reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Kobiety w horrorach” w październiku w SundanceTV

dodano: 2022-09-27 12:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Sundance TV W październiku br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom w ramach pasma „Kobiety w horrorach” takie produkcje filmowe jak „Oczy matki”, „Darling”, „Miesiąc miodowy” i „Szkółka przetrwania”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, październik br. na kanale SundanceTV zapowiada się strasznie. W czwartek, 6 października br. o godzinie 22:00 wystartuje pasmo „Kobiety w horrorach”, w którym widzowie zobaczą cztery zaskakujące, niepokojące i mrożące krew w żyłach horrory z kobietami w rolach głównych. Historie przedstawione w filmach często są obrazami nieprzepracowanych traum, niezrozumiałych lęków i niespodziewanych przemian zachodzących w życiu bohaterek. W październikowe czwartki na ekranie pojawią się takie filmy jak: „Oczy matki” - historia zmian, które zachodzą w odizolowanej od świata, młodej dziewczynie po traumatycznym doświadczeniu; „Darling” - opowieść o wpadającej w obłęd mieszkance podejrzanej rezydencji na Manhattanie; „Miesiąc miodowy”, przedstawiający romantyczny wyjazd pewnej młodej pary, zakłócony przez osobliwe wydarzenia mające przerażający wpływ na bohaterkę, oraz „Szkółka przetrwania” o pracownicy parku narodowego i pewnej nocy, która zmusza ją do stanięcia twarzą w twarz ze swoimi największymi lękami. Pasmo filmowe „Kobiety w horrorach” wystartuje w czwartek, 6 października br. o godzinie 22:00.

Październik 2022 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„Kobiety w horrorach”:
emisja: w czwartki (od 6 października br.) o 22:00
Pasmo filmowe w kanale SundanceTV. Seanse odbywać się będą w każdy czwartek (od 6 października br.) o godzinie 22:00.

„Kobiety w horrorach”:
„Oczy matki” („The Eyes of My Mother”)
reżyseria: Nicolas Pesce, występują: Kika Magalhães, Olivia Bond, Diana Agostini i Paul Nazak
emisja: w czwartek, 6 października br. o 22:00

W swoim ustronnym gospodarstwie matka, dawniej chirurg w Portugalii, uczy anatomii swoją córkę, Franciscę, i oswaja ją z lękiem przed śmiercią. Pewnego popołudnia tajemniczy gość w przerażający sposób burzy sielankę rodzinnego życia Francisci. Głęboko traumatyzuje młodą dziewczynę, ale też budzi w niej niezwykłą ciekawość. Choć Francisca trzyma się kurczowo wycofanego ojca, jej samotność i traumy z przeszłości powracają po latach, a tęsknota za kontaktem z otaczającym ją światem przybiera wyraźnie mroczną formę.

„Kobiety w horrorach”:
„Darling” („Darling”)
reżyseria: Mickey Keating, występują: Lauren Ashley Carter
emisja: w czwartek, 13 października br. o 22:00

Samotna młoda kobieta przeprowadza się do starej i tajemniczej posiadłości na Manhattanie. Wkrótce odkrywa niepokojącą przeszłość rezydencji - historie, które powoli stają się scenerią dla jej gwałtownego i brutalnego pogrążenia się w szaleństwie.

„Kobiety w horrorach”:
„Miesiąc miodowy” („Honeymoon”)
reżyseria: Leigh Janiak, występują: Rose Leslie i Harry Treadaway
emisja: w czwartek, 20 października br. o 22:00

Nowożeńcy Bea i Paul udają się na miesiąc miodowy do odległej krainy jezior, gdzie chcą spędzić romantyczny czas w samotności. Wkrótce po przyjeździe Paul znajduje Beę w lesie, zdezorientowaną i błądzącą w środku nocy. Ponieważ kobieta zaczyna się od niego odsuwać, a jej zachowanie staje się coraz bardziej osobliwe, Paul zaczyna podejrzewać, że w lesie, poza lunatykowaniem, miało miejsce coś dużo bardziej złowieszczego.

„Kobiety w horrorach”:
„Szkółka przetrwania” („Body at Brighton Rock”)
reżyseria: Roxanne Benjamin, występują: Karina Fontes
emisja: w czwartek, 27 października br. o 22:00

Wendy, pracująca na pół etatu w górzystym parku stanowym, pod koniec sezonu podejmuje trudne zadanie, by udowodnić swoim przyjaciołom, że jest wystarczająco dobra do wykonywania tej pracy. Kiedy skręca w złą stronę i ląduje w opustoszałej części parku, natrafia na coś, co wygląda jak miejsce zbrodni. Bez komunikacji ze światem po zgubieniu radia i otrzymaniu polecenia pilnowania znaleziska, Wendy musi walczyć z pragnieniem ucieczki i zmusić się do pozostania w miejscu. Dziewczyna musi spędzić noc głęboko w dziczy, stawiając czoła najgorszym lękom i udowadniając wszystkim - również sobie - że jest dużo silniejsza, niż im się wydaje.
 
Lauren Ashley Carter w filmie „Darling”, foto: AMC Networks International
Lauren Ashley Carter w filmie „Darling”, foto: AMC Networks International
Lauren Ashley Carter w filmie „Darling”, foto: AMC Networks International
Lauren Ashley Carter w filmie „Darling”, foto: AMC Networks International
Karina Fontes w filmie „Szkółka przetrwania”, foto: AMC Networks International
Karina Fontes w filmie „Szkółka przetrwania”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...