reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Porażka fuzji francuskich TF1 i M6

dodano: 2022-09-18 09:36
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com

Groupe M6 Spółki macierzyste wielkich koncernów medialnych Bouygues i RTL Group ogłosiły, że rezygnują z planów połączenia francuskich kanałów komercyjnych TF1 i M6. Obie strony stały się przedmiotem serii rozmów z urzędem ochrony konkurencji Autorité de la Concurrence.

TF1
TF1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W oświadczeniu nadawcy stwierdzili, że fuzja nie ma już żadnej wartości strategicznej.

Po rozmowach z Autorité de la Concurrence i pomimo proponowanych dodatkowych środków zaradczych wydaje się, że do zatwierdzenia fuzji wystarczą jedynie środki strukturalne obejmujące co najmniej zbycie kanału TF1 lub kanału M6. W rezultacie strony uznały, że planowane połączenie nie ma już żadnego uzasadnienia strategicznego.

Nadawcy wyrażają ubolewanie, że urząd ochrony konkurencji nie wziął pod uwagę tempa i zakresu zmian zachodzących we francuskim sektorze nadawczym.

Już przed fuzją stało się jasne o obawach organu regulacyjnego. Bouygues i RTL Group zobowiązały się do rozdzielenia swoich agencji reklamowych na okres 3 lat w celu uzyskania zgody na połączenie ich kanałów.

Zgodnie z propozycjami, Bouygues i RTL Group staliby się właścicielami odpowiednio w 30% i 16% nowej grupy, po nabyciu 11% udziałów przez Bouygues od RTL za kwotę 641 mln euro.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...