dodano: 2022-09-30 23:36
autor: Łukasz Knapik |
źródło: Kino Świat/satkurier.pl
Od piątku, 30 września br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Niewidzialna wojna”, którego bohaterem jest reżyser Patryk Vega. Producentem filmu jest Vega Investments, a dystrybutorem Kino Świat. Występują Anna Mucha, Justyna Karłowska, Maria Janczewska, Sylwia Sokołowska, Sonia Jachymiak, Paulina Fok, Michał Karmowski, Artur Dziurman, Zbigniew Kozłowski, Michał Karmowski, Piotr Cyrwus, Andrzej Franczyk, Waldemar Maliszewski, Hubert Zyśk, Liam Culbreth, Oskar Grzegorzewski, Ignacy Klim, Tobiasz Wiercichowski i Rafał Zawierucha.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, 40 milionów sprzedanych biletów i współpraca z największymi tuzami branży. Wśród nich - aktorskie legendy, głośne debiuty, narodziny przyszłych gwiazd oraz zaskakujące występy zagranicznych gości. Do tego filmy, które zmieniły polskie kino sensacyjne i społecznie zaangażowane obrazy, które konsekwentnie przesuwały granice rekordów box office. Za wszystkim tym stał on - Patryk Vega - reżyser, scenarzysta, osobowość medialna. Twórca niepokorny, kontrowersyjny, rezonujący - nigdy obojętny. Kim był, zanim chwycił za kamerę i dał się poznać widzom? Co ukształtowało go jako człowieka i filmowca? Skąd wzięły się pomysły, które jego ręka zamieniła w blockbustery pokroju: „Pitbull”, „Botoks” czy „Kobiety mafii”? I co do tego wszystkiego ma wpis do „Księgi Rekordów Guinnessa”? Odpowiedzi na każde z pytań przynosi najnowszy film fabularny reżysera - „Niewidzialna wojna”, w którym w rolę Patryka Vegi wciela się aktor Rafał Zawierucha („Pewnego razu w... Hollywood”). Natomiast jego matkę gra Anna Mucha („Miłość, seks & pandemia”).
Jak czytamy w opisie, to nie jest dokument, pomnik czy gloryfikacja. To wypełniona prawdą, emocjami i charakterystycznym humorem wartka opowieść o sobie samym, odkrywająca kulisy życia i kariery kontrowersyjnego reżysera - Patryka Vegi. W młodości, zanim usłyszał o nim świat, próbował wszystkiego. Był komputerowcem i animatorem, piłkarzem, sprzedawcą nielegalnego oprogramowania, członkiem gangu, a nawet dilerem narkotyków. Cały czas jednak wiedział, że jego prawdziwym powołaniem jest kino - pasja, którą w dzieciństwie zaszczepił mu dziadek. A celem kręcenie filmów, jakich w Polsce nikt jeszcze nie stworzył. Szansa na realizację największych marzeń pojawia się, kiedy poprzez pracę w telewizji Patryk Vega (w tej roli Rafał Zawierucha) poznaje bezwzględny świat polskiej policji i przestępczości zorganizowanej. Wkraczając z kamerą w mroczną rzeczywistość, o której 99 proc. ludzi nie ma pojęcia, Patryk Vega mierzy się z namacalnym złem i buduje własną legendę bezkompromisowego reżysera. Z czasem osiąga oszałamiający sukces, a jego filmy i seriale stają się rekordowymi przebojami i przepustką do świata, którego od zawsze pożądał. Jednak sława, blichtr i wielkie pieniądze mają swoją cenę i budzą do życia uśpione demony. Czy wystawiony na pokusy i liczne pułapki show-biznesu Patryk Vega zdoła w porę dostrzec zbliżające się zagrożenie? Oto historia jego wzlotu, upadku i poruszającej walki o duszę. Oto prawdziwa historia Patryka Vegi.
„Niewidzialna wojna” - o filmie - gatunek: biograficzny, produkcja: Polska 2022, scenariusz i reżyseria: Patryk Vega („Pitbull”, „Botoks”, „Kobiety mafii”, „Polityka”, „Pętla” i „Miłość, seks & pandemia”), zdjęcia: Walter Sarkowicz, obsada: Rafał Zawierucha („Pewnego razu w... Hollywood” i „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”), Anna Mucha („Miłość, seks & pandemia” i „Pitbull. Nowe porządki”), Justyna Karłowska („Pitbull”), Ignacy Klim („Kler” i „Wołyń”), Artur Dziurman („Bogowie” i „Rojst”), Zbigniew Kozłowski („Polityka” i „Proceder”), Michał Karmowski („Pętla” i „Kobiety mafii 2”), Piotr Cyrwus („Kryptonim Polska” i „Sala samobójców. Hejter”), Andrzej Franczyk („Boże Ciało” i „Lincz”) i Waldemar Maliszewski („Pętla” i „Pitbull”).
Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
reklama
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.