reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Johnny” - film Agory i TVN w kinach

dodano: 2022-09-23 14:21 | aktualizacja: 2022-09-23 16:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Next Film TVN „Johnny” Od piątku, 23 września br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Johnny”, którego bohaterem jest ksiądz Jan Kaczkowski (Boska TV). Producentem filmu jest Next Film z grupy Helios (Agora), producentem wykonawczym Festival Group, koproducentami są TVN (Warner Bros. Discovery), Grupa Moderator Studio Filmowe, Warmia Resort, Visual Work Rebel Media, Abstraction Plan, Deamsound, Cineline i Dobra Robota, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Next Film. Występują Magdalena Czerwińska, Anna Dymna, Maria Pakulnis, Marta Stalmierska, Grażyna Bułka, Witold Dębicki, Michał Kaleta, Joachim Lamża, Piotr Trojan i Dawid Ogrodnik.

Next Film TVN „Johnny”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nagrodzony na „Festiwalu Filmów Fabularnych” w Gdyni film „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka w piątek, 23 września br. trafi na ekrany kin w całej Polsce. Jak zapowiadają twórcy, to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. „Johnny” to druga produkcja własna w portfolio firmy Next Film - spółki z grupy Helios (Agora).

„Johnny” to historia opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego (w tej roli Dawid Ogrodnik), Patryka Galewskiego (Piotr Trojan) - chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego księdza Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje sobie ogromną popularność. Niedługo później Jan sam mierzy się z chorobą, a Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

W rolę księdza Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik, a Patryka Galewskiego zagrał Piotr Trojan. Na ekranie widzowie zobaczą również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Grażynę Bułkę, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę. Za reżyserię filmu odpowiada Daniel Jaroszek, za scenariusz Maciej Kraszewski, a za zdjęcia Michał Dąbal.

„Johnny” otrzymał cztery nagrody na zakończonym niedawno 47. „Festiwalu Filmów Fabularnych” w Gdyni. Film zdobył „Nagrodę publiczności”, nagrodę za „Główną rolę męską” otrzymał Piotr Trojan grający Patryka Galewskiego, nagrodę za „Debiut aktorski” - Marta Stalmierska (również za film „Apokawixa”), a Dawid Ogrodnik został wyróżniony „Złotym kangurem” - nagrodą australijskich dystrybutorów filmowych.

Producentem filmu jest Robert Kijak (Next Film). Koproducentami są TVN, Grupa Moderator Studio Filmowe, Warmia Resort, Rafał Różański, Visual Work Rebel Media, Dawid Podsiadło, Maciej Woć, Sebastian Kwiatkowski, Aneta Graff-Dąbrowska, Abstraction Plan, Deamsound, Cineline, Maciej Kraszewski oraz Dobra Robota. Film „Johnny” powstał we współpracy z rodziną księdza Jana Kaczkowskiego oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego. Producentem wykonawczym filmu jest Festival Group.  

Dystrybutorem produkcji jest Next Film - firma należąca do Heliosa (Grupa Agora), która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową. W tym roku Next Film świętuje swój jubileusz - w 2022 roku mija 10 lat od powstania spółki. Od początku działalności Next Film zajmuje się dystrybucją polskiego kina, a w maju 2017 roku rozszerzył działalność o produkcję filmową. W ciągu 10 lat działalności Next Film wprowadził do kin 61 tytułów. Zdobyły one 50 nagród na „Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych” w Gdyni (łącznie z tegorocznymi), 31 „Polskich Nagród Filmowych Orłów”, 5 nagród na „Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera”, 2 na festiwalu „Camerimage”, 3 „Europejskie Nagrody Filmowe”, nagrodę na „Festiwalu Filmowym” w Sundance oraz nominacje do „Złotego Globu” i „Oscara” (więcej tutaj).

Dodajmy, iż ksiądz Jan Kaczkowski związany był z telewizją Boska TV (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Piotr Trojan i Dawid Ogrodnik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Johnny”, foto: Agora
Piotr Trojan i Dawid Ogrodnik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Johnny”, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...