reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„BOS - Bodnar o Społeczeństwie” w Radiu Tok FM

dodano: 2022-09-17 15:42
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM „BOS - Bodnar o Społeczeństwie” Adam Bodnar grafika animacja rysunek bajka W poniedziałek, 19 września 2022 roku o godz. 21:00 na antenie Radia Tok FM (Agora) pojawi się premierowo „BOS - Bodnar o Społeczeństwie”, czyli audycja prowadzona przez Adama Bondara. Gościem 1. odcinka 1. sezonu tego programu będzie aktor, scenarzysta i reżyser Arkadiusz Jakubik.

Radio Tok FM „BOS - Bodnar o Społeczeństwie” Adam Bodnar grafika animacja rysunek bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek, 19 września br. Adam Bodnar dołączy do grona autorów audycji Radia Tok FM. Jak zapowiada nadawca, w programie „BOS - Bodnar o Społeczeństwie” będzie rozmawiał z gośćmi na tematy bieżących wyzwań dotyczących praworządności, przestrzegania praw człowieka i kondycji społeczeństwa obywatelskiego. Do audycji zapraszani będą eksperci - m.in. działacze organizacji społecznych, a także osoby ze światów kultury i sztuki. A dodatkowo Adam Bondar - w rytmie hip-hopu - postara się przybliżyć odbiorcom znaczenie podstawowych pojęć związanych z przestrzeganiem prawa, zwłaszcza tych, które pozornie wydają się oczywiste.

- Chcę pokazać, że o edukację obywatelską musimy się troszczyć każdego dnia, jeśli rzeczywiście chcemy żyć jak wolni ludzie w demokratycznym państwie

- wyjaśnia Adam Bodnar.


Gościem pierwszej audycji „BOS - Bodnar o Społeczeństwie” będzie Arkadiusz Jakubik. Adam Bodnar chce porozmawiać z aktorem, scenarzystą i reżyserem m.in. o tym, dlaczego ten jest „chory na Polskę” i co to dla niego znaczy.

Adam Bodnar to prawnik i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych. Od 2015 do 2021 roku pełnił funkcję rzecznika praw obywatelskich Rzeczypospolitej Polskiej. W latach 2010-2015 był wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Współpracował z organizacjami pozarządowymi, m.in. z Fundacją Panoptykon (przewodniczący rady fundacji), ClientEarth Polska (członek rady programowej), Stowarzyszeniem im. prof. Zbigniewa Hołdy (współzałożyciel oraz członek zarządu). Był członkiem rady dyrektorów Funduszu ONZ na rzecz Ofiar Tortur. Za działalność na rzecz ochrony praw człowieka został uhonorowany „Nagrodą Rafto” oraz „Rule of Law Award” przyznawaną przez World Justice Project. W kwietniu 2021 roku otrzymał „Nagrodę Chair Amnesty International”, wyróżniającą „osoby wnoszące szczególny wkład w walkę o prawa człowieka”. Jest autorem publikacji naukowych z zakresu prawa.

Premierę audycji „BOS - Bodnar o Społeczeństwie” wspiera promocja na antenie Radia Tok FM, na stronie internetowej tokfm.pl, na profilach Tok FM w mediach społecznościowych, a także kampania reklamowa w internecie oraz w prasie. Poprzedziły ją działania teaserowe, angażujące odbiorców.

„BOS - Bodnar o Społeczeństwie” - sezon 1., emisja w poniedziałki (od 19 września 2022 roku) o godz. 21:00 w Radiu Tok FM.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

299 zł Więcej...