że z tej pozycji mogą zniknąć darmowe kanały publicznej telewizji Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT).

Pod koniec 2021 roku na tureckich portalach internetowych pisano o wielkich zmianach w Digitürk. Podawano wówczas, że platforma obsługiwana przez katarską sieć beIN Media Group rozpoczyna przygotowania do migracji na nową pozycję orbitalną od stycznia 2022 roku.

Migracja dla części abonentów pozwoliłaby wyeliminować posiadanie dwóch anten satelitarnych. Obecnie pierwsza jest ustawiana dla Digitürk z pozycji 7°E, druga dla kilkuset tureckich kanałów FTA z pozycji 42°E.

Aktualnie płatne kanały dla Digitürk z 42°E są dystrybuowane z 5 transponderów na satelitach Türksat 3A/4A/5A. To wciąż za mało, a więc jeszcze nie można mówić o pełnym przeniesieniu usług. Co więcej, na oficjalnej stronie Digitürk brakuje informacji potwierdzających migrację, w tym instrukcji przekierowania anten i przeprogramowania dekoderów. Niewątpliwie tematy takie mogą sprawić wiele problemów dla mniej zorientowanych klientów w tematyce telewizji satelitarnej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...