reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koreasat 6A - nowy satelita budowany przez ­­­­­­­Thales Alenia Space

dodano: 2022-09-20 13:59
autor: Jerzy Kruczek | źródło: ­­­­­­­Thales Alenia Space

Koreasat 6A ­­­­­­­Thales Alenia Space KT SAT Corporation (KT SAT), wiodący dostawca usług satelitarnych w Korei Południowej, oraz Thales Alenia Space, spółka joint venture Thales (67 proc.) i Leonardo (33 proc.), zawarły kontrakt na budowę satelity komunikacyjnego Koreasat 6A.

­­­­­­­Thales Alenia Space
Koreasat 6A ­­­­­­­Thales Alenia Space


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Koreasat 6A zastąpi obecnego satelitę Koreasat 6 i będzie dostarczał dla Korei Południowej usługi zarówno Fixed Satellite Service (FSS), jak i Broadcasting Satellite Service (BSS). Satelita zostanie umieszczony na orbicie geostacjonarnej, na pozycji 116°E.

Thales Alenia Space jako główny wykonawca prac jest odpowiedzialny za projekt, budowę, testy i dostawę satelity, a następnie usługi pozycjonowania orbitalnego i testów na orbicie. Ponadto, Thales Alenia Space przeszkoli i wesprze zespół inżynierski klienta na miejscu oraz zapewni pomoc operacyjną przez cały okres eksploatacji satelity.

Koreasat 6A zostanie zbudowany na sprawdzonej platformie Spacebus 4000B2 i będzie wyposażony w 6 transponderów BSS i 20 transponderów FSS, by pokryć zasięgiem cały obszar Korei Południowej. Dostawa Koreasat 6A planowana jest na czwarty kwartał 2024 roku. Satelita w momencie startu będzie ważył około 3,5 tony, a jego żywotność wyniesie 15 lat.
 

- Chciałbym podziękować KT SAT za niesłabnące zaufanie wobec Thales Alenia Space - powiedział Hervé Derrey, prezes i CEO Thales Alenia Space. - Ten kontrakt otwiera nowy rozdział wieloletniego i udanego partnerstwa pomiędzy naszymi firmami: Koreasat 6A jest już piątym satelitą zbudowanym przez Thales Alenia Space dla KT SAT.

- Po przeprowadzeniu przetargu cieszymy się, że po raz kolejny najlepszą ofertę dostarczyła nam firma Thales Alenia Space i to właśnie ją możemy zaprosić do projektu budowy naszego nowego satelity. Koreasat 6A zapewni KT SAT zdolność do świadczenia najwyższej jakości usług satelitarnych dla swoich lojalnych klientów. Cieszy nas, że w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju na rynku usług satelitarnych KT SAT ma wsparcie Thales Alenia Space - powiedział David Kyunmin Song, CEO KT SAT.

- Thales Alenia Space ma duże doświadczenie w budowaniu i obsłudze satelitów komunikacyjnych na całym świecie. Łańcuch dostawców do Spacebus wdrażamy z powodzeniem w Polsce od 2015 roku i naszą ambicją jest to, aby polskie firmy były w programie standardowymi dostawcami podsystemów. Wdrożony transfer wiedzy i technologii, m.in. w tym projekcie, pomaga zwiększyć konkurencyjność i kompetencje partnerskich podmiotów w kraju, umożliwiając im tym samym wejście do jednej z dynamicznie rozwijających się gałęzi przemysłu kosmicznego na rynku globalnym - komentuje nowy kontrakt Andrzej Banasiak, dyrektor Thales Alenia Space w Polsce.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...