reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec anten satelitarnych w Sky UK?

dodano: 2022-09-23 09:21
autor: Jerzy Kruczek | źródło: adtv

Sky UK antena bez anteny 360px Brytyjska platforma płatnej telewizji Sky podobno poinformowała swoich dostawców handlowych, że zamierza zakończyć instalację nowych anten satelitarnych do końca 2023 r. Od pewnego czasu Sky (UK) promuje własną usługę szerokopasmową (Sky Broadband) i zapewnia pełną transmisję szerokopasmową do usługi Sky Glass. Przypomnijmy, że Sky uruchomił pierwsze transmisje na satelitach Astra w 1989 roku (jako Sky Television) z 4 kanałami analogowymi.

Skygroup.sky
Sky Glass fot Skygroup 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na razie nic nie wskazuje na to, że Sky (UK) miałby zakończyć transmisje satelitarne, które prawdopodobnie potrwają jeszcze wiele lat, ale z trzeba pamiętać, że ze swoimi instalacjami szerokopasmowymi dociera do 99,7 proc. abonentów. Irlandia Północna jest w najgorszym położeniu, bo tam około 2 proc. gospodarstw domowych nie ma dostępu do przyzwoitych usług szerokopasmowych.

Sky obsługuje obecnie co najmniej 12 mln gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii.

Trzeba pamiętać, że Sky (UK) nie bardzo może sobie pozwolić na nagłe odejście od przekazów satelitarnych, bo ma w Wielkiej Brytanii mocną konkurencję w postaci niekodowanego pakietu Freesat, który oferuje ponad 200 kanałów.

Sky (UK) ma własny, konkurencyjny system „Freesat from Sky”, który jest bezpłatny i oferuje ponad 240 kanałów telewizyjnych.

W maju 2022 r. operator satelitarny SES poinformował, że Sky przedłużył „wieloletnią” umowę dotyczącą pojemności na pozycji 28,2°E, po czym Sky przekazał:

- Mamy silne, długoterminowe partnerstwo z SES i cieszymy się, że możemy to dalej przedłużyć dzięki tej umowie. 


Nie wiadomo jeszcze, w jakim stopniu decyzja Sky (UK) rozszerzy się na rynki niemiecki/austriacki  (Sky Deutschland - 19,2°E) i włoski (Sky Italia - 13°E). Wydaje się jednak, że ani w Niemczech/Austrii, ani we Włoszech na razie nie ma szans na odejście od transmisji satelitarnych, bo te są bardzo popularne w tych krajach . Do tego dochodzi dostęp do płatnej telewizji w terenach górskich, a oba w krajach takich terenów jest dużo, gdzie światłowód czy 5G jeszcze długo nie dotrze.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...