reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zbrodnia bez ciała” w stacji CBS Reality

dodano: 2022-09-20 12:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality „Zbrodnia bez ciała” We wtorek, 4 października br. o godz. 21:00 na kanale CBS Reality wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego programu „Zbrodnia bez ciała”, za produkcję którego odpowiada Jake Vision. Nie ma ciała, nie ma zbrodni. Ale czy na pewno? Czy można kogoś skazać za dokonanie zabójstwa bez koronnego dowodu, jakim jest ciało ofiary? Okazuje się, że tak. 5-odcinkowy serial dokumentalny „Zbrodnia bez ciała” opowiada o sprawach, w których doszło do skazania przestępców po śledztwach poszlakowych. Wystąpią Diana Brzezińska, Ludomir Niewiadomski i Jan Gołębiowski („Zawód: profiler”).

CBS Reality „Zbrodnia bez ciała”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Typowe dochodzenie zaczyna się od odnalezienia ciała ofiary i ustalenia jej tożsamości. Następuje badanie śladów na miejscu przestępstwa, ustalanie przyczyny śmierci, przebiegu zdarzenia, szukanie motywu zbrodni i jej sprawcy. Ale jeśli nie ma ciała, to skąd wiadomo, że doszło do zabójstwa i jak udowodnić komuś, że je popełnił? W takim przypadku rozpoczyna się śledztwo poszlakowe. I choć potrafi ono trwać długo i wymaga dużej pieczołowitości, może doprowadzić do skazania sprawcy. Serial „Zbrodnia bez ciała” opowiada o pięciu przypadkach, w których sprawcy byli pewni, że dokonali zbrodni doskonałej. Tak skutecznie pozbyli się jednego z najważniejszych dowodów w śledztwie, że przekonani byli o swojej bezkarności - aż do ogłoszenia przez sąd wyroku skazującego.

O zbrodniach i śledztwach, w których brakowało koronnego dowodu, opowiadają eksperci: Diana Brzezińska, prawniczka, współautorka książki „Zbrodnie bez ciał”, oraz profiler Jan Gołębiowski, znany z programu CBS Reality „Zawód: profiler” (więcej tutaj). Ich opowieści uzupełniają relacje lokalnych dziennikarzy, psychologów, specjalistów od śladów biologicznych i medycyny sądowej, a także badań za pomocą poligrafu i georadaru. Wśród uczestników programu pojawi się m.in. Ludomir Niewiadomski, technik kryminalistyczny.

Premiera serii „Zbrodnia bez ciała” odbędzie się we wtorek, 4 października br. o godzinie 21:00 na kanale CBS Reality (więcej tutaj).

„Zbrodnia bez ciała” - sezon 1., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Tajemnica jeziora”
emisja: we wtorek, 4 października br. o 21:00

Joanna szukała prawdziwej miłości, takiej aż do grobowej deski. Bardzo przeżyła rozstanie po trzyletnim związku, w którym jej partner nie chciał spełnić jej marzeń o rodzinie. Na dyskotece poznała Marka W. i choć od początku wydawało się, że nie będą razem szczęśliwi, szybko się z nim zaręczyła i wyszła za niego za mąż. W niecały miesiąc po ślubie Joanna znikła bez śladu. Marek W. przekonywał wszystkich, że młoda żona od niego uciekła. Jednak wiele poszlak wskazywało na to, że mężczyzna ma z tym zniknięciem coś wspólnego. Dość długo Marek W. był przekonany, że dokonał zbrodni doskonałej i tak ukrył koronny dowód, jakim jest ciało ofiary, że pozostanie bezkarny. Zgubiła go pewność siebie. Po kilku latach trafił na ławę oskarżonych i do więzienia. Jednak potrzeba było 24 lat, by Jezioro Dywickie odkryło swoją tajemnicę.

Odcinek 2.: „Nie ma ciała, nie ma zbrodni”
emisja: we wtorek, 11 października br. o 21:00

Edyta, mieszkanka Pilawy Górnej, była w siódmym miesiącu ciąży. Gdy jej ukochany, 36-letni Mariusz S., umówił się z nią wieczorem 1 czerwca 2000 roku, niczego nie przeczuwała. Bezgranicznie go kochała i myślała, że będą rozmawiać o ich nienarodzonym jeszcze dziecku. Pojechali autem mężczyzny za miasto. To był ostatni dzień, kiedy widziano Edytę żywą. Mariusz S. udusił ją w swoim samochodzie oraz pozbył się ciała dziewczyny tak skutecznie, że do dzisiaj go nie odnaleziono. Mariusz był przekonany, że bez ciała nie ma sprawy i nie może zostać skazany.

