reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wielki Test. Polscy Wynalazcy i Odkrywcy” w TVP1

dodano: 2022-09-21 11:46
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: TVP

Wielki test polscy wynalazcy TVP 360px Przed widzami TVP1 kolejny sprawdzian. Tym razem eksperci przygotowali pytania dotyczące wynalazków – „Wielki Test. Polscy Wynalazcy i Odkrywcy” już jutro, 21 września o godz. 21:00. Poprowadzą go Anna Popek i Przemysław Babiarz.

TVP
Wielki test polscy wynalazcy TVP1 nowy 760px Przemysław Babiarz i Anna Popek


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uczestnicy programu oraz widzowie przed telewizorami tradycyjnie odpowiedzą na 28 pytań podzielonych na 4 rundy.
Tym razem zapytamy kto wynalazł wycieraczki samochodowe, pneumatyczne amortyzatory, spinacze biurowe, walkie - talkie, semafory, kolorowe fotografie i wiele innych przedmiotów, których używamy na co dzień. Przypomnimy też wybitnych polskich odkrywców – nie tylko Maria Skłodowska - Curie i Mikołaj Kopernik dokonali epokowych odkryć i przeszli do historii nauki. Wśród znanych na całym świecie wynalazców i odkrywców jest wielu Polaków, którzy przyczynili się do rozwoju np. medycyny, elektroniki, różnych dziedzin przemysłu. A co wiemy o efektach ich prac?

O tym przekonamy się w programie „Wielki Test. Polscy Wynalazcy i Odkrywcy”, który poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.
 


W studiu telewizyjnym jak zwykle na pytania będą odpowiadali w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze.
Tym razem swoją wiedzę sprawdzą m.in.: Joanna Moro i Maciej Mikołajczyk, Edyta Herbuś i Marcin Mroczek, Magdalena Waligórska-Lisiecka i Joanna Orleańska, Karina Seweryn i Marcel Sabat, Beata Lenska i Grzegorz Wilk, Joanna Gleń i Jacek Lenartowicz, Olga Sarzyńska i Michalina Sosna, Maciej Makowski i Antek Smykiewicz, Aldona Orman i Tadeusz Chudecki, Lea Oleksiak i Robert El Gendy, Hanna Zbyryt i Natasza Leśniak, Krystyna Giżowska i Mariusz Kalaga, Krzysztof Dżawor Jaworski i Szymon Wydra, Jerzy Engel i Aleksandra Kostka, Hubert Zduniak i Anna Hamela, Marlena Drozdowska i Andrzej Supron.

Widzów zachęcamy do rozwiązywania testu online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...