reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TF1 przegrywa pierwszą sprawę sądową z Canal+

dodano: 2022-09-23 09:24 | aktualizacja: 2022-09-27 10:32
autor: Janusz Sulisz | źródło: TS/TF/C+/LeParisien

kanały TF1 Group Paryski Sąd Handlowy (Tribunal De Commerce de Paris) oddalił skargę francuskiego prywatnego nadawcy TF1 przeciwko znanemu operatorowi płatnej telewizji CANAL+, której celem było przywrócenie francuskich kanałów w usłudze TNT Sat. Pisaliśmy tu o wyłączeniu tych stacji w TNT Sat i sprawie sądowej. TF1 przegrał pierwszą sprawę sądową z CANAL+, ale zamierza się odwołać.

TF1/Canal+
TF1 Canal +


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że 7 września francuska grupa TF1 pozwała CANAL+ do sądu domagając się, aby CANAL+ przywrócił sygnał jej kanałów TF1, TMC, TFX, LCI, TF1 Séries Films oraz usługi MyTF1 w usłudze TNT Sat z satelity, by dostarczyć kanały francuskiej naziemnej telewizji cyfrowej dla 1,8 mln francuskich gospodarstw domowych w trudno dostępnych miejscach, np. górach. Problem w tym, że Grupa TF1 chciała zmusić CANAL+ do przywrócenia nadawania jej bezpłatnych kanałów w TNT Sat, ale bez możliwości korzystania przez abonentów francuskiej platformy CANAL+.

Sąd postanowił jednak odrzucić wniosek grupy TF1.
Sąd wskazał na 2 argumenty.

Po pierwsze, regulator audiowizualny Arcom sam uznał, że „prawo nie zapewnia dźwigni prawnej, aby zmusić operatorów do naprawienia tej sytuacji” .

Po drugie, te dwa kontrakty, ten na platformie TNT Sat i ten na naziemnej platformie TNT, są ze sobą powiązane. Tak więc, jeśli obie strony nie osiągnęły porozumienia handlowego dotyczącego przedłużenia dwóch umów po 31 sierpnia 2022 roku, to nie można zmusić CANAL+ do dystrybucji kanałów TF1 na samej platformie TNT Sat.

Co ciekawe, kanały TF1 są już dystrybuowane na wszystkich głównych platformach we Francji, w tym SFR, Free, Bouygues Telecom i Orange, a także Molotow i Salto. TF1 twierdzi, że wszystkie te umowy zostały odnowione na tych samych warunkach, które zostały przedstawione CANAL+, który nie zgodził się na warunki.

Tymczasem abonenci platformy TNT Sat, także ci w Polsce i innych krajach Europy, bo to jeden ze sposobów oglądania francuskich kanałów TF1 poza Francją, będą musieli cierpliwie czekać na decyzję sądu lub dogadanie się obu stron, aby kanały TF1 wróciły do tej oferty.

Grupa TF1 potwierdziła, że ​​odwoła się od decyzji. Wydała też stosowny komunikat.

Oprócz przegranej przez TF1 pierwszej sprawy sądowej, jest ona przedmiotem pozwu złożonego 8 września przez CANAL+ do Sądu Handlowego w Nanterre. CANAL+ oskarżył grupę TF1 o „nadużycie pozycji dominującej” i „praktyki dyskryminacyjne”, kwestionując warunki nowej umowy dystrybucyjnej.

Źródło: telesatellite.com  advanced-television.com  leparisien.fr

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...