Odcinek 3.: „Nowe życie bez ciebie”
emisja: w wtorek, 18 października br. o 21:00

On, ona i ta trzecia - historia małżeństwa Anny i Marka G. była typowa. Padały też typowe wzajemne oskarżenia. Anna czuła się osamotniona będąc z dzieckiem w domu, a Marek niepotrzebny, bo żona poświęciła się wyłącznie córce. Szukał więc pocieszenia w ramionach kochanki. Pojawiły się myśli o rozwodzie, ale Marek G., policjant z Sosnowca, znalazł szybszą drogę do odzyskania wolności: pozbył się żony. Jej ciało ukrył tak skutecznie, że dotąd nie zostało odnalezione. Ale brak głównego dowodu, jakim jest ciało, nie oznacza, że winny morderstwa nie poniesie kary. Nie ma zbrodni doskonałej - Marek G. też popełnił kilka błędów.

Odcinek 4.: „Stalker”
emisja: we wtorek, 25 października br. o 21:00

Związek Elżbiety z Andrzejem O. nie był udany. Mężczyzna nadużywał alkoholu, bywał agresywny. Gdy Elżbieta postanowiła odejść. Andrzej O. nie mógł się z tym pogodzić. Mścił się i uprzykrzał życie byłej partnerce i jej kolejnym partnerom. Elżbieta zgłaszała na policję listy z groźbami, niszczenie mienia, wyzwiska na ulicy, donosy do pracy. Jednak pod koniec lat 90. stalking nie był jeszcze traktowany poważnie. Udręczona kobieta - ze strachu lub dla świętego spokoju - zaczęła się znów spotykać z Andrzejem O. Jedno z ich spotkań skończyło się zaginięciem Elżbiety. W trakcie śledztwa Andrzej O. przyznał się do zamordowania kobiety i pozostawienia jej ciała w śmietniku, ale gdy zwłok nie odnaleziono, wycofał się ze swoich słów.

Odcinek 5.: „Co się wydarzyło w garażu”
emisja: we wtorek, 1 listopada br. o 21:00

28-letni Radosław wyszedł z domu w środku nocy w Wielkanoc 2017 roku - i nigdy już nie wrócił. Został porwany przez Łukasza K. i Miłosza M., którzy wywieźli go do garażu na peryferiach Skarżyska-Kamiennej, tam bili, kopali i zadali mu kilka ciosów nożem. Śledztwo w tej sprawie miało poszlakowy charakter. Oskarżeni przyznawali się jedynie do pobicia, podobno chcieli nawet odwieźć swą ofiarę do szpitala - ale Radosław im uciekł. Sąd nie dał im wiary i skazał obu mężczyzn - choć do dziś ciała Radosława nie odnaleziono, a tylko Łukasz K. i Miłosz M. wiedzą, co się tak naprawdę w tym garażu wydarzyło.
 
Diana Brzezińska w programie „Zbrodnia bez ciała”, foto: AMC Networks International
Diana Brzezińska w programie „Zbrodnia bez ciała”, foto: AMC Networks International
Ludomir Niewiadomski w programie „Zbrodnia bez ciała”, foto: AMC Networks International
Ludomir Niewiadomski w programie „Zbrodnia bez ciała”, foto: AMC Networks International
Ludomir Niewiadomski w programie „Zbrodnia bez ciała”, foto: AMC Networks International
Ludomir Niewiadomski w programie „Zbrodnia bez ciała”, foto: AMC Networks International
Uczestnik programu „Zbrodnia bez ciała”, foto: AMC Networks International
Uczestnik programu „Zbrodnia bez ciała”, foto: AMC Networks International
Jan Gołębiowski w programie „Zbrodnia bez ciała”, foto: AMC Networks International
Jan Gołębiowski w programie „Zbrodnia bez ciała”, foto: AMC Networks International
Jan Gołębiowski w programie „Zawód: profiler”, foto: AMC Networks International
Jan Gołębiowski w programie „Zawód: profiler”, foto: AMC Networks International


„Zbrodnia bez ciała” - sezon 1., emisja we wtorki (od 4 października 2022 roku) o godz. 21:00 w CBS Reality.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...