reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Netia certyfikowanym partnerem VMware

dodano: 2022-09-28 23:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus

Netia nie ma jak w sieci Netia (Grupa Polsat Plus) uzyskała certyfikację VMware Disaster Recovery Validated Partner, która - jak zapewnia operator - poświadcza najwyższą jakość usługi Netia Compute Disaster Recovery as a Service (DRaaS). Netia jest jedynym polskim dostawcą, który posiada tego typu poświadczenie ekspertyzy w tym zakresie.

Netia schody wzrost


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Netia jest certyfikowanym partnerem VMware z tytułem „Cloud Verified” co oznacza, że „usługi chmurowe (np. Netia Compute) wykorzystywane do zarządzania wirtualnym Data Center i oparte na rozwiązaniach tego globalnego dostawcy gwarantują wysoką niezawodność oraz bezpieczeństwo”.

- Po otrzymaniu przez Netię certyfikacji VMware Cloud Verified, przyszedł czas na takie samo potwierdzenie architektury i wiedzy dotyczącej usługi Disaster Recovery. Tytuł „VMware Disaster Recovery Validated Partner” potwierdza, że architektura usługi zbudowana została w oparciu o najlepsze praktyki i wiedzę ekspercką w tym obszarze

- powiedział Adam Kowalczyk, starszy kierownik produktu w Netii.


Netia Disaster Recovery as a Service (DRaaS) to rozwiązanie polegające na utrzymywaniu w gotowości zasobów w ośrodku zapasowym na wypadek niedostępności ośrodka podstawowego. Usługa zbudowana została w całości na bazie platformy chmurowej Netia Compute i jest utrzymywana w jednym z kilku Data Center, którymi dysponuje Grupa Netia (więcej tutaj). Rozwiązanie to pozwala klientom, którzy posiadają własne środowisko VMware vSphere lub korzystają już z usługi Netia Compute, na utrzymywanie kopii serwerów wirtualnych. Zasoby te pozostają gotowe do włączenia w Data Center Netii, które stanowi dla danego podmiotu zapasowe centrum danych. Podstawą usługi jest oprogramowanie VMware vCloud Availability, które pozwala na realizację scenariuszy częściowego i całościowego przełączania systemów do drugiej lokalizacji.

Jak czytamy w komunikacie, Netia Compute DRaaS zapewnia klientom stałą cenę w ramach gotowości (stały abonament za przestrzeń dyskową oraz niewielki procent całkowitej liczby vCPU i RAM) oraz przewidywalność kosztu usługi uzależnioną od aktualnego wykorzystania zasobów. W czasie, gdy zasoby pozostają w gotowości, klient płaci za niewielki procent wartości środowiska podstawowego. Pozostałe zasoby rozliczy godzinowo dopiero w przypadku awarii (więcej tutaj).

Globalna sieć VMware składa się z ponad 4000 dostawców (VMware Cloud Provider). Netia status VMware Cloud Verified uzyskała na początku 2021 roku (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...