reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 8: TVP Kultura znów w HD, znika TVP ABC

dodano: 2022-09-29 08:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP ABC W czwartek, 29 września br. Telewizja Polska wprowadzi zmiany w swoim portfolio kanałów na multipleksie ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Z oferty tego multipleksu wycofana zostanie stacja TVP ABC, a kanał TVP Kultura w standardowej rozdzielczości (SD) zostanie zastąpiony swoim odpowiednikiem w wysokiej rozdzielczości (TVP Kultura HD) - wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki.

TVP Kultura grafika rysunek animacja bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pozycja programu TVP Kultura w LCN nie ulegnie zmianie i nadal będzie on dostępny dla widzów w całym kraju pod numerem 30. Jednocześnie zostanie zakończona transmisja programu TVP ABC (w SD) z multipleksu ósmego. Dodajmy, iż kanał TVP ABC można cały czas oglądać w jakości HD (TVP ABC HD) w ramach multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej, na pozycji numer 29.

Przypomnijmy, że w poniedziałek, 4 lipca br. Telewizja Polska wprowadziła zmiany w dostępności swoich stacji na multipleksie ósmym. Wprowadzono kanał TVP ABC w standardowej rozdzielczości, a obecną tam stację TVP Kultura HD zastąpiono jej odpowiednikiem w standardowej rozdzielczości (TVP Kultura). Modyfikacja ta była podyktowana zmianą standardu z DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC m.in. multipleksu pierwszego (zmiana ta nie dotyczy multipleksu ósmego), gdzie na stałe dostępny jest kanał TVP ABC (obecnie w HD), w wyniku czego część odbiorców, która w odpowiednim czasie nie wyposażyła się w sprzęt do odbioru naziemnej telewizji w nowym standardzie, straciła dostęp m.in. do stacji z multipleksu pierwszego (więcej tutaj).

W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 27 na 28 marca br. nadawanie rozpoczął kanał TVP ABC HD, wersja w wysokiej rozdzielczości obecnej na rynku od 2014 roku stacji TVP ABC - wersje SD i HD mają identyczne ramówki. W ofercie kanału widzowie znajdą programy skierowane do dzieci i ich rodziców, w tym filmy oraz seriale animowane i fabularne, czy programy edukacyjne (więcej tutaj).

TVP Kultura to kanał o profilu ogólnym. W jego ofercie widzowie znajdą filmy, seriale, programy rozrywkowe, koncerty, spektakle, dokumenty, reportaże, programy informacyjne czy publicystyczne. Stacja rozpoczęła nadawanie w 2005 roku. W 2019 roku Telewizja Polska uruchomiła kanał TVP Kultura w wysokiej rozdzielczości (TVP Kultura HD). Wersje SD i HD kanału mają identyczne ramówki (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...