reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Łukasz Sowiński nowym dyrektorem w Agorze

dodano: 2022-10-02 18:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Agora W październiku 2022 roku do zespołu grupy Agora dołączy Łukasz Sowiński, który obejmie stanowisko dyrektora do spraw pracowniczych. Do jego zadań należeć będzie m.in. opracowanie i wdrożenie strategii HR uwzględniającej wyzwania i cele biznesów Agory. Jego bezpośrednim przełożonym będzie prezes zarządu spółki Bartosz Hojka. Dotychczas obowiązki dyrektora do spraw pracowniczych Agory pełniła Agnieszka Siuzdak i to ona była odpowiedzialna za ten obszar w czasie pracy w zarządzie spółki.

Agora


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Powierzamy Łukaszowi Sowińskiemu bardzo istotne zadanie, jakim jest troska o zespół Agory. Przed nim i całym jego działem wiele wyzwań, m.in. związanych ze stworzeniem planu działań z zakresu HR odpowiadających nowym celom strategicznym spółki, w tym wymaganiom z obszaru ESG. Jesteśmy jednak przekonani, że to właściwa osoba do realizacji tej misji, która podejdzie do niej z pełnym profesjonalizmem i ogromnym zaangażowaniem

- mówi Agnieszka Siuzdak.


Łukaszowi Sowińskiemu będzie podlegał zespół szkoleń i rozwoju, kadr i płac oraz rekrutacji, a także HR biznes partnerki Agory. Jego bezpośrednim przełożonym będzie prezes zarządu spółki Bartosz Hojka (więcej tutaj).  

Łukasz Sowiński jest menedżerem do spraw HR. Ma ponad 25 lat doświadczenia zawodowego, w tym ponad 15 lat w obszarze HR. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego - Wydziału Zarządzania; dodatkowo ukończył studia na Universidad Complutense w Madrycie i Uniwersytecie w Kolonii, uzyskał też tytuł MBA for HR na Uczelni Łazarskiego. Dotychczas pracował dla międzynarodowych koncernów, m.in. Metro AG i Hyatt International, polskiej firmy Capital Service i Krajowej Izby Rozliczeniowej. Poprzednio zajmował stanowisko partnera w agencji rekrutacyjnej Kornblit & Partners. Jest wykładowcą uczelni SWPS, SGH i WSB, trenerem, a także członkiem think tanku HR Influencers. Został doceniony tytułem „Top HR Manager 2016”, był finalistą konkursu „HR business partner roku 2018”.
 
Łukasz Sowiński nowym dyrektorem do spraw pracowniczych w Agorze, foto: Agora
Łukasz Sowiński nowym dyrektorem do spraw pracowniczych w Agorze, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...