reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat z książką o serialu „Świat według Kiepskich”

dodano: 2022-10-02 17:44 | aktualizacja: 2022-10-03 20:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Polsat „Świat według Kiepskich” Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka i Bartosz Żukowski W środę, 12 października br. do księgarń trafi książka „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu”. Powstała ona we współpracy Wydawnictwa SQN z ATM Grupą i Telewizją Polsat oraz twórcami. Poświęcona będzie ona serialowi „Świat według Kiepskich”, którego producentem jest ATM Grupa. Produkcja ta emitowana jest obecnie na kanałach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Super Polsat, Polsat Seriale, Polsat Film, Polsat Comedy Central Extra i Nowa TV. Pomysłodawcami i autorami książki są Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk.

Polsat „Świat według Kiepskich” Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka i Bartosz Żukowski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca. serial „Świat według Kiepskich” przez prawie ćwierć wieku kształtował specyficzne poczucie humoru kilku pokoleń Polaków i stał się ponadczasową satyrą obśmiewającą ich wady. Dlatego powstanie książki opowiadającej o kulisach jego realizacji było kwestią czasu. Ten czas właśnie nadszedł i w środę, 12 października br. „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu” trafi do księgarń. Książka powstała we współpracy Wydawnictwa SQN z ATM Grupą i Telewizją Polsat oraz twórcami i wykonawcami serialu. To pozycja obowiązkowa dla fanów Ferdynanda Kiepskiego (w tej roli Andrzej Grabowski), Arnolda Boczka (Dariusz Gnatowski) i Mariana Paździocha (Ryszard Kotys).

- Ten sitcom, o rekordowej liczbie odcinków, stał się - czy się to komuś podoba, czy nie - częścią naszej kultury narodowej. Mogli to sprawić tylko ludzie nadzwyczaj zdolni, odważni, obdarzeni niebywałą determinacją. Twórcy dojrzale i szczerze mówią o swoich relacjach, wspominają też tych, którzy odeszli, pozostawiając po sobie pamięć i niebywałe kreacje aktorskie. Historia „Świata według Kiepskich” to również opowieść o Polsce, z całym jej skomplikowanym charakterem, oraz o magii telewizji, która niczym lustro zawsze odbijała kondycję społeczeństwa

- pisze we wstępie do książki Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat.


Pomysłodawcami i autorami książki są Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk. Jak zapowiada nadawca, „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu” to bogato ilustrowany przewodnik po niezapomnianych scenach, kwestiach, absurdalnych konfliktach i czysto nonsensownych powiedzonkach, którymi przez ponad dwie dekady raczyli widzów bywalcy wrocławskiej kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4 i na stałe weszły do języka potocznego. Kto stworzył postaci tak głupie, że aż mądre? Kto pierwotnie miał zagrać Ferdynanda Kiepskiego i Waldemara Kiepskiego (Bartosz Żukowski)? Z jakimi reakcjami musieli sobie radzić twórcy po emisji pierwszych odcinków? Dlaczego Bartosz Żukowski odszedł z serialu i jak udało się go namówić na powrót? Na te pytania odpowiadają w książce aktorzy, scenarzyści, reżyserzy i producenci. Nie zabraknie też wzruszających wspomnień poświęconych Krystynie Feldman, Bohdanowi Smoleniowi, Ryszardowi Kotysowi i Dariuszowi Gnatowskiemu, nieżyjącym już aktorom, bo pozostaną oni na zawsze w sercach kolegów z planu i w masowej wyobraźni.

- Potraficie sobie wyobrazić smak mocnego fulla? Używacie na co dzień powiedzonek w stylu: „kanalia!”, „jełop!” czy „w mordę jeża!”? Jesteście przekonani, że doskonale znacie „Świat według Kiepskich”? Zajrzyjcie dzięki tej książce na plan serialu, który połączył kilka pokoleń Polaków - zachęca nadawca (więcej tutaj).
 
Dariusz Gnatowski, Bartosz Żukowski, Ryszard Kotys, Marzena Kipiel-Sztuka, Barbara Mularczyk-Potocka i Andrzej Grabowski na okładce książki „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu”, foto: Cyfrowy Polsat
Dariusz Gnatowski, Bartosz Żukowski, Ryszard Kotys, Marzena Kipiel-Sztuka, Barbara Mularczyk-Potocka i Andrzej Grabowski na okładce książki „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu”, foto: Cyfrowy Polsat


„Świat według Kiepskich” - emisja na kanałach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Super Polsat, Polsat Seriale, Polsat Film, Polsat Comedy Central Extra i Nowa TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...